Levelek ​L&M-nek 1 csillagozás

Grunwalsky Ferenc: Levelek L&M-nek

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

Telekép, Budapest, 2002

Grunwalsky Ferenc: Levelek L&M-nek

Bevallom, hogy ha nem egy kihíváshoz kellett volna nem biztos, hogy elolvasom ezt a könyvet.
A műfaja nem az én világom, a levelezéses formátum nem a kedvencem. Mindezek mellett érdekes kötet volt. A szerző nyílt leveleit olvashatjuk, ahol leírja a véleményét és gondolatait L&M-nek a filmvilággal és a filmezéssel kapcsolatban. A válaszokat sajnos csak a következő levélben lévő utalások alapján tudjuk meg. Az elején egy kicsit szokni kell a stílust, de utána gördülékenyebb. A haza filmek iránt érdeklődnek kellemes darab lehet, megismerhetik egy rendező véleményét, egy szakma meglátásait az őket érintő kérdésekben (a filmtörvénnyel kapcsolatban például)

BBarb>!

Azt kérdezted telefonon, miért kellene sajnálni a színészeket? Miért nem a parasztokat, a munkásokat, a traktorosokat, az országutat, vagy a havat stb.? Igazad van, nem kell sajnálni senkit. Mindenki azt kapja, amit érdemel – ezt szokták ma mondani. De a színészekben a társadalom kapja vissza – magát. Valóban ők „a kor foglalatjai”. A kor saját magát látja viszont, és önmagát vágja arcba.

BBarb>!

Itthon a médiaszakmában kissé furcsán alakulnak a dolgok. Úgy kezdődött, hogy több a tv, akkor több a munkahely, több a lehetőség, nagyobb a verseny, jobb lesz a helyzet. szóval aki akar előrébb juthat, aki találékony és kitartó csinálhat valamit. Ez volt a hit és a duma. A szokásos hit és a beadott duma.