Az ​utolsó padavan (Star Wars: Kanan 1.) 59 csillagozás

Greg Weisman: Star Wars: Kanan 1. – Az utolsó padavan

EGY PADAVAN TÚLÉLTE A JEDI REND ELLENI TISZTOGATÁST – DE HOGY VEHETI FEL A HARCOT A FÉLELMETES BIRODALOMMAL?

Ez a képregénygyűjtemény a MARVEL Kanan: Az utolsó padavan című sorozatának 1-6. számát foglalja magában. A kötetben található történeteket Greg Weisman írta és Pepe Larraz rajzolta.

A klónháború és a Star Wars: Lázadók animációs sorozat között játszódó történet főszereplője, Caleb Dume túlélte a 66-os parancsot. A Birodalom létrejöttét követően felveszi a Kanan Jarrus nevet, és megfogadja, hogy sohasem adja fel a sötét erőkkel vívott harcot. Kanan fiatal és tapasztalatlan, ugyanakkor elszánt és tettre kész. Szellem nevű űrhajójával bejárja a galaxist, és kalózként száll szembe a Birodalommal. Bár ő sem tudja, hogy merre veti a szeszélyes sors, a Jedi Rend túlélőjeként igyekszik elrejtőzni a Sithek bosszúja elől – a végzetét azonban ő sem kerülheti el!

Szukits, Szeged, 2019
144 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634975380 · Fordította: Sándor Zoltán · Illusztrálta: Pepe Larraz, Jacopo Camagni

Kanan Jarrus

Greg Weisman: Star Wars: Kanan 1. – Az utolsó padavan

Remek kis kaland. A Lázadók animációs sorozatból ismert csapattal indít, de valójában a címszereplő, Kanan Jarrus jedi előtörténete ez. Kisgyerek padawan korába ugrik rögtön vissza pár oldal után, és elmeséli (nekünk olvasóknak, a történet jelenében csak egy hosszabb elrévedés van), mi történt a 66-os parancskor és utána. Röviden megismerhetjük a mesterét (Depa Billaba) és Kanan eredeti nevét (Caleb Dunn). A képi világ rajzfilmes, de kézzel rajzolt és nem számítógépanimációs. A színek is sokat hozzátesznek. A panelkezelés – különösen abban a jelenetben, amikor spoiler – rögtön átadja a hangulatot. Megtudjuk, hogy szerezte a holokront, ami a sorozatban is felbukkan (bár a tartalmáról semmit). Nem igényli a Lázadók ismeretét, de hasznos lehet, ha tudjuk, ki-kicsoda (bár ez a kötet még igazából csak Kanant szerepelteti). A végén visszatér a jelenbe, amit áthatnak a múlt szellemei. Nagyon szépen köti össze az addig olvasottakkal a felnőtt Kanan érzéseit és tetteit. Hangulatban remek, ajánlom bárkinek, aki szeretne ismerkedni a Star Warsszal.

Tetszett, hogy a 66-os parancs nem csak arról szólt, hogy távolról átkattintják a robotkapcsolót. Érzés, megítélés, krédó kapcsolódott hozzá a klónkatonák részéről.
Tetszettek az szerepeltetett idegen fajok is.

Ami zavart: a klónkatonák becenevei. Lehet, hogy csak a fordításban fura, de a Puccos név említése rögtön kinyírta a drámai hangulatot. A végére megszoktam, de akkor is. :D

Komoly függővége van, szóval a folytatással együtt érdemes beszerezni. :) (De nem készült több annál, úgyhogy nem kell nagy beruházásra készülni.)

fowler P>!
Greg Weisman: Star Wars: Kanan 1. – Az utolsó padavan

Az idei év legjobbban várt Star Wars képregénye volt részemről a Kanan 1. kötete – szerencsére nem kellett csalódnom! A Lázadók sorozatban utalásokból megismert háttértörténet végre méltó köntösben és terjedelemben tárul a szemünk elé. A sztori és a kivitelezés is jól sikerült, egyedül Kanan kinézete miatt fanyalgok picit – a Szellem legénységének többi tagja sokkal jobban hasonlít a rajzokon a sorozatbeli önmagára, Kanan viszont alig. Ez viszont az összképből szinte semmit sem von le. Várom a folytatást, a két kötet együtt tökéletes ajándék lesz karácsonyra a lányomnak. :)

Szukits, Szeged, 2019
negoti P>!
Greg Weisman: Star Wars: Kanan 1. – Az utolsó padavan

Biztosan elsőre is tetszett, de most pótolom a szöveges értékelést hozzá. A másodszori olvasás azért lett jobb, mert 2022 óta rengeteg mindent olvastam/néztem SW univerzum témában. Hogyan lett Caleb Dume padavanból Kanan Jarrus, hogyan úszta meg a 66-os parancsot és hogyan szabadult meg az üldözőitől, illetve hogyan tett szert egy barátra a menekülés során? Mindez benne van a kötetben és jól lett elmesélve. Mint majdnem mindig, a rajzstílus is nagyon tetszik.

ftamas>!
Greg Weisman: Star Wars: Kanan 1. – Az utolsó padavan

Nekem nagyon tetszett. Ha az készíti a belsejét, aki a borítókat,akkor tökéletes is lenne. Igaz így sem csúnya. Ami igazán megfogott benne, az a hangulat. Mit jelent az, ha kiadják a 66-os parancsot, amivel megbukott a köztársaság és a Jedi rend is.

