Lány ​a vonalban 21 csillagozás

Gretchen Berg: Lány a vonalban

Egy kisvárosban nincsenek titkok. S ha mégis, Wooster lakóinak titkait leginkább a telefonközpontban dolgozó Vivian Dalton ismeri. Ő ezt intuíciónak hívja. Tinédzser lánya, Charlotte, pedig hallgatózásnak.

Vivian és munkatársnője a Bell cégnél dolgoznak, vonalakat és életeket kapcsolnak össze. Nem kellene belehallgatniuk a beszélgetésekbe, mégis megteszik, és véleményük is van a hallottakról – különösen Viviennek.
Aztán egy hideg decemberi estén Vivien kihallgatja a sznob Betty Miller és egy számára ismeretlen ember beszélgetését, és valami megdöbbentőt hall. Betty Miller ismerőse olyan információkkal rendelkezik, amelyek, ha igazak, alapjaiban rázzák meg Vivian életét, és nevetségessé teszik az egész város előtt.
Vivian lesújtva érzi magát, de nem adja fel harc nélkül. Elhatározza, hogy a végére jár a pletykának, bármi történjék is. Az igazságot akarja, akármilyen fájdalmas is.
Azonban hamarosan szembe kell néznie a ténnyel, hogy egy kisvárosban a titkok sosem járnak egyedül…

Eredeti megjelenés éve: 2020

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Mont Blanc válogatás Maxim

336 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634992721 · Fordította: Őri Péter
336 oldal · ISBN: 9789634991335 · Fordította: Őri Péter

Zanit>!
Gretchen Berg: Lány a vonalban

Két dolognak örültem olvasás közben. Az egyik, hogy egyszer ezzel a könyvvel is végzek.
A másik, hogy nem akkor éltem, nem egy kisvárosban és főleg nem Vivian Daltonként.
Rettenetesen zavart, hogy pár karakter folyamatosan többnek akart látszani, mint ami, hogy árgus szemmel figyelte mindenki a szomszédját, hogy valamiről mindig kellett/lehetett pletykálni.
Nyomasztó atmoszféra, apró dolgok felfújása, más szemében a szálka, nagyon nem az én történetem volt ez…

encus625 P>!
Gretchen Berg: Lány a vonalban

A főszereplő Vivian nem túl szimpatikus jelenség. Korán el kellett kezdenie dolgozni, hogy a család boldoguljon a világválság alatt, telefonkezelő lesz. Nem iskolázott és bár azt mondja, hogy ez őt nem zavarja, azért mégis érezhető a kishitűsége. A családjától sem kap túl sok biztatást sajnos. A lánya szeret olvasni, regényeket, míg az anyja magazinokig jut el csak és zavarja, hogy nem követi őt ebben a gyerek. A „felkapaszkodott”, gazdag réteget nem szereti, de mégis vágyódik közéjük.
Aztán egyszer belehallgat egy olyan beszélgetésbe, ami utána teljesen leblokkolja. Olyan dolgot hall, ami ha kitudódik, akkor őt a kisváros kipletykálja (mi, olvasók nem tudjuk meg a titkot egy darabig). Vivian szinte kifordul önmagából, ahogy ezt a helyzetet kezeli.
Úgy a 2/3-ánál azt éreztem, hogy vagy lesz valami csattanó a végén, vagy csalódás lesz a könyv, mert nem láttam igazán, hogy hová is akar kifutni. De az utolsó fejezetek kárpótoltak ezért, mert ott azért helyére került sok minden, sőt meg is lepődtem néhány mozzanaton.
Érezhetően első könyve a szerzőnek, de azt nem gondoltam volna, hogy nagyrészt valóság ihlette, ráadásul családi történet az alapja. Misztikusnak egyáltalán nem mondanám, de rejtély az van benne bőven. Az 50-es évek kisvárosi hangulata is remekül átjön.

336 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634992721 · Fordította: Őri Péter

Maxim_Kiadó KU>!

Voltak dolgok, amelyeket az ember szeretetből tett meg a másikért, és voltak olyanok, amelyeket bűntudatból.

Maxim_Kiadó KU>!

Olyan érzése támadt, mintha összenyomta volna az élet, mint a Bolondos dallamok rajzfilmekben, amikor a karakterek féloldalas, kilapított testhelyzetben merevednek ki.

Maxim_Kiadó KU>!

Betty nem töltött sok időt azzal, hogy önmagát elemezze, mivel nem szerette azt a gyomorgörcsöt, amely ezt kísérte.

Maxim_Kiadó KU>!

Őszintén szólva, nem bánta, ha a dolgok az ő elképzelése szerint, mások beleszólása nélkül alakultak.

Maxim_Kiadó KU>!

Charlotte másodikos volt a woosteri középiskolában. Miután kijavította a tanárát, hogy rosszul használja a „fáradság”-ot és a „fáradtság”-ot, továbbá olyan szavakat ismert, mint az „asszisztál”, a „miriád” és a „kereket old”, átugorhatta az első évfolyamot. Szeretett olvasni, és köztudott volt, hogy a szemét forgatta, valahányszor az anyja azzal dicsekedett, hogy „ismeri az embereket”.