Fejvadászok ​háborúja (Star Wars: Darth Vader 3.) (Star Wars: Fejvadászok háborúja) 16 csillagozás

TOMBOL A FEJVADÁSZOK HÁBORÚJA

Ez a képregénygyűjtemény a MARVEL harmadik Darth Vader sorozatának 12-17. számait foglalja magában. A kötetben található történeteket Greg Pak írta és Guiu Vilanova és Raffaele Ienco rajzolta.

Darth Vader elnyeri a feloldozást a császár elleni lázadása után, ám a Coruscant titkos laboratóriumaiban átéli újjáépítésének minden borzalmát. Miközben ott fekszik a sebészkés alatt, a Sith sötét nagyura vajon továbbra is a mestere elleni bosszúról álmodik? Vagy a gondolatai inkább a fia felé terelődnek? És Luke barátai felé, akik miatt a fiú olyannyira sebezhető? Vader és Bestooni Ochi hamarosan hajóra szállnak, és Solo karbonitba fagyasztott testének keresésére indulnak. De ki a titokzatos umbarai? És mi történik, amikor kilép a sötétségből?

Szukits, Szeged, 2023
136 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634977216 · Fordította: Sándor Zoltán · Illusztrálta: Raffaele Ienco, Guiu Vilanova

Darth_Revan>!

Darth Vader 3. kötet Fejvadászok háborúja
Greg Pak Vader sorozatának harmadik gyűjteményes kötete azokat a füzeteket tartalmazza, melyek a Fejvadászok háborúja nagyszabású esemény sorozatához köthetők. Nos, ez erősen meg is látszódik a sztorin, mivel finoman fogalmazva szétesett egy kicsit a sztori itt-ott. Tényleg érdemes képben lenni a Fejvadászok háborújával és minimum Charles Soule alap minisorozatát elolvasni eme kötet előtt. Nem egyszer volt olyan érzésem, hogy ezek a füzetek inkább kiegészítik a Fejvadászok háborúját. Nem nagyon adtak hozzá túl sokat. Pár dolgot jobban megértünk Moore-ral és Ochival kapcsolatban. De az előző két kötet nagyszabású mondanivalói után valahogy olyan mellékesnek érződik ez a 6 füzet. A 12. szám például egy az egyben egy visszaemlékezés áradat. Aztán Vader elmegy akciózni és közelebb kerül a jekarai eseményekhez. Itt-ott már túlkomplikáltnak éreztem a jekarai üldözést. Szóval, ez a túl sok szemszögből való bemutatás itt már kezd visszájára elsülni egy kis káoszt hagy az olvasóban. Sly Moore-nak örültem, jó volt őt kiragadni egy kicsit. Az akciók a szokás szerint látványosak. A misztikum ott van – nem tudjuk mit akar a Vörös Hajnal, mindenhol ott vannak, nehezen lehet megállapítani ki, kivel van.
Utólag úgy érzem igaza van azoknak, akik a Tűzpróba után erős minőségromlásról számoltak be Greg Pak Vader sorozatával kapcsolatban. Három és fél.

negoti P>!
Greg Pak: Star Wars: Darth Vader 3. – Fejvadászok háborúja

Darth Vader: „ Mégis itt vagy. Bár el is menekülhettél volna. Mire jöttél rá?”
Bokku: „ Magát…nem lehet legyőzni.”
Igen sokan próbálkoztak már ezzel. Vader kivágja magát egy sereg gyilkos droid közül vagy megússza egy hajó felrobbanását és lezuhanását off.
Ez a kötet a Darth Vader és a Fejvadászok háborúja sorozathoz is kapcsolódik, de főleg Vader nagyúr van a középpontban és az ellene irányuló szervezkedések no meg a hajsza a lefagyasztott Solo után, meg a Vörös Hajnal…

Luke_Skywalker>!
Greg Pak: Star Wars: Darth Vader 3. – Fejvadászok háborúja

Nekem tetszett. Kicsit szétesettnek éreztem, mert egyrészt folytatnia kellett Vader történetét, másrészt a Fejvadászok Háborújához is igazodnia kellett, de ettől függetlenül jó volt. Sly Moore szerepeltetése volt a kötet fénypontja, ő egy nagyon érdekes karakter, akiről a filmekből szinte semmit nem tudunk meg. A rajzok fantasztikusak, különösen az első számban.

Star Wars: Darth Vader sorozat · Összehasonlítás