Magyar ​népdalok 3 csillagozás

Dalok óvodásoknak és kisiskolásoknak
Gryllus Vilmos: Magyar népdalok

Közel harminc könnyen elénekelhető magyar népdal kapott helyet Gryllus Vilmos legújabb válogatásában, amelyek vidámságukkal és bájukkal garantáltan dalra fakasztják a gyerekeket. A kedves verseket Timkó Bíbor játékos és ötletes rajzai teszik még szerethetőbbé az óvodások és kisiskolások számára.
A kötethez mellékelt CD megegyezik a 2009-ben megjelent Gryllus Vilmos: Dalok 4. című CD hanganyagával.

Central Médiacsoport, Budapest, 2017
48 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633412350 · Illusztrálta: Timkó Bíbor

dianna76 P

Gryllus Vilmos: Magyar népdalok Dalok óvodásoknak és kisiskolásoknak

Nos hát, csúnya szóval fogok élni, akinek ez sértő az ne olvassa: a CD spoiler lett már hallgatva. Egyszerűen képtelenség betelni vele. Már akkor meghallgattam, amikor még nem jelöltem a könyvet olvasásnak. Azóta pedig… Ahányszor szól, az embernek beindulnak a lábai, a csípője, keze és persze a szája és nyelve is, meg a minden testrésze. Sokat dob a tetszetősségén a gyermekkórus szerepeltetése. Dicséret illeti őket! Sok a pörgő, ritmusosabb dal, de a lassúakat ugyanúgy lehet élvezni.
A könyvet is csak dicsérni tudom. Nagyon szépek és ízlésesek ezt a szót szerintem még illusztrációra nem használtam, helyenként kissé humorosak az illusztrációk. Habár nem tudok kottát olvasni, értékelem, hogy a versként leírt dalszövegek mellett az is megtalálható. Akartam sorolni pár kedvencet, de aztán úgy döntöttem felesleges. Ez a könyv és CD úgy ahogy van nagyszerű! Teljesen a szívemhez nőtt.

Centrál Médiacsoport, Budapest, 2017
48 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633412350 · Illusztrálta: Timkó Bíbor
Simiréka I

Gryllus Vilmos: Magyar népdalok Dalok óvodásoknak és kisiskolásoknak

Úgy szeretjük hallgatni és ropni rá rendületlenül! Aztán pihenésképpen leülünk, és kigyönyörködjük magunkat Timkó Bíbor rajzaiban.
Amikor megkaptuk a könyvet, benne a cdvel, a cd-t leragasztó csodaszép Bíbor-matricát :-) nem volt szívem feltépni. Az ezt követő Nálatok laknak-e állatok-ban már profi módon végeztem el a bűbájmajom-matricamentést.

Sicc P

Gryllus Vilmos: Magyar népdalok Dalok óvodásoknak és kisiskolásoknak

Nagyon tetszik! Gyönyörű a könyv, jó, hogy ott a kotta, nagyon jók a feldolgozások, a hanganyag! Nagyon szeretem!:)