Star ​Wars – 99 rohamosztagos csatlakozik a Birodalomhoz 31 csillagozás

Greg Stones: Star Wars – 99 rohamosztagos csatlakozik a Birodalomhoz

Kilencvenkilenc rohamosztagos csatlakozik a Birodalomhoz, ezzel pedig elkezdődnek a problémák.
Egyikük a szénfagyasztóban fogyasztja el az ebédjét, ketten pedig alábecsülnek egy hercegnőt. Egy másik rossz pillanatban folyamodik előléptetésért. Némelyikük megzavarja Vader nagyurat pihenés közben, és van olyan katona is, aki utoljára okoz neki csalódást. A rohamosztagosok egyre csak fogynak! De vajon hogyan boldogul majd az utolsó, aki különleges beosztást kap?

Kolibri, Budapest, 2018

Chöpp P>!
Greg Stones: Star Wars – 99 rohamosztagos csatlakozik a Birodalomhoz

Imádtuk! Kétszer egymás után végigolvastuk/nézegettük. Én nagyon nagyokat nevettem!

Valcsa>!
Greg Stones: Star Wars – 99 rohamosztagos csatlakozik a Birodalomhoz

Most az előbb vettük át a rendelést, Könyvudvarnál épp kemény 390 ft-ért dobálják az emberek után, és mivel egy Star Wars fanatikussal élek együtt, így megrendeltük. Rögtön el is olvastam (bár olvasásnak nevezni enyhén túlzás, tekintve hogy 2 oldalanként 1 mondat van a könyvben, vagy még ennél is ritkább a szöveg… :D).
Még így is élvezhető volt, hogy csak minimális alapfogalmaim vannak a SW-ról, jópofa könyv. :)
A „cselekmény” felépítése meg nagyon hasonló a „10 kicsi rénszarvas”-hoz off (ezt már a rendeléskor gyanítottam… Nem is tudom, mi az, ami még ilyen sémára épül – az eredetijét leszámítva –, de biztosan van még). :D Hasonlóan kreatívan fogyatkoznak ők is… :D

Morn>!
Greg Stones: Star Wars – 99 rohamosztagos csatlakozik a Birodalomhoz

Ekkora egy marhaságot! És mégis milyen jó! :D Nagyon jól szórakoztam, főleg azon, hogy milyen kis szerencsétlenek ezek a rohamosztagosok. A kedvencem az volt, aki nem volt elég gyors és így nem ő lőtt először. :D

Kolibri, Budapest, 2018
Sastojci>!
Greg Stones: Star Wars – 99 rohamosztagos csatlakozik a Birodalomhoz

Tetszett a hülye humora, meg nagyrészt jók az ötletei is meg a rajzok is. Kár, hogy a high groundot nem sikerült áthozni magyarra, a többinél elég jól működnek az utalások is. Kedvencem az Alderaan, a rohamosztagos amelyiknek kavics megy a csizmájába, meg amelyik nem találja a droidokat, amiket keres. Meg az alacsony trooper a borítón.

Jeffi P>!
Greg Stones: Star Wars – 99 rohamosztagos csatlakozik a Birodalomhoz

Ez roppant cuki :D Ne várjon tőle senki csodát, viszont vicces és aranyos, bár azért a spoiler úgy gondolom elfogyott az ötlete a szerzőnek :D Amikor csak 1-2 spoiler az okés, na de egyszerre 34…. az ötlet nélküliségre vall :D

Aurora_Michaelis P>!
Greg Stones: Star Wars – 99 rohamosztagos csatlakozik a Birodalomhoz

100 kicsi indián… Ja, nem, 99 rohamosztagos… :))
Pénzt nem adnék ezért a könyvért, de egyszer végiglapozni/olvasni poén volt.
(Ki az az agyament, aki kitalál ilyesmit?)
A kedvencem: „Öt rohamosztagos beáll a zenekarba”. :))

adrica P>!
Greg Stones: Star Wars – 99 rohamosztagos csatlakozik a Birodalomhoz

Ez a könyv még úgy is tök jó, ha az ember nem vérmes Star Wars-rajongó, csak szereti, és mondjuk van egy fan a környezetében, akinek a kiselőadásaira oda szokott figyelni. Talán 2-3 panel kivételével értettem minden utalást, és nagyon jókat vihogtam rajta a könyvesboltban. Az illusztrációk is imádnivalóak. Igazából még akár azt is el tudnám képzelni, hogy meglegyen itthon, és néha átlapozgassam. :D

BBarb>!
Greg Stones: Star Wars – 99 rohamosztagos csatlakozik a Birodalomhoz

Gyorsan átlapozható kis képregény. Star Wars rajongók érteni fogják az utalásokat és az egész lapos képek is szépek.