Tizenegyezer ​vessző 162 csillagozás

Guillaume Apollinaire: Tizenegyezer vessző Guillaume Apollinaire: Tizenegyezer vessző Guillaume Apollinaire: Tizenegyezer vessző

Apollinaire ​álnéven jelentette meg valamikor az első világháború után ezt a pornográf könyvecskét, de azóta minden kétséget kizáróan bebizonyosodott a szerzősége. Nincs olyan erotikus sorozat, amelyben ne szerepelne, nincs olyan, az erotikus irodalomról szóló írás, amely ne hivatkozna rá. A Tizenegyezer vessző az erotikus irodalom csúcsteljesítménye, elképesztően trágár, obszcén, vad és kegyetlen (a kritikusok megegyeznek abban, hogy messze fölülmúlja Sade-ot, akit Apollinaire egyébként igen nagyra tartott): nincs még egy olyan írás, amely ennyire gátlástalanul szabaddá engedné a legalantasabb vágyképeket is; és mégis, még a legsötétebb kéjgyilkosságok is úgy vannak megírva, hogy van bennük valami humoros, az egész felszabadítóan elvetemült. Kicsit a pornográfia paródiája is, meg a háború paródiája, elképesztő nyelvi leleménnyel megírva, s van benne több igen jól sikerült versbetét, melyek persze ugyancsak obszcén körülmények közt hangzanak el. Minden bizonnyal sokkolni fogja a… (tovább)

Tizenegyezer vesszőcsapás címmel is megjelent.

Eredeti cím: Les onze mille verges

180 oldal · keménytáblás · ISBN: 9639797093 · Fordította: Vargyas Zoltán
Flaccus, Budapest, 1999
128 oldal · puhatáblás · ISBN: 9638596031 · Fordította: Vargyas Zoltán
Unió, Budapest, 1990
154 oldal · ISBN: 9637890033 · Fordította: Vargyas Zoltán · Illusztrálta: Egyed László

Szami81
Guillaume Apollinaire: Tizenegyezer vessző

Mi a jo franc volt ez es miert olvastam??
Kill me now!
Ez annyira rossz volt, hogy mar jo. Ja nem.
K*rva undorito. Kb 50 oldalig birtam.
(Valaki azt irta, hogy prudeknek, alszenteknek, humortalanoknak nem ajanlja. Nos en egyiknek se tartom magam, de nekem pl sem a nekrofilia, sem a pedofilia nem vicces vagy szexi es akkor meg finoman fogalmaztam.)

ciluvagyok
Guillaume Apollinaire: Tizenegyezer vessző

még boldogult 13 éves koromban olvastam el véletlenül. mondjuk gyanakodnom kellett volna, mivel a bátyám ágya alatt találtam… :D

Briliáns!
Elég beteg, bizarr és perverz, mégis rendkívül szórakoztató.
Apollinaire zsenialitásának és szójátékainak hála, egy humorral megfűszerezett bizarr pornóregényt tarthat az olvasó a kezében.
Azt hiszem mindent összeszedett, hogy megdöbbentse az olvasóit: Fajtalankodás, pedofília, nekrofília, szadizmus, mazohizmus, gyilok szex, animal szex.
Szóval tényleg csak erős idegzetű olvasóknak ajánlott!

Lunemorte MP
Guillaume Apollinaire: Tizenegyezer vessző

Sújtson le rám tizenegyezer vessző is akár,de nekem tetszett ez a beteg történet. Ennyi szadista,vad,obszcén és bizarr kéjelgés után nehéz találnom a szavakat az értékeléshez. Apollinaire alaposan kiélte magát,hogy az utókor kedvére olvassa ezt a könyvet. És a számtalan szexualitás mögött mégis felbukkannak az érzelmek,az indítékok,az okok és okozatok,ki miért választotta magának ezt az életutat – a gyönyörbe menekülést és fulladást. A japán lány és a német férfi története rázott meg talán a legjobban,na meg a skandinávoké. A végkifejlet pedig gyönyörű. Mindenki megkapja azt,ami neki jár. Élhet-e valaki csak a szenvedélyeknek? Ez a fő mozgatórugója az egésznek,mely napjainkban is ideális kérdés. És elfogadjuk-e magunkat olyannak,amilyenek vagyunk? Megelégszünk-e egy emberrel,akivel az örömök útjára léphetünk rendszeresen vagy folyton cserélgessük partnerünket? Persze több féle embertípus van…Az biztos,hogy tényleg csak erős idegzetűek olvassák el ezt a könyvet!!! Mert azzal tényleg nem megyünk semmire,ha olyanok olvassák,akik nem tudják sem megbecsülni sem pedig megfelelően értékelni. Pedig kevesen írtak ennyire nyílt,őszinte könyvet…Jobb,mint a napjainkban divatos erotikus könyvek többsége általánosságban…

tmezo P
Guillaume Apollinaire: Tizenegyezer vessző

@krlany-nyal értek egyet, ezt nem lehet komolyan venni. :)
Vannak ugyan részek, ami túl mennek a határaimon, de a legtöbb esetben jól szórakoztam. Groteszk. Nincs rá jobb szavam.

krlany I+SMP
Guillaume Apollinaire: Tizenegyezer vessző

Oké, úgy látom, hogy én egy kicsit másképpen látom ezt a könyvet, mint a nagy átlag, éppen ezért nem hiszem, hogy túl népszerű leszek ezzel az értékeléssel.
A pornográfiát és a szadista perverziókat eszköznek gondolom, nem célnak, éppen ezért nem is tud felháborítani, ráadásul néhol annyira groteszk, hogy komolyan venni sem lehet. Felszín. Leragadni ennél, nem látni a fától az erdőt. Én ezen túlléptem, az érdekelt, mit takar.
Van ebben minden: fátum a görög tragédiákból, kaland és utazás a pikareszkregényekből, fekete-humor, szatíra, líra, gúnyolódás, játékosság és kegyetlenség, erotika, pornó, bűn és gyilkosság.
A blogbejegyzés 18-as karikás! Csak óvatosan!

