Élhetetlen ​feltalálók, halhatatlan találmányok I. 13 csillagozás

Greguss Ferenc: Élhetetlen feltalálók, halhatatlan találmányok I. Greguss Ferenc: Élhetetlen feltalálók, halhatatlan találmányok I.

– ​Fulton találta fel a gőzhajót? Nem!
– Stephenson készítette az első gőzmozdonyt? Nem!
– Marconi a rádió feltatlálója? Nem!
– Benznek köszönhető a gépkocsi? Nem!

Csupa tagadás, csupa ellentmondás ez a könyv, amely hiteles és lenyűgöző áttekintést ad a legújabb kutatások tükrében a feltalálók és találmányok forgatagáról. A szerző, az Interpress magazin szerkesztője szakít a legendákkal, a feltalálók szoborrá merevedett ábrázolásával, és csevegő könnyedséggel vezeti végig olvasóit a technikatörténet két izgalmas évszázadában.

Csupa fordulat
– Amikor Bell meghallotta a kattanást, feltalálta a telefont
– Starley az árokba esett, és feltalálta a differenciálművet
– Bertha asszony ellopta férje kocsiját, és ezzel a világ első autókirándulásának hőse lett
– Mr. Appleby: „Engem azért fogadtak föl, hogy lovakat hajtsak, és nem hogy röpködjek!”

Csupa izgalom
– „… valami súlyos tárgy zuhant rá a magasból… Amikor… (tovább)

Szalay, Kisújszállás, 1998
578 oldal · keménytáblás · ISBN: 9639080411 · Illusztrálta: Bánó Attila, Jantner János
Szalay, Budapest, 1997
608 oldal · keménytáblás · ISBN: 9639080411 · Illusztrálta: Bánó Attila
Móra, Budapest, 1986
208 oldal · ISBN: 9631152529 · Illusztrálta: Bánó Attila, Suits László

ppayter
Greguss Ferenc: Élhetetlen feltalálók, halhatatlan találmányok I.

Minden, ami máshonnan kimaradt: a legérdekesebb találmányok szórakoztató, ugyanakkor komoly háttere és krónikája.

metahari
Greguss Ferenc: Élhetetlen feltalálók, halhatatlan találmányok I.

Technika- és tudománytörténetből jeles :) emellett még nagyon szórakoztató is és olvasmányos, mindig sajnáltam, hogy most már véget ér.

attatoth
Greguss Ferenc: Élhetetlen feltalálók, halhatatlan találmányok I.

Jól megírt, olvasmányos ismeretterjesztő könyv. Nagy értéke, hogy a gépek működését rajzokkal is bemutatja. Ezek szemléletesek, megkönnyítik a működési elvek megértését. A többi illusztráció jól illik a szöveg hangulatához.

akire MP
Greguss Ferenc: Élhetetlen feltalálók, halhatatlan találmányok I.

Érdekes tudománytörténeti mű, főleg gyerekeknek. Kiegyensúlyozott előadás.Történetei, adomái nincsenek úgy kiélezve, mint Petrik Ottó Technikai kuriózumok című könyvében, amely kaotikusabb mű – és az érdeklődésemet jobban felcsigázta. Az ilyen káoszra szintén jó példát kínálnak szépemlékű Szilágyi Gábor filmelmélet és fotótörténet tanárom művei, akinek utolsó könyve a beszédes „Potpourri – Egyveleg a (krono)fotográfia történetéből” címmel jelent meg.