Asimov ​teljes Alapítvány – Birodalom – Robot univerzuma “A” kiegészítő kötet (Alapítvány-Birodalom-Robot univerzum) (Második Alapítvány-trilógia 1-3.) 19 csillagozás

A Második Alapítvány trilógia
Gregory Benford – Greg Bear – David Brin: Asimov teljes Alapítvány – Birodalom – Robot univerzuma “A” kiegészítő kötet

Az ​emberiség jövőjének húsz évezrede elevenedik meg az Alapítvány-Birodalom-Robot-univerzumot felépítő művekben. Az Asimov eredeti írásait összefogó Encyclopedia Galactica öt kötete után most új formában kerülnek az Olvasó kezébe e fantasztikus világ más szerzők által írt történetei is: összegyűjtve, hiánytalanul, az Encyclopedia Galacticához kapcsolódó kiegészítő kötetek formájában. Az Encyclopedia Galactica Addenda jelen darabja Gregory Benford, Greg Bear és David Brin Alapítvány-regényeit foglalja magába. Az omladozó Galaktikus Birodalomban robotok egymással háborúzó frakciói, mutáns mentalisták, újszülött Alapítványok és egy ébredező bolygólény vívják harcukat az ember sorsának irányításáért. A három író műve komoly gondolatokkal és érdekfeszítő cselekménnyel járul hozzá az asimovi világ kiteljesítéséhez. A művekkel most ismerkedők és az Asimov-barát gyűjtők számára egyaránt meglepetés lehet az Encyclopedia Galactica Addenda köteteinek következetes szerkesztése. Egységes… (tovább)

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Encyclopedia Galactica Szukits

Szukits, Szeged, 2004
810 oldal · keménytáblás · ISBN: 9634970567 · Fordította: Szántai Zsolt

Sansa I>!

Nem akarom pontozni, mert egyet se kapna. A tartalmával kínozni, a méretével akár embert is lehetne ölni. Azért egyszer adok neki még egy esélyt, mert nem lehet annyira rossz, amennyire annak rémlik (a kórházban fekvőgipszben olvastam, de iszonyatosan megkínzott, talán jobban is, mint az a sok infúzió – de egyszer nekifutok újra, hátha felfogom a szent Johanna vonal értelmét :P)
Sheldont sem éreztem Sheldonnak.
Csalódás.

Herczeg_Antal>!

Bár a sztori beleépül az Asimovi világba, de mind minőségben, mind hangulatban egy másik galaxisba/ból való. Hiányzik belőle az esszencia, amitől Asimov univerzumát szeretni lehet. Nyugodtan kihagyható, bár a polcon jól mutat a többivel együtt.

dirceu>!

Nem igazán értem, miért húzzák le ezt a trilógiát annyian, szerintem kiváló. Bonyolultabb és színesebb a világa, mint az eredeti Alapítvány-sztoriknak, talán ez fekszi meg sokak gyomrát. A kulcs az, hogy nem Asimov-regényként kell olvasni, mert ugye nem az…
Határozottan gazdagítja az Alapítvány-univerzumot, nagyon finom falat… de nem könnyű olvasmány, különösen az első része.

kemiviki>!

Nagy örömmel álltam neki a könyvnek, örültem hogy újra olvashatok Seldonról, Dorsról, Daneelről és Cleonról. De egyszerűen a karakterek mint ha kifordultak volna önmagukból. Az első 100 oldal után feladtam, ez nem olyan volt mint Asimov műve. Hiányzott belőle az amit ő tudott átadni az írásával.
Talán egyszer majd elolvasom.

arnold86>!

Nekem nagy csalódás volt. Aki újabb Asimov-kötetre vágyik annak nem ez a legjobb választás. Asimov műveiben ott van valami… ami ezekben nincs meg.
Csupán a történetet egészítik ki (szerintem fölöslegesen) de a stílusuk elveszik a nagy elődétől. Az sem tetszett, hogy az írók próbáltak valami eredetivel, teljesen újjal előrukkolni amitől még jobban elüt az eredeti művektől.
Összességében véve az Addenda kötet a már meglévő saga bonyolítása.
Asimovtól szívesen olvastam volna még az Alapítványról, de Benfordék nem tudnak úgy írni.

ppayter>!

Vendégírók munkái az Alapítvány előzményeiként, de a terjedelem azért nem egyenlő a minőséggel.