Mi volt a spandaui naplóban? Miért akarta valamennyi nagyhatalom titkosszolgálata megszerezni a kéziratot? Miért raboltak el, és kínoztak meg szexuálisan egy bátor és gyönyörű asszonyt, hogy hozzájussanak a naplóhoz? Miért robbant ki a náci múlt túlélőitől kezdve az új összeütközés harcosaiig éppen most a megtévesztés és erőszakos halálesetek egész láncolata szerte a világban? Miért kellett megváltoztatni a világ történelmét a második világháború történetének átírása miatt, amikor az egész jövendő feneketlen szakadék felett csüngött?
A spandaui főnix 17 csillagozás
Eredeti cím: Spandau Phoenix
Eredeti megjelenés éve: 1992
A következő kiadói sorozatban jelent meg: Világsikerek General Press
Enciklopédia 2
Kedvencelte 2
Várólistára tette 9
Kívánságlistára tette 6

Kiemelt értékelések


Rettentő sok szálon futó, kissé zűrzavaros történet. Ha valaki okosan csinálja, két nap alatt meg kell enni, nem kell egy évig nyámogni rajta, ahogy én tettem. Ezzel csak magamtól vettem el energiát.
Némi-nemű történelmi háttérismeret (néha nem is kevés), kell a történethez, ha igazán meg akar érteni az ember mindent.
Jó könyv, csak a sok szál, a történelmi helyzetfelismerés nehezítheti az események megértését. Greg Iles nagyszerű író, le a kalappal előtte. Olyan fantáziával és eseménysorral építi fel a cselekményt, mintha valóban ő is részese lett volna az eseményeknek. Rengeteg kutatómunka állhat a háttérben.
Volt a könyvben egy kemény mélypont, hullámvölgy, amit a túlzott aprólékosság okozott, és emiatt lefulladt a könyv. Mivel maga a történet érdekes, ezért kissé erőltetni kellett magamat, hogy újra és újra nekivágjak, de aztán szerencsére a könyv dinamizmusa feléledt és magával sodort.
Talán szerencsésebb lett volna némiképp lerövidíteni néhány cselekménysort, mert esetenként túlírt volt a könyv. Ezért a fél csillag levonás.
A vége már-már kalandregénybe illő volt. Nagyon is el tudnék belőle képzelni egy jó filmet (bár akár az is lehet, hogy van is már belőle, csak én nem tudok róla), mert lehet egyszerűbb archoz kötni cselekményeket, mint egy névhez. :)


Medve-Random
Öt csillagot adok, annak ellenére, hogy nem volt egy könnyű olvasmány.
Sajnálom, hogy nem akkor szerettem meg a történelmet, amikor kellett volna – történelemtanár Édesapám nagy bánatára –, hogy szivacs módjára szívhattam volna magamba az információkat.
Így sok dolognak kellett utánanéznem, ami nem is zavart volna, ha néha nem laposodott volna el a cselekmény, a túlságosan aprólékosság miatt. Mindezek mellett alig tudtam letenni, mert vitt-vitt előre az események sodra.
Az apa-fiú kapcsolat fura volt, meg az is, hogy valójában soha nem fogom megtudni, honnan is derült ki az egész cselekmény alapja, a dokumentumok megszerzésének felderülése.
Ilse sorsa fájdalmas volt, olyan igazi, katona-feleség sors.
Az viszont nagyon rossz volt, hogy borzasztóan apró betűs volt a könyv, így nehéz éjszakáimba került!!!
De ennek ellenére most így utólag mégis azt mondom, hogy megérte, mert sokat tanultam belőle.


Első találkozásom volt az íróval. Sőt! A General Press Világsikerek sorozatának egyik első regénye volt. És mondhatom, olyan magasra tette a mércét, hogy sokan kihúzva is csak átsétálhatnának alatta. Kifogástalan regény tengernyi izgalommal.


Második könyvem a szerzőtől, az Isteni sugallat nagyon tetszett, ugyanakkor ez a könyv kevésbé. Rendkívül összetett, számtalan történelmi adalékkal teletűzdelve, ez mindenképpen pozitívum. A kevesebb néha több alapon viszont a rengeteg szálon futó cselekményre ráfért volna egy szűkítés, egy-két szereplő, történés elhagyható lett volna a túlburjánzó akcióhegyekből. További negatívum számomra a rengeteg hollywoody filmekre hajazó kliséhalmaz és fordulat, mely főként a regény végére jellemző.
Tényleg szubjektív: tudom, hogy krimi, és nagyon hosszú regény, de a sok kínzás számomra felesleges, bosszantó és idegesítő volt.
Népszerű idézetek




Neked a Fal túlsó oldalán élők másnak tűnnek, és bizonyos értelemben azok is. Nagy dolgok választanak el bennünket. A Fal, oktatási rendszerünk, ideológiák. A kis dolgok azonban összekötnek bennünket. Amit eszünk… a régi dalaink. Keleten az anyák ugyanazokat a tündérmeséket mondják el a gyerekeiknek, amelyeket az anyád mondott el neked esténként. Az apák ugyanazoknak a háborúknak azonos hőstörténeteit beszélik el. Lehet, hogy ezek apróságok. Az én tapasztalatom szerint azonban az apróságok túlélik a nagy dolgokat.
180. oldal




Soha nem hittem, hogy esztelen kegyetlenkedéssel el lehet érni politikai célokat. Túlságosan sok olyan embert láttam, aki hazafiként indult el és bűnözőként végezte be. − Stern szeme elhomályosult valamilyen félig elfelejtett érzelemtől. − Háborúban csábító eszköz a terror, professzor. A legkönnyebb rövid távú megoldás mindig a lesújtás − a gyilkolás. Én tudom. Egyszer megpróbáltam. − Mély sóhajtás után folytatta. -A „szemet szemért” azonban nem autótérkép, amely egy jobb világba vezet.
409. oldal
Hasonló könyvek címkék alapján
- John Altman: Kémek játéka ·
Összehasonlítás - Daniel Silva: A gyóntató 92% ·
Összehasonlítás - Alex Kava: Szövetség a gonosszal 89% ·
Összehasonlítás - Julie Garwood: Árnyéktánc 90% ·
Összehasonlítás - Julie James: A hamis partner 88% ·
Összehasonlítás - Charles Cumming: Egy idegen ország 77% ·
Összehasonlítás - Tess Gerritsen: Párizs árnyai 85% ·
Összehasonlítás - Sidney Sheldon – Tilly Bagshawe: A holnap nyomában 78% ·
Összehasonlítás - Stewen Blessed: Holtvágány ·
Összehasonlítás - Douglas Preston – Lincoln Child: Bűnjel 81% ·
Összehasonlítás