Gubacsi Attila (szerk.) · Barta Balázs (szerk.)

21 ​szamuráj 5 csillagozás

Beszélgetések Magyarország vezető harcművészeivel – Történetek és tanítások
Gubacsi Attila – Barta Balázs (szerk.): 21 szamuráj

A ​21 szamuráj című interjúgyűjtemény huszonegy harcművész megismerése közben hozzásegíti minden olvasóját ahhoz, hogy példájukat követve világunkban eligazodjon, hogy megtalálhassa a helyes utat. A budo japánul a „harcosok útját” jelenti, összefoglaló neve mindannak, ahogyan az embereknek élniük kell. Mit tartalmaz ez az életfilozófia, amely folytatja a régi nemzedékek hagyományait és nemcsak a régi Japánban, hanem a XXI. századi Magyarországon is aktuális? A japán hagyományos kultúrát a buddhista nézetek hatják át. ez a természettel való egybeolvadást jelenti. Míg a nyugati kultúrák középpontjában mindig az ember áll, a távol-keleti kultúrában a természet a lényeges, s ennek szeretete során az egyén a háttérbe húzódva igyekszik belesimulni a természetbe.
A japán hagyományos kultúrának két ága van: a kard és a krizantém. A kard a harcművészeteket jelképezi, a krizantém pedig a különböző művészeti ágakat: többek között a tea-ceremóniát, a kalligráfiát, a virágok rendezését,… (tovább)

Lunarimpex, Budapest, 2009
ISBN: 9789630673525

kissakos I
Gubacsi Attila – Barta Balázs (szerk.): 21 szamuráj

Gubacsi Attila – Barta Balázs (szerk.): 21 szamuráj Beszélgetések Magyarország vezető harcművészeivel – Történetek és tanítások

Na ez az a könyv amin lehidaltam: ha edzéssel foglalkozol, rájösz hogy semmi új nincs a nap alatt. Ha érdekel a harcművészet, akkor 21 mestertől mély és direkt infokat kaphatsz a különböző stílusokról. Bármit is akarsz ezzel a könyvvel csak nyerhetsz vele ha elolvasod.

Bővebben itt írtam róla egyébként:

Lunarimpex, Budapest, 2009
ISBN: 9789630673525
chokdii
Gubacsi Attila – Barta Balázs (szerk.): 21 szamuráj

nagyon jó és színes mű, amely betekintést nyújt a magyarországi harcművészetek színfalai mögé és bemutatja a legismertebb stílusok hazai meghonosítóit. Kötelező minden harcművész számára!

Alexandra_Gróf
Gubacsi Attila – Barta Balázs (szerk.): 21 szamuráj

Nagyon jó könyv! Tele értékes gondolatokkal és érdekes életutakkal.