Zakkant_Tudós
Guillaume Apollinaire: Tizenegyezer vessző

A könyv utolsó harmadával van problémám. Gyerekek kivégzése, csecsemő megerőszakolása – mindez valahogy már kívül esik a tűréshatáromon. Igen, tudom, hogy paródia, de ilyesmiken egyszerűen nem tudok nevetni. (Ami előtte van, az úgy nagyjából okés, Puncilina de Chegbecourte neve meg egyenesen zseniális.) Azért azt kell mondjam, Apollinaire másik pajzán kisregénye nekem sokkalta inkább bejött.

Zizzer
Guillaume Apollinaire: Tizenegyezer vessző

Két szuszra olvastam el. Próbáltam a történetre koncentrálni, lehámozva a pornográf részeket. Annak ellenére, hogy nem maradt így sok minden, az alapsztorija jó. A pornográf részeknél néhol már olyan abszurd, hogy csak mosolyogni tudtam. Tudom, érdekes reakció, de ez van.

atalant I
Guillaume Apollinaire: Tizenegyezer vessző

"Krémszínű pónik és krémszínű krémek,
Szánokon csengettyű, rétes és rétek,
Felszálló vadludak szárnyán a fény,
Ilyesmi dolgokat szeretek én."

Már az első néhány oldal után nyilvánvalóvá vált, hogy ez a könyv viszont nem fog közéjük tartozni…
Nem tartom magam prűdnek, de ez paródiának nagyon rossz, viccnek meg ízléstelen. Ráadásul irodalmilag sem találtam benne semmiféle értéket, mert ezt a színvonalat egy kangörcsös hetedikes titkos, erotikus fogalmazása is megüti, amit a matraca alatt rejteget.
Hasonló témában akkor már inkább Oscar Wilde szépirodalmi igényességgel megírt meleg pornóregényét, a Teleny-t ajánlanám, mert ott a megbotránkoztatásnak többnyire volt célja, a történetnek pedig íve.
Sok könyvnél fanyalgok, hogy így nem az igazi, meg úgy rossz… de azt hiszem, ez méltán a legrosszabb könyvélményem eddig. Annyira rossz, hogy majdnem újra elővettem az Ulysses-t. Akkor már inkább az. Végül úgy voltam vele, mint a dal folytatásában:

"Lányok, kik csillogó fehérben járnak,
Hópelyhek, amint az arcomba szállnak,
Tavaszba olvadó hófehér tél,
Ilyesmi dolgokat szeretek én.

Hogyha ló rúg, ha a méh csíp,
ha a szívem fáj.
E sok kedves dologra gondolok én,
És minden oly más úgy már."

Tíci

– Mihelyt megláttam, kisasszony, királynői szépségétől tótágast állt bennem a genitális szerelem, s jobban felhevültem, mint egy kupa óbortól.
– Hóborttól?
– Lábaihoz helyezem vagyonomat és szívemet. Lennénk csak együtt az ágyban, hússzor egymás után bizonyítanám érzelmem szilárdságát. Sújtson le rám a tizenegyezer szűz haragja, vagy testemet tizenegyezer vessző harapja, ha tódítok.
– Bódító!
– Érzelmeim kézzel foghatóan hitelesek. Nem árulok zsákbamacskát. És ez nem üres szólam.
– Kopj le rólam!

13. oldal - Második fejezet

Sceurpien I

A mazochizmus egyébként megfelel a keresztény vallás előírásainak.

Chrissie P

A barátnőmhöz megyek a Duphot utcába, de ha nem fél két eszeveszetten kéj- és pénzsóvár nőtől, ha van lőpor a puskájában és suska a bukszájában, szóval, ha férfi a talpán, akkor jöjjön velem.

Chrissie P

Apollinaire mindennél jobban szeretett játszani, szerepeket próbálgatni, rejtőzködni, a fantázia birodalmában kiélni szentségtörő vágyait.

Chrissie P

– Bebascu herceg – mondta a tábornok –, a feleségem ma értesült a hőstettéről, s személyesen kíván gratulálni önnek. Másrészt három hónapos terhes lévén, kívánós;
ellenállhatatlan vágy fogta el, hogy lefeküdjék önnel. Íme! Tegye a kötelességét!
Én majd más módon elégítem ki magam.

Chrissie P

Nekem egy francia kell, a franciák gálánsak és értenek a szerelemhez.

Florentino

– Mihelyt megláttam, kisasszony, királynői szépségétől
tótágast állt bennem a genitális szerelem, s jobban
felhevültem, mint egy kupa óbortól.

pjudi

– Engem pedig – mondta a lány – Puncilina de Chegbecourte-nak hívnak.

Chrissie P

Bukarest szép város, kelet és nyugat találkozik benne.