Fekete ​kereszt 21 csillagozás

Greg Iles: Fekete kereszt Greg Iles: Fekete kereszt Greg Iles: Fekete kereszt Greg Iles: Fekete kereszt

„Sistereg a feszültségtől” – summázta véleményét Stephen King, a feszültséget teremtő írók nagymestere e könyvről, amely szerzője másik kötetével, a Spandaui Főnix-szel együtt hónapokon át a New York Times sikerkönyvlistáján szerepelt. A regény történelmi tények és a szerző fantáziájának mesteri ötvözete. A valóság gyakran hihetetlen, a képzelet világa teljes mértékben valószerű. A Spandaui Főnix olvasói már ismerik Sternt, a palesztinai gerillát, aki most az angyalok elpusztítása helyett Winston Churchill megbízásából egy amerikai pacifista orvossal együtt harcol a nácik ellen. Kényszerből tömeggyilkosságot követnek el, hogy a Szövetségesek győzelemmel fejezhessék be a második világháborút. Bátorság és gyávaság, kegyetlenség és gyengédség, gonoszság és jóság, önfeláldozás és önzés, hideg számítás és romantikus szerelem, cinizmus és idealizmus – hús-vér alakok ennyi ellentétes tulajdonsága Shakespeare drámáiban fordul elő.

Eredeti megjelenés éve: 1995

Aqua, Budapest, 1995
388 oldal · ISBN: 9636026297 · Fordította: Villányi György

Roszka>!
Greg Iles: Fekete kereszt

Történet a háborúról, az összes borzalommal, ami egy koncentrációs táborban előfordulhatott. Ebben a táborban orvosi kísérletezés folyik, egy olyan gáz kifejlesztésére, amit bevethetnének a háború során. A gáz neve szarin. Ezen tábor megsemmisítését szorgalmazzák a szövetségesek, hogy a partraszállásnál ne tudják bevetni. Két bátor férfi próbálkozik a gázgyár felrobbantásával, tudván azt, hogy a foglyok sem élhetik túl a dolgot.
Történet bátorságról, önfeláldozásról,kegyetlenségről, kiszolgáltatottságról, borzalmakról.
Történet a háborúról.

mate55>!
Greg Iles: Fekete kereszt

Az emberség, a kitartás és a küzdeni tudás bemutatása. Olyan emlékekről, történetekről ír amelyek túlélnek egyes korokat, de soha nem avulnak el. Párbeszédei és szereplői életszerűek, az egész könyvet átjárja a háborúellenesség, anélkül, hogy ezt az érzést igyekezné ráerőltetni az olvasóra. Kár lenne kihagyni, hiszen annyira kevés a hazai könyvpiacon a háborús történetek.

altagi P>!
Greg Iles: Fekete kereszt

Remélem, senki nem veszi zokon, de én nem szerettem ezt a könyvet, gyakorlatilag csak azért olvastam végig, mert nem szeretek könyvet félbehagyni, hátha jobb lesz a végére. Szerintem sablonos leírású volt a cselekmény, unalmas a szereplők ábrázolása. A 3 csillagot azért adom, mert az az író biztosan rengeteget dolgozott a könyv megírásához szükséges információk összegyűjtésével és azt pazarul tálalta.

Busmen>!
Greg Iles: Fekete kereszt

Tetszett. Érdekes volt , érdekelt a végkifejlet.

Butelle>!
Greg Iles: Fekete kereszt

Ez volt az első könyv ami igazán megfogott! Nem tudtam lerakni, a cselekmény a fordulatok és a végkifejlet…egyszerűen bámulatos alkotás! Egy kicsit háborús egy kicsit krimi, de úgy érzem Greg Iles egyik legnagyobbik alkotása írói pályafutása során :)

mepeg>!
Greg Iles: Fekete kereszt

Nehéz letenni… magával ragadó háborús történet!

nyolcadikutas>!
Greg Iles: Fekete kereszt

Rendkívül szórakoztató és olvasmányos. Nem mestermű, de kiemelkedik az átlagból.

Light_House>!

A Fekete Keresztben leírt ideggázok valóban léteztek és léteznek ma is. A németek 1936-ban fedezték fel a Tabunt, 1938-ban a Sarint és 1944-ben a Somant. A Sarin és Soman még mindig a két legrettegettebb harci gáz az egész világon. A nácik több mint 7000 tonna Sarint gyártottak a háború végéig.

Light_House>!

– Nos … igen. Emlékszik rá, hogy a németek a vegyi hatóanyagokat
keresztekkel jelölték meg az elsô világháborúban. Ez azt jelentette, hogy
valamennyi gázpalackra vagy tüzérségi lövedékre bizonyos színû keresztet festettek, attól függôen, hogy milyen típusú gázt tartalmazott. Négy
szín volt. Zölddel jelölték a fojtógázokat, általában a klórt és a foszgént.
Fehéret használtak az ingerlô hatású vagy könnyfakasztó gázokhoz.
Sárga volt a kereszt a hólyaghúzóknál, például a mustárgáznál. Kék volt
azoknál a gázoknál, amelyek a molekuláris légzést akadályozták, ilyen
például a cián, az arzénhidrogén, a szénmonoxid.
Eisenhower tábornok az elsô cigarettájáról gyújtott a másodikra, és
elmélyülten figyelve az elhangzottakat, mélyen leszívta a füstöt

Roszka>!

Nos, a jelzések. A gyerekei
sima sárga csillagot viselnek. Jood. Ez hollandul zsidó, ugye? Micsoda
nyelv? Nos, egy zsidó az zsidó, akármilyen betûkkel írják le. Mindegyiküket
sárga háromszögek jelölik meg. Mint látni fogja, vannak más színek
is. Sok táborból hoztak ide embereket, de a jelzések általában az auschwitzi
rendszeren alapszanak. A jelzések színének ismerete itt életet vagy
halált jelenthet maguknak.
Rachel lenézett a zubbonya bal mellére varrt szövet-jelzésre. Két háromszögbôl
készült, az egyiket ráöltötték a másikra, hogy Dávid-csillagot
képezzenek. A felsô háromszög vörös volt, felfelé mutatott, a közepén
nagy N betûvel. Az alatta levô sárga háromszög lefelé irányult.
– A vörös háromszög a politikai foglyok jelzése. Semmi köze sincs
ahhoz, hogy mit csinált, ez csupán megfelelô címke a németek számára.
Ôk azt hiszik, címkét kell aggatni mindenre, amit látnak, különben nem is
létezik. A nagy kezdôbetû a származási országát jelzi. Ez minden külföldinél
így van. A magáé N, Németalföld miatt. Az enyém P, Poland.
vagyis Lengyelország
– Értem.
– Sok zöld háromszöget is fog látni. A zöld jelzés a köztörvényes bûnözôké,
ôket már elítélték mielôtt idekerültek. Nem minden zöld gonosz, de
ne kezdjen ki egyikkel sem. Nagyon összetartanak. – Haganné arca hirtelen
elborult. – Tartsa távol a fiát a rózsaszín háromszögesekktôl. A rózsaszín
a homoszexuálisok jelzése. Tartsa ôt távol minden férfitól.
Vannak itt fiúkat kajtató pederaszták is, és nekik nem kell jelzést viselni.