Gonosztevők (Star Wars: A Felkelés kora) 41 csillagozás

Greg Pak – Simon Spurrier: Star Wars: A Felkelés kora – Gonosztevők

AZ EREDETI STAR WARS TRILÓGIA HŐSEI VISSZATÉRNEK!

Ez a képregénygyűjtemény a MARVEL A Felkelés kora című sorozatának részeit foglalja magában. A követben található történeteket Greg Pak írta, és számos kiváló művész rajzolta.

Nincs a galaxisban rettegettebb fejvadász, mint Boba Fett, aki kíméletlenül lecsap a prédára, és mindig begyűjti a vérdíjat – vajon miféle szív doboghat az ikonikus páncél alatt? Darth Vader a Birodalom legfélelmetesebb harcosa, mégis el kell viselnie, hogy egy moff parancsoljon neki – vajon meddig tűri ezt a Sith sötét nagyura? Miként tett szert Jabba, a hutt legendás hírnevére, és hogy építette fel galaxist behálózó bűnszervezetét? Fellebben a fátyol Tarkin nagymoff múltjáról – vajon milyen sötét titkokat őriz a Halálcsillag parancsnoka?

Szukits, Szeged, 2020
124 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634975793 · Fordította: Sándor Zoltán · Illusztrálta: Capar Wungaard, Ramon Bachs, Marco Turini, Roland Boschi, Emilio Laiso, Marc Laming

Darth_Revan>!

A Felkelés kora: Gonosztevők
Nos, ez a kötet a Felkelés kora: Hősökhöz képest sokkal jobbra sikerült. Még nincs meg a Köztársaság kora kötetek szintjén, de nem áll messze túlságosan tőle.
Tarkin Nagymoff: Agyar és karom.
Az Egy új remény idejében járunk. Tarkin a tűzéreket teszteli éppen. Fontosnak tartja, hogy minden tiszt tétovázás nélkül tartsa be a kapott parancsot. Még akkor is, ha népírtásra készülnek a birodalmiak. spoiler Nagyszerű bepillantást nyertünk Tarkin fanatizmusába és eltökéltségébe. De Luceno regénye ezeket jobban kifejtette. Négyes.
Boba Fett: A vadász szíve.
Ez a füzet egy kissé A mandalori tv-sorozatra emlékeztetett. Boba Fett épp a Carajamon teljesít megbízásokat a Fejvadász Céh számára. Zingo és Turfitch, szintén fejvadászok és ugyanazon a bolygón ténykednek. spoiler Tetszett, jó sztori volt. Megmutatta Boba emberi és számító arcát is. Négy és fél.
Jabba, a hutt: A hatalmas Jabba.
A Canto Bighton terjed a híre egy rendkívül értékes italnak, amit a taszkenek állítanak elő a Tatuinon: ez a Taszken Szél. Két szélhámos szeretne belőle szerezni, de ezzel Jabba érdekeit sértenék. spoiler Ötletes történet volt. Főleg a sivatagi összecsapás tetszett. Négy és fél.
Darth Vader: Szó szerint.
Vader túl sokszor önállósítja magát. Ezzel most Ahr kormányzónak tesz be, aki a császárhoz fordul. spoiler A visszaemlékezések felhúzták ezt a sztorit. Négy és fél.
Különszám történet: A hosszú játszma.
Nagy szerencsére ezt a történetet Simon Spurrier írta, aki a Doktor Aphrát jegyezte az utóbbi években. A középpontban IG-88 áll. Triplazérót is sikerült jól eltalálnia, ugyanez a helyzet IG-88-cal. spoiler Nagyon jó volt, csak kicsit rövid. Négy és fél.
Összességében véve ezek a sztorik már nagyon jók lettek. Négy és felet adok a teljes kötetre.

A_S1M0N P>!
Greg Pak – Simon Spurrier: Star Wars: A Felkelés kora – Gonosztevők

A Gonosztevők ismételten legyőzték a Hősöket, már ami a történeteiket illeti. Persze ez gonosz mivoltukból elve adódik, hiszen ki ne lenne kíváncsi, hogy mi is hajtja őket vagy mit rejt rettegést kiváltó külső, kemény páncéljuk (legyen az tényleges, vagy átvitt értelemben vett)?
Ez a kötet ezt próbálja bemutatni, összességében sikerült is neki, bár többet is olvastam volna még a többségükről.
Tarkin, Boba Fett, Jabba és IG-88 is olyan karakterek, akikről jó lenne még többet megtudni (bár a Nagymoff ebből a szempontból kivétel, neki azért jutottak könyvek), mellettük Vader lelkiállapota és múltja nyitott könyv.
Mindegyik történet tetszett, ahogy nagyrészt a rajzok is.

negoti P>!
Greg Pak – Simon Spurrier: Star Wars: A Felkelés kora – Gonosztevők

Ez is egy érdekes válogatás volt. Nekem a Boba Fett és a Darth Vader rész tetszett a legjobban. Azt sosem értettem, hogy Jabba hogyan lett nagymenő gengszter, amikor Leia simán elintézte egy lánccal és előtte ez még senkinek nem jutott az eszébe.

Csokky>!
Greg Pak – Simon Spurrier: Star Wars: A Felkelés kora – Gonosztevők

Pont olyan, mint a sorozat korábbi darabjai: rövid, színes kis történetek. Ami jó bennük, hogy nem is akarnak többnek látszani.

Kada22>!
Greg Pak – Simon Spurrier: Star Wars: A Felkelés kora – Gonosztevők

Meglepődve tapasztalom, hogy ez a képregény mennyivel gyengébben áll molyon, mint a Köztársaság kora történetei. Viszont nem tudom, miért.
Nekem ez a kötet ugyanannyira tetszett, mint a sorozat első két része. Más, de a korszak is változik, amiben játszódik.
Tarkin történetében egy brutális sztorit ismerhetünk meg, messze az egyik legbrutálisabb, amit a kánonban eddig olvastam. A kormányzó egy elmebeteg vadállat benne :D
Boba sztorija nekem nagyon betalált, de ebben nagy szerepet játszott a Mandalorian második évada, mert előtte sosem voltam oda a karakterért, most meg Boba Fett a háttérképem. :D
Jabba története nem rázta meg a világot, ugyanakkor szórakoztató volt. Imádom az alvilággal foglalkozó történeteket.
A Vader szám is érdekes volt, még ha ez se lesz a kedvencem. Érdekes volt látni, hogy Palpatine hogyan tanítja még a Polgárháború alatt is a tanítványát.
A különszám IG-88-ról szintén inkább érdekes volt, mint izgalmas. Érdekes volt látni, hogyan is dolgozhat egy ilyen droid (IG-11 mellett persze).
Összességében a kötet egy fokkal tényleg gyengébb lehet, mint az előzőek, de remekül passzol a jelenlegi korszakba, és érdekes adalékokat ad a szereplőkhöz. Nekem most a Tarkin és Boba sztori lett a kedvenc, de a többit is újra-újra elő fogom majd venni.

lakatoszoltan>!
Greg Pak – Simon Spurrier: Star Wars: A Felkelés kora – Gonosztevők

Plusz információk a negatív szereplőkről… Bár Boba Fett csak egy fejvadász, aki még etikus is, így nem kellene gonosztevőnek nevezni.
A történetek jók, kiegészítő sztorik…