Új ​SICC (Grätzer-trilógia 1.) 2 csillagozás

Grätzer József: Új SICC

Generációk nőttek fel Grätzer József klasszikus logikai és rejtvénykönyvén. A szerző, aki mellesleg Karinthy Frigyes személyi titkára volt, korának egyik legjellegzetesebb társasági figurájaként kávéházakban, baráti összejevöteleken szórakoztatta rejtvényeivel, játékos feladataival asztaltársaságát. A Sicc mára legendává vált, a „rejtvénykirály” számos játéka, feladata a mai napig él a gyerekek életében. Az Új Sicc a klasszikus könyv felújított kiadása. A Grätzer-trilógia első köteteként megjelenõ művet két további követi 2008 tavaszán: Grätzer József Rébusz című logikai fejtörőket tartalmazó könyve és fia, a Kanadában élő neves matematikus Grätzer György: Elmesport egy esztendőre című logikai feladatgyűjteménye, amely az év minden napjára szolgál egy feladattal.

Libri, Budapest, 2012
196 oldal · ISBN: 9789633101759 · Illusztrálta: Berczeller Rezső, Gönczi Tibor, Hauswirth Magda, Molnár Ágnes, Réber László, Wennwsz Vera
Nyitott Könyvműhely, Budapest, 2008

ciluvagyok
Grätzer József: Új SICC

imááádtam a régi Siccet, most beszereztem az újat :D

nemleh

A SICC cím eredete érdekes. Egy korabeli híres amerikai rajzsorozat főszereplőjének, egy macskának volt ez a neve. Édesapám kérte a rajzsorozat forgalmazóit, hogy engedélyezzék a név használatát az új könyve címeként, de az amerikai cég nem egyezett bele. Így lett a könyv címe Szórakoztató Időtöltések, Cseles Csalafintaságok, és véletlenül az első betűket összeolvasva éppen ezt kapjuk: SICC.

9. oldal, [Grätzer György:] Grätzer József (1898-1945) (Libri, 2012)

nemleh

A rejtvényei mintegy 150 napi- és hetilapban jelentek meg, mindenfelé, ahol magyarok laktak. Volt, aki fizetett érte, volt, aki „elfelejtett” fizetni. Egy alkalommal, amikor megint megjelent egy új keresztrejtvény, és a rákövetkező héten kihozták a megoldást, a nagy átlóban ez állt:

GRÄTZERTŐL LOPVA

Ennek hatására a fizetők száma szépen növekedett.

10. oldal, [Grätzer György:] Grätzer József (1898-1945) (Libri, 2012)

Grätzer-trilógia sorozat · Összehasonlítás