Gróh Ilona (szerk.)

Cifra ​palota 19 csillagozás

Gróh Ilona (szerk.): Cifra palota

A Ringató-könyvek legkisebbeknek szóló sorozatában Gróh Ilona válogat a legnépszerűbb énekekből. Ebben a lapozóban a Cifra palota és a Hopp, Juliska kezdetű dalt Szimonidesz Hajnalka varázslatos rajzai kísérik.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Ringató-lapozók

Kolibri, Budapest, 2017
10 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634370857 · Illusztrálta: Szimonidesz Hajnalka

dianna76 P>!
Gróh Ilona (szerk.): Cifra palota

Szépséges illusztrációval kísért könyvecske, ami a kicsik kezébe való. És szerintem örömmel is forgatják majd. Az ismert népdalok szövege mondókaszerűen van leírva. Kár, hogy kicsit rövidkére sikeredett az egész. És kár, hogy csupán könyvtári gyorsolvasás volt, mert elidőztem volna kicsit rajta, legfőképpen az egyik kedvenc illusztrátorom munkáin. Dalos kedvű, és hangú anyukák énekelhetik is a szöveget. Akár a kicsivel együtt. Így igazi közös kikapcsolódás rejlik a könyvben.

Kolibri, Budapest, 2017
senhorita>!
Gróh Ilona (szerk.): Cifra palota

Ezentúl kisgyerekeknek ajándékba csak Ringatós könyvet fogok venni. Jobb mint egy 100. plüss és hátha más is annyira szívesen töltene mindennap annyi időt az ilyen lapozókkal, mint az én kislányom.

Lizi90>!
Gróh Ilona (szerk.): Cifra palota

Remélem mielőbb lesz újra kiadása ennek a kötetnek.
Nem is tudtam, hogy a Hej, Vargáné alföldi nóta.
Nem lehet nem énekelve végigolvasni a könyvet, legyél bármilyen botfülű.
Két ének, ami dalkincsünk része. (Ha van ilyen szó, ha nincs, ez jutott eszembe, ez a zenés szöveg hatása.)
Az illusztrációk pedig nagyon szépek. Modernek is, de nem is szállnak el a túlontúl modern irányba.
Örülök, hogy unokaöcsém kedvéért elkezdtem apróságoknak szóló könyveket olvasni. Felnőttként is megéri, erősíti a lelket és formálja az elmét. Vagy valami hasonló. Vagy mégsem. De nem is számít, mert a lényeg, hogy nagyon örömteli időtöltés, néhány percre teljesen ki tudod zárni a külvilágot. :))

KNW I>!
Gróh Ilona (szerk.): Cifra palota

Miért, de tényleg miért kellett két dalt beletenni egy könyvbe?
És miért nem lehetett minden képet illusztrálni? (Azaz egy oldalon lenne, hogy „cifra palota, zöld az ablaka” és a másikon, hogy „gyere ki, te tubarózsa” stb.)
Szomorú vagyok.
És a nyomda is rossz választás volt, a páros oldalak széle feslik :(

Lilyom>!
Gróh Ilona (szerk.): Cifra palota

Nagyon szeretjük a ringató-lapozókat, de ennek a kiadásnak az illusztrációi számomra nem igazán passzoltak a szöveghez. 2 éves kislányomnak énekelgettem rendszeresen és zavaró volt, hogy nem azt látta a képeken, amiről a szöveg szólt.