Et ​après 6 csillagozás

Guillaume Musso: Et après

Dépêchez-vous de vivre, dépêchez-vous d’aimer

À huit ans, Nathan s’est noyé en plongeant dans un lac pour sauver une fillette.
Arrêt cardiaque, tunnel de lumière, mort clinique.
Et puis, contre toute attente, de nouveau la vie.

Vingt ans plus tard, Nathan est devenu un brillant avocat new-yorkais. Meurtri par son divorce, il s’est barricadé dans son travail. C’est alors qu’un mystérieux médecin fait irruption dans son existence. Il est temps pour lui de découvrir pourquoi il est revenu.

« Ce roman est dangereux. Une fois ouvert vous ne pourrez plus le quitter avant la dernière page. » RTL, Laissez-vous tenter

« Guillaume Musso manie l'art du suspense avec l'efficacité de ces maîtres du thriller américain. » L'Express

Eredeti megjelenés éve: 2004

XO, France, 2008

NyZita>!
Guillaume Musso: Et après

Mintha úgy rémlene, hogy ez Musso úr elsőként megjelent könyve… No, hála a jóistennek, hogy én nem ezt olvastam tőle elsőként, mert akkor már biztos nem a nyolcadik regényénél tartanék azóta, hanem kábé ez után az egy után meg is állok. Sajnos nem igazán tetszett. Egyszerűen nem nekem íródott, na. Ez a gyászterápiás jellegű őrangyalos-lélektani-szívbemarkoló sztori nem az én világom. Hiányoltam, de fenemód, a kicsit baljós misztikumot, a francia hangulatot, a megfelelő mennyiségű holttestet, a sok-sok kulturális és művészeti utalás.

Viszont a nálam érzelmesebb-érzékenyebb olvasók semmiképp se mondjanak le erről a könyvről! Bár Nathan sorsa viszonylag könnyen megjósolható, közben el lehet azért merengeni hősünkkel együtt a halálon, életen, fontossági sorrendeken, megragadandó második esélyeken. Ráadásul karácsony környékén játszódik, úgyhogy minden adott a megfelelő családi drámákhoz, nagy kibékülésekhez, megható pillanatokhoz. A halálra készülő, tipikusan későn észbe kapó munkamániás ügyvéd története nekem nem kimondottan volt maradandó élmény, de Guillaume Musso változatlanul nagy kedvencem, a következő könyv meg biztos, hogy újra őrületesen fog tetszeni – majd inkább az újabbak közül válogatok :D

Dömdödöm>!
Guillaume Musso: Et après

Azt hiszem, a második volt, amit olvastam a szerzőtől. Ez is pompázatos volt…