Barátok 1 csillagozás

Grigorij Baklanov: Barátok

Baklanov, akit több nagy sikerű, magyarul is megjelent könyvéből a magyar olvasóközönség is jól ismer, mai értelmiségi körökben játszódó regényében korunk társadalmi méretű erkölcsi kérdéseire keresi a választ. A két azonos korú, de merőben más életfelfogású és beállítottságú építészmérnök sorsának tükrében olyan közérdekű és elgondolkoztató problémákat boncol, mint: a barátság, a szerelem, a család, az érvényesülés, az alkotói-művészi lelkiismeret, a megalkuvás stb. A jót és rosszat egyformán mérlegre tevő író rendhagyó szerkezetű könyvében nem erkölcsprédikátorként akarja jóra tanítani az olvasókat, tőlünk várja, hogy ítélkezzünk a megszokottá vált rossz fölött.

Európa, Budapest, 1977
372 oldal · ISBN: 9630712903 · Fordította: Enyedy György

sztinus P
Grigorij Baklanov: Barátok

nagyon orosz/ inkább szovjet könyv. piszok nehezen haladtam vele, mig valahogy megtaláltam benne magam. utána sem ment mindig egyszerűen. nem egy romantikus könnyen olvasható mű. nem mondom, hogy szörnyű, van benne pár jó mondat, de mégsem marad utána sok.