Grétsy László (szerk.) · Kemény Gábor (szerk.)

Nyelvművelő ​kéziszótár 3 csillagozás

Grétsy László – Kemény Gábor (szerk.): Nyelvművelő kéziszótár Grétsy László – Kemény Gábor (szerk.): Nyelvművelő kéziszótár Grétsy László – Kemény Gábor (szerk.): Nyelvművelő kéziszótár

A ​Nyelvművelő kéziszótár az igényes nyelvhasználatra törekvők nélkülözhetetlen kézikönyve. A szótár 5000 szócikke népszerűen közli azokat a nyelvhelyességi, helyesírási, nyelvtani, stilisztikai stb. tudnivalókat, amelyekre a művelt embernek önmaga szó- és írásbeli kifejezéséhez szüksége lehet. E kötetet nemcsak a nyelvművelés hagyományos kedvelői forgathatják haszonnal, hanem az anyanyelvvel hivatásszerűen foglalkozó szakemberek (magyartanárok, kiadói és lapszerkesztők, fordítók, tolmácsok stb.) is. A szerkesztők és a kiadó abban a reményben bocsátják útjára ezt az ismeretterjesztő munkát, hogy az el fog jutni az ifjabb nemzedékhez is, amelynek különösen nagy szüksége van arra, hogy a nyelvhasználati szokásokkal, szabályokkal, tudnivalókkal alaposan megismerkedjék.

A Nyelvművelő kéziszótár a mai nyelvhasználati szokásokat, a legújabb nyelvi jelenségeket is feltérképező munka. A kisebb-nagyobb szócikkek tömören, de árnyaltan igazítják el az olvasót a magyar nyelv… (tovább)

A következő kiadói sorozatban jelent meg: A magyar nyelv kézikönyvei Tinta

Tinta, Budapest, 2005
Tinta, Budapest, 1996
Auktor, Budapest, 1996

csiripelek P>!
Grétsy László – Kemény Gábor (szerk.): Nyelvművelő kéziszótár

Nem sok hasznosat tudtam meg belőle, és sok helyen fel is húztam magam rajta. Mi az, hogy faragatlan vagyok, ha nem úgy mondom ki, hogy a-e-ro-bik de az ebédezik abszolút kifinomult és helyes forma?