Félperces ​mondókák 37 csillagozás

Gryllus Vilmos: Félperces mondókák Gryllus Vilmos: Félperces mondókák

Macska, mókus, teknős és sok más kedves állat elevenedik meg Gryllus Vilmos játékos rímeinek és Megyeri Annamária életteli rajzainak köszönhetően ebben a lapozóban, amit a kisgyerekek egész biztos nem csak fél percig forgatnak majd…

A YouTube-on Fél(perces) nóták néven további mondókák érhetők el.

2+ éveseknek

Central Könyvek, Budapest, 2021
16 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633249031 · Illusztrálta: Megyeri Annamária

Nikolett0907 P>!
Gryllus Vilmos: Félperces mondókák

„Hegedül a kisegér, penget rajta,
csellón játszik a macska, vonó a farka.”

Nagyon kellemes kis könyvecske.
Szép és aranyos rajzok díszítik.
A mondókák pedig mélyérzésűek, kellemes hangzásúak hangosan felolvasva.
Fontosnak tartom a ritmust, mert könnyebben memorizálható, és a gyermekek fülébe, szívébe hatoló.
Felépítésre egy rendszert képeznek, melynél megfigyelhető, hogy a táplálkozás, lakhely készítés áll a középpontban.
Öröm volt olvasni.

Klodette >!

Egyszerűen csodálatosak voltak.
A mondókák kedvesek, tanulságosak, az illusztrációk pedig szépek, aranyosak. :)
Mindenkinek bátran ajánlom, mert én még felnőtt fejjel is jól szórakoztam rajtuk.

Molymacska>!
Gryllus Vilmos: Félperces mondókák

Hipercuki lapozgatós könyv, aranyos mondókákkal.
A könyvben lévő mondókák általában ugyanúgy épülnek fel: van egy állat, ami eszik valamit, majd a „maradékot” felhasználja valami másra is. Emiatt picit furcsa volt, hogy a második felhasználás inkább az emberre jellemző (befűteni a tobozzal, vagy párnát csinálni a madártollból). Ezt a furcsaságot leszámítva nagyon aranyos kis mondókák voltak benne, kedves kis kántálható rigmusok, amik valamennyire tanítanak is (hogy az adott állat nagyjából mit eszik).
Ami a lapozgató nagy előnye, hogy roppant modern. A rajzok hihetetlenül jók, nagyon hangulatos, és ha a mondókákat nem is olvassa fel az ember a gyereknek, akkor is el tud lenni vele, mert az illusztráció tényleg kiemelkedően jó.
Kedves lapozgatós könyv, amit én csak ajánlani tudok :)

krlany I>!
Gryllus Vilmos: Félperces mondókák

Nincs mit tenni, Gryllus Vilmosból nem lehet kinőni…
A Félperces mondókákhoz Félperces nóták tartoznak. Érdemes őket párhuzamosan olvasni és nézni/hallgatni (igen, animáció is van a dalokhoz a youtube-on). Jók az illusztrációk, aranyosak a rajzfilmek, kellemes a dallam, könnyen megjegyezhető a szöveg.

icu79>!
Gryllus Vilmos: Félperces mondókák

Itt nekem csak az illusztráció volt az újdonság, a mondókákat ezer éve ismerem dalként, úgyhogy mi énekeljük őket. A rajzok valóban gyönyörűek, különösen tetszenek a színei, kellemes, lágy, nem az az ordító élénk, ami mostanában sajnos a gyerekkönyveket jellemzi. Mindenképpen jó választás 2 év körüli gyerekeknek.

Any>!
Gryllus Vilmos: Félperces mondókák

Napok, hetek óta nyúzzuk, de Gryllus Vilmossal nem lehet betelni.
Meghatározó volt az én gyerekkoromban is, és úgy tűnik, a fiam is rajong érte.
Sajnos egyszer sem sikerült felolvasni őket, annyira berögződtek a mondókák, mint dalok. :D

Caledonia_Valley P>!
Gryllus Vilmos: Félperces mondókák

Az idei kiadványok közül az egyik legvarázslatosabb lapozó, ami a kezembe került. *-* A mondókák, versikék rendkívül ötletesek, rímelnek, és egyáltalán nem elcsépeltek, míg a gyönyörű illusztrációk emelik a kötet fényét. Megyeri Annamária rajzai sohasem okoznak csalódást, itt sem volt ez másképp. A lapozó egy tömény báj, melybe belemerülve biztos vagyok benne, hogy egy varázsvilágba csöppen majd a pici, és nem is akar majd onnan szabadulni. ;)

rita_kalydine P>!
Gryllus Vilmos: Félperces mondókák

Imádnivaló kiadvány! Gryllus örök – ez már biztos! A nagyfiaim is az ő dalain nőttek fel tizenéve, és a most ovis is, kívülről fújja őket.
A többi értékelést olvasva csodálkozom, hogy vannak, akiknek ezek újak, de nyilván „újszülöttnek minden vicc új” – de a dalok népszerűsége megkérdőjelezhetetlen ♥

joopsy>!
Gryllus Vilmos: Félperces mondókák

A dalok közül egy pici válogatás egy pici zsebkönyvben. Közte a pici lányom kedvence, a Békavacsora. :)

Nikolett0907 P>!

Hegedül a kisegér, penget rajta,
csellón játszik a macska, vonó a farka.