Hulk: ​Világháború 31 csillagozás

Greg Pak: Hulk: Világháború

Az Illuminátus, avagy a szuperhősök titkos összeesküvő testülete túl veszedelmesnek találta Hulkot, ezért a vad Sakaar bolygóra száműzték. Csakhogy most visszatért a Földre, hogy szörnyű, tomboló bosszút álljon az árulókon azok leírhatatlan bűneiért. Ebben nemcsak a sakaari bajtársai vannak a segítségére, de a megfékezhetetlen dühe is.

A gyűjtemény a World War Hulk 1-5. számát tartalmazza.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Nagy Marvel Képregénygyűjtemény

232 oldal · keménytáblás · Illusztrálta: John Romita Jr., Klaus Janson

Vasember (Anthony "Tony" Stark) · Hulk (Bruce Banner)

Greg Pak: Hulk: Világháború

Nem egy suttogásért jöttem. A sikolyod akarom hallani!
Hallgasd őket, Korg. Ők értik. Sosem békélünk meg.
– Add fel, kölyök.
– Hadd gondoljam át. Nem.

Az enyhén izzadtságszagú alapötletű Hulk világa hasonlóan könnyed és elegáns folytatásában a Zöld Szikla visszatér leszámolni áruló barátaival, akik továbbra is csak annyira okosak és jól szervezettek, mint egy csapat lefejezett csirke.
A fősodorbeli szuperhős-történetek egyik rákfenéje, hogy a karakterek erőszintje teljesen valószerűtlen skálán ingadozik. Most is ez a helyzet. Mert odáig rendben van, hogy Hulk soha nem volt ennyire dühös, és ezért erősebb, mint valaha spoiler, de bemondásra azt is el kéne hinnünk, hogy egy gettóbolygóról szabadult csapat ex-gladiátor könnyedén legyőzi a Föld legnagyobb hőseit, mert csak. Amivel csak az a baj, hogy teljesen hiteltelenné és nevetségessé tesz: vagy minden korábbi szuperhős-történetet, vagy saját magát. Leginkább saját magát. És innentől nehéz komolyan venni az egészet, és az sem segít ezen, hogy Hulk csapata mindenben is jobb mindenkinél*, vagy az olyan, khm, csacskaságok, hogy spoiler.
Ifjabb Romita biztos nem érezte magát jól, vagy csak nem figyelt oda, de egy-két rajza már-már majdnem szépre sikerült. Különös dolgok ezek.
Két és fél engedelmesítő lemez az ötből

*: spoiler

ftamas>!
Greg Pak: Hulk: Világháború

A Sakaar világa után Hulk hazatér és számonkéri a száműzetését azoktól, akik megtették. A történet teljesen rendben van, Romita Jr.-t viszont nem szeretem, sokat tudott volna dobni a történeten, ha nem ő rajzolja.

Még több Hulkot!

Popovicsp87 P>!
Greg Pak: Hulk: Világháború

A Hulk világa folytatása.
Hulk visszatért és a bosszú jár az eszében.
Azt azért nem egészen értem, ha az Illuminátusnak volt annyi esze, hogy eltüntessék Hulkot, miért nem volt egy B-tervük arra az esetre, ha visszatér spoiler.
Ami igazán érdekes, hogy Hulk könnyen szétcsaphatna mindenkit, ő mégis inkább megmutatja nekik, mit élt át a Sakaar-on. Közben mindig eszébe jut, mit is vesztett el.

FélszipókásŐsmoly>!
Greg Pak: Hulk: Világháború

Remek fordítás, remek kivitelezés, JRJR kivételesen jó ábrázolással vitte végig az egészet, ami alapján kiváló is lenne ez a kötet, de sajnos töredékes a történet. Mintha a Végjáték két részes moziját egy órásra vágták volna. Akár a Polgárháború… önmagában csak felvillantgat az eseményekből képeket, rövid jeleneteket, miközben a teljes sztori legalább 1300 oldal. A csillagozás oka egyelőre a kihagyott élmények után maradt űr. Jövőre átolvasom az összes történetszálat (elvileg) egybegyűjtő omnibust is, aztán annak tükrében kibővítem az értékelésem.

Morn>!
Greg Pak: Hulk: Világháború

Sosem bírtam Hulkot. Ez az észnélküli zúzás… köszi, az akciófilmeket sem szeretem, ez is untat. Igaz, hogy legalább gyorsabban lehet haladni vele, mert nem sokat szövegelnek.
Az előzménye összetettebb, érdekesebb, izgalmasabb volt. Ez csak egy gyerekes bosszú, ami sajnos súlyos következményekkel jár(hat). Idegesített az egyoldalúság, az egymás szavának elfojtása, ez az egész bénázás, hogy elvileg itt mindenki szuperhős, Amerika meg a világ védelmezői, és ilyen szegényes kommunikációval rendelkeznek. Tudom, Hulkot elég nehéz szóra bírni, de hogy hagyja magát ennyire mások által irányítani… kiábrándító volt.
A lezárás meg persze a szokásos. Pedig már azt hittem, hogy spoiler

Panda>!
Greg Pak: Hulk: Világháború

Akciódús, de az előzménykötet izgalmasabb volt. Ez csak snassz…

JGabesz >!
Greg Pak: Hulk: Világháború

„Már a kezdettől fogva tudtuk, hogy ha elküldjük a Hulkot, akkor előbb-utóbb visszatér. Ami sok-sok zúzással jár majd.”
Ez igazából teljesen jól összefoglalja az egészet, Hulk zúz, zúz, és zúz. Lehet, hogy most épp jogosan, okosan, igazságosan, de az zúzás az zúzás.
Romita Jr. rajzai itt most kifejezetten passzoltak, bár nem vagyok nagy rajongója az alakjainak, ellenben tényleg tehetséges, csak nem az én világom. Ahogy történet sem hiszem, hogy gyakran újraolvasásra kerül, kicsit foglalkozik az erővel és felelőség gondolatával és súlyával, de ezt bármelyik Pókember füzet tudja hozni ilyen szinten, annyi különbség, hogy ott nem tűnnek el a tanítás közben teljes városrészek csak azért, hogy valahogy hangsúlyosabbnak érezzük.

– Vasember, ott van?
– Igen, elnök úr.
– Hogy állunk?
– Evakuáljuk Manhattant.
– Isten segítsen rajtunk…
– Félek, őt nem tudjuk hívni, uram…
„…de már dolgozunk a második legjobbon.”

Kapcsolódó szócikkek: Vasember (Anthony "Tony" Stark)
Dávidmoly>!

– Nem egy suttogásért jöttem. A sikolyod akarom hallani!

Kapcsolódó szócikkek: Hulk (Bruce Banner) · suttogás
Dávidmoly>!

– Hallgasd őket, Korg. Ők értik. Sosem békélünk meg.

Kapcsolódó szócikkek: Hulk (Bruce Banner)
Dávidmoly>!

– Fogadok, nem hallottad még Lófarok uraságot üvölteni, igaz? Add fel, kölyök.
– Hadd gondoljam át. Nem.