A_S1M0N P>!
Greg Weisman: Star Wars: Kanan 1. – Az utolsó padavan

A Lázadók animációs sorozatot nem láttam, de így is nagyon tetszett a történet és a karakterek is (spoiler), ami bevezetésnek nem volt rossz.

kogerdori>!
Greg Weisman: Star Wars: Kanan 1. – Az utolsó padavan

Aki szerette a Star Wars Rebels (Lázadók) sorozatot, az nagyon örülhet ennek a képregénynek, mert ez akár egy epizódnak is elmehetett volna az első vagy a második évadba. Kanan karaktere nagyon szimpatikus volt már az elejétől fogva, így nagyon örültem, hogy az Új hajnal regény mellett képregény formátumban is betekintést nyerhetünk a múltjába. Ha nem ismered a sorozatot, de SW rajongó vagy, én akkor is tudom ajánlani, mert önmagában is élvezhető a történet.

Kada22>!
Greg Weisman: Star Wars: Kanan 1. – Az utolsó padavan

Érdekes kis történet volt ez. Bepillantást enged a 66-os parancs utáni világba egy Jedi padawan szemszögén keresztül. Helyenként kellően elgondolkodtató, drámai. Kanan karaktere jó hátteret kapott ezzel a kötettel, örülök, hogy végre Jedi volt a főszereplőnk. Rengeteg kikacsintás van a Lázadókra, ami szintén tetszetős momentum. Angolul már olvastam, nem sok újat tudott magyarul hozzáadni, talán ami fordítás szempontjából zavart egy kicsit, hogy a klónok nevét lefordították (ahogy Klónok háborúja első évadaiban is, de később ezt elhagyták), számomra ez rontotta az élményt, annyira nem tuidtam komolyan venni a klónokat (Puccos és Szürke, ne má'), pedig a szerepük megkerülhetetlen a történetben.
Illetve a regényekkel szembemenve, az űrhajók neve is fordítást kapott. Utóbbival csak azért volt bajom, mert akkor most vagy mindenhol fordítsuk le, vagy sehol se.
Ettől eltekintve teljesen rendben van a kiadás.

Lanti18>!
Greg Weisman: Star Wars: Kanan 1. – Az utolsó padavan

Kanan egy kimondottan érdekes és árnyalt karakter, akiről a legtöbbet a Rebels sorozatban tudhatjuk meg, azonban ott már olyan rejtélyes karakter, amilyenné válását itt figyelhetjük meg. Rebels rajongóknak kötelező, meg úgy általában minden Star Wars fannak is.

Darth_Revan>!

Kanan: Az utolsó padavan
Sajnos elég rövid lett ez a széria, pedig be tudom sorolni a legjobb SW képregény sorozatok közé, amivel dolgom volt 22 év alatt. Az utolsó padavan kötet a Kanan 1-6. számait tartalmazza és azt meséli el, hogyan élte túl hősünk a 66-os parancsot. Annak idején pont ezt hiányoltam az Új hajnal című regényből, de szerencsére John Jackson Miller direkt hagyta ki ezt, hisz ez Greg Weisman feladata volt. Kanan már annak idején hamar bekerült a kedvenc szereplőim köré. Örülök, hogy legalább egy rövidebb képregény sorozatot kapott.
Már 15 év telt el A Sithek bosszúja bemutatója óta és még mindig népszerű téma a 66-os parancs és a túlélő Jedik sorsa. Az utolsó padavan is azon történetek sorát gyarapítja, mely kitűnően be tudta mutatni hősünk sorsát. Van olyan jó, mint mondjuk a Sötét nagyúr, a Kenobi, vagy a Coruscanti éjszakák.
Kanan és a lázadók az évad idején a Kallerre mennek egy szállítmányért. Kanan újra éli a múltat, hisz ezen a bolygón harcolt még a 66-os parancs kiadás idejében. A képregény füzetei alcímeket is kaptak. Első fejezet: Harc, Második fejezet: Repülés, Harmadik fejezet: Fordulópont, Negyedik fejezet: Megtévesztés, Ötödik fejezet: Szabadulás, Epilógus: Kísértetjárás. Az alcímek kiválóan tükrözik az eseményeket. spoiler
Akciódús, érzelmes és drámai. Kiválóan összeköti a szálakat a Lázadókkal. Árnyalja a képet a szeparatisták és a menekült, túlélő Jedik körül. Greg Weisman kitűnő sztorit tett le az asztalra, felveszi a versenyt a filmekkel. Pepe Larraz rajzaival is maximálisan meg vagyok elégedve. Mindenféleképp ötös.

predator188>!
Greg Weisman: Star Wars: Kanan 1. – Az utolsó padavan

Imádtam,csak így,egyszerűen. Főleg az első 3-4 szám fogott meg, ahogy Caleb Dume végül Kanan Jarrussá válik.

FélszipókásŐsmoly P>!

– Kérdéseim vannak, mester.
– Igen, úgy tűnik, ez az elméd természetes állapota.

Első fejezet: Harc

Kapcsolódó szócikkek: Kanan Jarrus
FélszipókásŐsmoly P>!

Kasmir megbeszélt egy üzletet: lopott cuccok cseréjét. A baj csak az, hogy még nem loptuk el a cserére szánt cuccokat.

Negyedik fejezet: Megtévesztés

negoti P>!

Az új Birodalomban csak egy áruló vagyok. És senkinek nem esik nehezére elárulni egy árulót.

Negyedik fejezet: Megtévesztés

Star Wars: Kanan sorozat · Összehasonlítás