Gubacsi Attila (szerk.) · Barta Balázs (szerk.)

21 ​szamuráj 5 csillagozás

Beszélgetések Magyarország vezető harcművészeivel – Történetek és tanítások
Gubacsi Attila – Barta Balázs (szerk.): 21 szamuráj

A ​21 szamuráj című interjúgyűjtemény huszonegy harcművész megismerése közben hozzásegíti minden olvasóját ahhoz, hogy példájukat követve világunkban eligazodjon, hogy megtalálhassa a helyes utat. A budo japánul a „harcosok útját” jelenti, összefoglaló neve mindannak, ahogyan az embereknek élniük kell. Mit tartalmaz ez az életfilozófia, amely folytatja a régi nemzedékek hagyományait és nemcsak a régi Japánban, hanem a XXI. századi Magyarországon is aktuális? A japán hagyományos kultúrát a buddhista nézetek hatják át. ez a természettel való egybeolvadást jelenti. Míg a nyugati kultúrák középpontjában mindig az ember áll, a távol-keleti kultúrában a természet a lényeges, s ennek szeretete során az egyén a háttérbe húzódva igyekszik belesimulni a természetbe.
A japán hagyományos kultúrának két ága van: a kard és a krizantém. A kard a harcművészeteket jelképezi, a krizantém pedig a különböző művészeti ágakat: többek között a tea-ceremóniát, a kalligráfiát, a virágok rendezését,… (tovább)

Lunarimpex, Budapest, 2009
ISBN: 9789630673525

kissakos I>!
Gubacsi Attila – Barta Balázs (szerk.): 21 szamuráj

Gubacsi Attila – Barta Balázs (szerk.): 21 szamuráj Beszélgetések Magyarország vezető harcművészeivel – Történetek és tanítások

Na ez az a könyv amin lehidaltam: ha edzéssel foglalkozol, rájösz hogy semmi új nincs a nap alatt. Ha érdekel a harcművészet, akkor 21 mestertől mély és direkt infokat kaphatsz a különböző stílusokról. Bármit is akarsz ezzel a könyvvel csak nyerhetsz vele ha elolvasod.

Bővebben itt írtam róla egyébként:

Lunarimpex, Budapest, 2009
ISBN: 9789630673525
kispartizan>!
Gubacsi Attila – Barta Balázs (szerk.): 21 szamuráj

Nagyszerű emberek, nagyszerű gondolatok és azt hiszem ahhoz, hogy valaki tanulni akarjon, ez a könyv alapnak számít.
Nekem még akkor is sokat adott, ha nem rohanok le holnap egy edzőterembe, s minden interjúalany, minden mester, tanító, oktató szavaiból megtaláltam azt, amivel megtehetem az első lépést.
Ajánlom mindenkinek, aki nyitott önmagát megismerni mások gondolatain keresztül és nem szégyenli, hogy sokat kell még tanulni.
Én abszolútt 5 *-ra értékelem!

chokdii>!
Gubacsi Attila – Barta Balázs (szerk.): 21 szamuráj

nagyon jó és színes mű, amely betekintést nyújt a magyarországi harcművészetek színfalai mögé és bemutatja a legismertebb stílusok hazai meghonosítóit. Kötelező minden harcművész számára!

Alexandra_Gróf>!
Gubacsi Attila – Barta Balázs (szerk.): 21 szamuráj

Nagyon jó könyv! Tele értékes gondolatokkal és érdekes életutakkal.