Képregények 29 csillagozás

Gróf Balázs: Képregények

Gróf Balázs Magyarország egyik legismertebb kortárs képregényalkotója. 1996 óta publikál rendszeresen az Est Lapok országszerte megjelenő műsorújságaiban, emellett részt vett számos kortárs művészeti kiállításon, és az utóbbi években animációs filmeket is készít. Most megjelenő gyűjteményes kötete a rajzoló eddigi munkáinak válogatása, melyben újra feltűnnek az urbánus létezés fonákságaival foglalkozó Butapest -sorozat kockái, Flinter, a divatkirály, valamint a fején papírzacskót viselő Rizsa kalandjai, és persze a kollekció nem lenne teljes az Örökzöld táncdalok képregényben című széria nélkül, amelyben Björk vagy akár a Vágtázó Halottkémek zenei-szövegi világa kap egyedi értelmezést rajzos formában.
A kötetben helyet kapnak még olyan ritkaságok, amelyek eredetileg nem az Est Lapokban jelentek meg; ezek közül is talán a legérdekesebb az a sok oldalt kitöltő új történet, amelyet a szerző legelőször ebben a gyűjteményes visszatekintésben publikál.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Artcomix Nyitott Könyvműhely

Nyitott Könyvműhely, Budapest, 2005
190 oldal · puhatáblás · ISBN: 9638678844 · Illusztrálta: Gróf Balázs

Emerson>!
Gróf Balázs: Képregények

Általában zavar, ha egy képregény(kötet)en belül váltakoznak az ábrázolásmódok, de Gróf Balázs mesterien és utánozhatatlanul variálja a stílusjegyeket. Az meg, ahogy a történeteket – vagyis magát a valóságot – visszaadja, csak hab a tortára. Eléri, hogy olyanon röhögjön az ember, amin egyébként sírni kéne, de hát ilyenek vagyunk :-)
Nem is értem, hogy egy ekkora zseni, hogyhogy nem kapott még Alfabéta-díjat… de majd biztos megrajzolja ezt is, és akkor nem kesergek rajta, hanem kacarászok egy jót.

Lamond>!
Gróf Balázs: Képregények

A Butapest és a Flinteres részek voltak rám legnagyobb hatással, a társadalomkritikákon sokat bólogattam, jól megfogta a tollat és a lényeget. Fejezetekkel jól tagolt, egyszerre 20 oldalakat haladtam, mert érdemes elcsámcsogni az ízén. Könnyű olvasmány… polcról bármikor levehető… KELL… MÉG! MÉG!

Solkim86>!
Gróf Balázs: Képregények

Zseniális. Gróf Balázs Képregényei rendkívül szórakoztatóak, és erős társadalomkritikát tartalmaznak A „Képes újságírás” legtökéletesebb példája.

Morn>!
Gróf Balázs: Képregények

Szerettem Gróf Balázst, mai napig követem is őt az arckönyvön, de már kevésbé tudom megmondani, jelenleg miket is művel (a zenekari videóklippek rajzolásán túl). A képregényei közül is nem mindegyik szerepel itt, amik nagy-nagy kedvencek, sőt, inkább olyan is helyet kapott, akit sosem bírtam túlzottan. Flinter személy szerint nagyon tud irritálni, de most elvoltam vele.
Jó kis kikapcsolódás, nosztalgia volt a kötet. Elfér a polcon.

Nyitott Könyvműhely, Budapest, 2005
190 oldal · puhatáblás · ISBN: 9638678844 · Illusztrálta: Gróf Balázs
Brigi007>!
Gróf Balázs: Képregények

Talán a legjobb magyar képregényrajzoló válogatása :D

psn>!

– Láttam, hogy a bácsi a „Gépnarancs” c. regényt olvassa, Anthony Burgess-től! Nos, az angol szerző nekem kedvencem! És a regényből készült Kubrick-film is egyszerűen zseniális!
– Takarodj a házamból!..
– De apa! Ő a legműveltebb pasi a környéken!..
– A korodbeli srácok mind funkcionális analfabéták, ez meg szépirodalmat olvas?!… Miért nem jó neked egy kevésbé deviáns fiú?..

Kapcsolódó szócikkek: Anthony Burgess · funkcionális analfabéta
Emerson>!

[szerk.] – Mi a foglalkozása Michael Jacksonnak? a.) ügyvéd, b.) popsztár, c.) buszsofőr.
[főnök] – Túl bonyolult! A mi tévénket nem értelmiségiek nézik, hanem egyszerű, hétköznapi emberek!
[szerk.] – Mégis mennyire egyszerűek?
[főnök] – Na jó, nem szépítek! A mi tévénket kretének nézik! Zombik meg idióták, akik éjjel is napszemüveget viselnek! Szóval olyan kérdést kell feltenni, amire valószínűleg válaszolni is tudnak, különben ránk rohad az a sok olcsó szponzor-nyeremény!
[szerk.] – Oké, főnök!
[tv] – Megnyerheti ezt a szép vekkert, ha tudja, mint jelent a „tv” rövidítés! a.) tiszta vicc, b.) tahó vagyok, c.) televízió.
[néző] – Mi az a „vekker”?

Kapcsolódó szócikkek: Michael Jackson