A ​Romanovok titka 17 csillagozás

Az orosz cárok története és végzete
Gudrun Ziegler: A Romanovok titka Gudrun Ziegler: A Romanovok titka

1994 ​nyarán számos orosz városban gyászünnepségen emlékeztek meg az 1918-ban meggyilkolt cári családról. Moszkvában felavatták II. Miklós emlékművét, Jekatyerinburgban pedig, Ahola cár és családja a halálát lelte, éjszakai halottvirrasztást tartottak. A ház, a gyilkos tett színhelye nincs már meg, de néhány ember emlékezete megőrizte azt a helyet az erdőben, ahol 1991-ben szigorú biztonsági rendszabályok közepette kiástak kilenc csontvázat.
Azóta a genetikai vizsgálatok igazolták, hogy köztük vannak a cár, a cárné és három lányuk földi maradványai. A többi csont a cári család orvosáé és három fiatal nőé, akik nem álltak rokonságban az orosz cári családdal. Anasztazija, a legkisebb cárleány és öccse holttestének nem volt semmi nyoma; minden bizonnyal elégették a gyilkosok.
A Romanovok történetét olyan csúcsok és szakadékok kísérik, mint kevés más uralkodóház családi krónikáját; könyvünk ezt a színes kaleidoszkóphoz hasonló történetet beszéli el. Feszült és vértől… (tovább)

Eredeti cím: Das Geheimnis der Romanovs

GABO, Budapest, 1999
310 oldal · keménytáblás · ISBN: 9638009950 · Fordította: Asztalos József

Csilla‿ P>!

Gudrun Ziegler: A Romanovok titka Az orosz cárok története és végzete

A Romanovok cseppet sem unalmas életét mutatja be ez a mű. 372 évet ölel át, kezdve 1546-tól IV.Ivántól (Rettegett Iván) egészen II.Miklós cár és családjának kivégzéséig,1918-ig. Illetve kapunk a végén egy kis ízelítőt abból,hogy a ’90-es években az oroszok milyen igyekezetet tettek annak érdekében, hogy megfejtsék a cári család brutális meggyilkolásának körülményeit.( ami teljesen nem sikerült nekik)
Ez a könyv a cári dinasztia bukását és tündöklését mutatja be.Megtudjuk, hogy ha a hatalom megszerzése és megtartása a tét, akkor (szó szerint ) mindenre képesek az emberek. Azok akik cselszövéseken keresztül elérték,hogy a trón közelébe férkőzzenek éppen úgy, mint az ál-cárevicsek ,de a törvényes örökösök sem rettentek meg a „piszkos munkától”, hogy egy lépéssel közelebb kerüljenek céljaikhoz.
Ez a könyv nem regény ,sokkal inkább tárgyszerűen dokumentálja a történteket.Az írás bővelkedik, merényletekben,gyilkosságokban,megtorlásokban,száműzetésekben,
érdekházasságokban stb… . Mindez II.Miklós cár és családjának máig is tisztázatlan körülmények közötti meggyilkolásáig. (tömény krimi)
A múltkor olvastam egy könyvet,ami felkeltette az érdeklődésemet a Romanov dinasztia iránt.Ezért szereztem be ezt a könyvet.Maga a mű érdekesen mutatja be a történéseket Merem ajánlani azoknak, akik a történelem iránt érdeklődnek.Én azért adtam négy csillagot ,mert igazából II.Miklósról szerettem volna az ismereteimet bővíteni, de ebből a könyvből nem sikerült.

ScarlettBlair>!

Gudrun Ziegler: A Romanovok titka Az orosz cárok története és végzete

Érdekes volt ez a könyv. Egyrészt mivel 21 éve adták ki, nyilván rengeteg új információ derült ki azóta az utolsó Romanovokról. Másrészt az első Romanovokról elég kevés információ van, így a könyv eleje kicsit tündérmese jellegű volt. Összességében tetszett, mert olvastatta magát. Most megint nagyon visszavágyom Oroszországba. Tetszett, hogy voltak a könyvben képek is, szeretem nézegetni ezeket a régi fotókat.
Ezer szerencse, hogy Szibéria Oroszországban van, különben elképzelni sem tudom hova száműzték volna ezt a rengeteg embert. Szerintem minden második oldalon ott kötött ki valaki. Örülök, hogy ez által a kötet által többet megtudhattam a Romanovokról, mert általában csak II. Miklósról és a családjáról olvas az ember.

kitekaktusz>!

Gudrun Ziegler: A Romanovok titka Az orosz cárok története és végzete

Nekem nagyon bejött ez a könyv. Egy kicsit tartottam tőle, mert azt hittem, hogy száraz és nehezen olvasható lesz, de tévedtem. Nagyon érdekes és olvasmányos, végig tudtam követni, hogy ki kicsoda, pedig volt jó néhány cár 300 év alatt. Össze akartam számolni, hogy a 300 oldalon hány embert száműztek Szibériába, de aztán közben elfelejtettem. De volt belőle bőven. A megunt feleségek meg rendre kolostorban végezték, ebből is volt jó pár, de végül ezt sem számoltam össze. A kedvenc Romanovom még mindig II. Miklós, talán pont a családja tragikus sorsa miatt. Mindent el szoktam olvasni róluk, amit csak találok, de még mindig nem értem, miért kellett így végezniük. Talán, ha jobban igyekezett volna, hogy meghallja a nép szavát, ha nem kerültek volna annyira Raszputyin hatása alá, ha Anglia az utolsó pillanatban befogadta volna őket, talán minden másképp alakul, de ezt sajnos már sosem tudjuk meg. A képek is nagyon szépek benne, a kedvencem az, amelyiken az öt gyereke szerepel.

pkj>!

Gudrun Ziegler: A Romanovok titka Az orosz cárok története és végzete

Nagymamám egyik kedvenc könyve. Valamikor régen egy nagyszülős nyaralás alkalmával, középiskolásként olvastam el. Emlékeim szerint informatív és olvasmányos volt. Autodidakta történészpalántáknak tudom ajánlani.
Annyira nem ismerem az orosz történelmet, hogy kifogásokat tudjak emelni ellene, ezért 5 csillagot adok neki.

Topicica>!

Gudrun Ziegler: A Romanovok titka Az orosz cárok története és végzete

Rendkívül olvasmányosan van megírva, a cárok, cárnék magánéletét és egyéb „érdekességeket” helyezi előtérbe. Jól követhető a családvonal. Csak ajánlani tudom. Fotókat még nézegettem volna, így netről pótoltam persze.

kissakos I>!

Gudrun Ziegler: A Romanovok titka Az orosz cárok története és végzete

Egy nagyon komoly összefoglaló munka a Romanov család, és ezzel együtt a cári intézmény utolsó időszakáról.

Ewila >!

Ezt írta akkortájt egy nyugati utazó:
„A cároknak az az alapelvök, hogy alattvalóik tudatlanságban tartassanak, máskülönben nem akarnak rabszolgák maradni…Az oroszoknak szigorúan tilos külhonba utazni, mert különben megismerhetnék más népek szokásait és nézeteit, és nyomban azon volnának, hogy szolgaságuk láncait széttörjék….”