Halhatatlanok ​– Világleírás 2 csillagozás

Gréger Csaba: Halhatatlanok – Világleírás

Ismerd meg a Halhatatlanok világát!
Ez a párját ritkító kiadvány részletekbe menően mesél Nouros történelméről, a bolygó sorsát alakító birodalmakról, a kontinenseit lakó népekről – és természetesen magukról a Halhatatlanokról.
A gazdagon illusztrált könyv a magyar fantasy művészet kiválóságainak munkáit soroltatja fel, így hozva még közelebb az olvasóhoz ezt a különleges, távoli világot.

Magánkiadás, Nadap, 2022
80 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786150150680 · Illusztrálta: Pozsgay Gyula, Nagy Gergely

Kapcsolódó zóna

!

Halhatatlanok – Fantasy, ami mindenkié

6 tag · 75 karc · Utolsó karc: 2024. március 11., 16:35 · Bővebben

Aurora_P_Hill IP>!
Gréger Csaba: Halhatatlanok – Világleírás

Egy csodálatos album elképesztő illusztrációkkal. A Halhatatlanok című novelláskötettel párhuzamosan olvastam, mivel jól kiegészítette azt. A szerző nagyon sok információt ad hozzá ehhez az újonnan felépített univerzumhoz, olyan részleteket, adatokat közöl, amiket csak ebben a kötetben olvashatunk.

Ajánlom mindenkinek, aki mélyebben szeretné megismerni a Halhatatlanok világát.

A teljes értékelést a két kötetről itt találjátok:

Gréger Csaba: Halhatatlanok – Világleírás

Gyönyörűen megszerkesztett világleírás csodaszép illusztrációkkal. A novellák után rágtam át magam ezen a köteten, és sok, korábban olvasott információt helyre tudtam rakni általa, sőt, még inkább kitágította, kiszínesítette a már így is hatalmas Nourost. A nyelvezete néha talán modorosabb a kelleténél, de a kötet elején, a történelmi korok taglalásánál még jól is állt neki ez a mítoszokra hajazó archaizmus. Nagyon szívesen olvastam volna még tovább is, és sajnáltam, hogy a bőséges illusztrációk nem fedték le mindegyik megemlített népet – talán majd legközelebb. :) Mindenesetre a világleírás olvasásakor az Ashama Birodalom mellett immáron Brachta-Dar nomád népét is megkedveltem, sőt, egészen a rajongójává váltam.

Amethyst >!

Az ember mindig is vágyott az istenek közé emelkedni.

Amethyst >!

Mit ér egy isten, ki nem isten már? Méltó marad az áhítatunkra, vagy nem több már, mint egy letűnt kor lassan tovaszökő árnyéka, egy bálványarc, melynek vonásait az idő kérlelhetetlen vasfoga csiszolja simára és felismerhetetlenre?
A Kétségek Kora jött el.

Amethyst >!

A félelem és az élni akarás minden élő legerősebb elemi ösztöne, legyen az akár földi, akár az éteri síkok gyermeke, így történhetett, hogy a Felső Sík halhatatlanjai az első időkben erővel próbálták meg a hívatlan jövevényeket visszatoloncolni saját síkjukra. És bár erejük hatalmas volt, mit a Felső Síkokat alkotó eleven esszenciából, az éterből nyertek, de végül alulbecsülték a zhilar mágusfejedelmek és az őket segítő ősi teremtmények hatalmát, és ez okozta későbbi vesztüket.

Amethyst >!

Ők azok, kik soha nem válhatnak igazán emberré, hiszen még ma is, megfogyva és meggyengülve is többek, hatalmasabbak nálunk. Kik néha bajtársaink és testvéreink, néha pedig vezetőink és zsarnokaink. És mi nem tehetünk mást, mint óvatos csodálattal figyeljük őket, hiszen világaink már végérvényesen összefonódtak, és hogy féltük vagy vágytunk erre egykoron, mindegy is már, hisz ők már köztünk élnek.
A halhatatlanok.

Amethyst >!

A bolygó, melyen történetünk játszódik, a Nouros nevet kapta teremtőitől, mikor eonokkal ezelőtt a Világok Kovácsa üllőjén megformázta az azúrkék gömböt a kozmosz anyagaiból. Ütései nyomán óceánok fakadtak és hegységek emelkedtek, a felcsapó szikrák pedig szétterültek a semmi fekete vásznán, hogy egykor majd csillagokként gyújtsanak világosságot az új világ eljövendő teremtményeinek.