Gonosztevők (Star Wars: A Felkelés kora) 19 csillagozás

Greg Pak – Simon Spurrier: Star Wars: A Felkelés kora – Gonosztevők

Az eredeti Star Wars-trilógia gonosztevői visszatérnek!

Ez a képregénygyűjtemény a MARVEL A Felkelés kora: Gonosztevők című sorozatának részeit foglalja magában. A követben található történeteket Greg Pak írta, és számos kiváló művész rajzolta.

Nincs a galaxisban rettegettebb fejvadász, mint Boba Fett, aki kíméletlenül lecsap a prédára, és mindig begyűjti a vérdíjat – vajon miféle szív doboghat az ikonikus páncél alatt? Darth Vader a Birodalom legfélelmetesebb harcosa, mégis el kell viselnie, hogy egy moff parancsoljon neki – vajon meddig tűri ezt a Sith sötét nagyura? Miként tett szert Jabba, a hutt legendás hírnevére, és hogy építette fel galaxist behálózó bűnszervezetét? Fellebben a fátyol Tarkin nagymoff múltjáról – vajon milyen sötét titkokat őriz a Halálcsillag parancsnoka?

Szukits, Szeged, 2020
124 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634975793 · Illusztrálta: Chris Sprouse

A_S1M0N P>!
Greg Pak – Simon Spurrier: Star Wars: A Felkelés kora – Gonosztevők

A Gonosztevők ismételten legyőzték a Hősöket, már ami a történeteiket illeti. Persze ez gonosz mivoltukból elve adódik, hiszen ki ne lenne kíváncsi, hogy mi is hajtja őket vagy mit rejt rettegést kiváltó külső, kemény páncéljuk (legyen az tényleges, vagy átvitt értelemben vett)?
Ez a kötet ezt próbálja bemutatni, összességében sikerült is neki, bár többet is olvastam volna még a többségükről.
Tarkin, Boba Fett, Jabba és IG-88 is olyan karakterek, akikről jó lenne még többet megtudni (bár a Nagymoff ebből a szempontból kivétel, neki azért jutottak könyvek), mellettük Vader lelkiállapota és múltja nyitott könyv.
Mindegyik történet tetszett, ahogy nagyrészt a rajzok is.

Csokky>!
Greg Pak – Simon Spurrier: Star Wars: A Felkelés kora – Gonosztevők

Pont olyan, mint a sorozat korábbi darabjai: rövid, színes kis történetek. Ami jó bennük, hogy nem is akarnak többnek látszani.