12. legjobb gyermekkönyv iskolásoknak könyv a molyok értékelése alapján

SICC 135 csillagozás

Szórakoztató időtöltések, cseles csalafintaságok
Grätzer József: SICC Grätzer József: SICC Grätzer József: SICC Grätzer József: SICC Grätzer József: SICC Grätzer József: SICC Grätzer József: SICC

Mit csináljak? – kérdi a kisgyerek a mamájától, ha már unja a babáit, a főzőcskét vagy a hintalovat és a többi játékot.
Mit csináljak? – töpreng a beteg gyerek, ha éppen nincs látogatója.
Mit csináljunk? – hallható gyakran a sétatéren vagy vendégségben összekerült gyerekektől.
Mit csináljunk? – tanakodnak feladatuk végeztével, hosszú, esős vasárnapokon, uralmas téli estéken a testvérek, elemisták, gimnazisták, egyetemi hallgatók és néha a szülők is.
A sok „mit csináljak”-ra felel nektek a Sicc.
Ezeket csináljátok! Mert aki ezt a könyvet jól ismeri, mindíg tudni fogja, mivel töltse el érdekesen, mulatságosan, hasznosan szabad idejét akár egyedül, akár másokkal, anélkül hogy drága játékokra sok pénzt kiadna. A legtöbbször semmi segédeszköz nem kell, csak jókedv, leleményesség, idő, némelyikhez egy ceruza, papír, egy skatulya gyufa, egy pohár, egy bot, stb., tehát csupa olyan dolog, ami otthon megvan.

Eredeti megjelenés éve: 1935

Tagok ajánlása: 8 éves kortól

Héttorony, Budapest, 1993
104 oldal · keménytáblás · ISBN: 9637855564 · Illusztrálta: Hauswirth Magda
Móra, Budapest, 1986
160 oldal · keménytáblás · ISBN: 9631144488 · Illusztrálta: Berczeller Rezső, Gönczi Tibor, Hauswirth Magda, Molnár Ágnes, Réber László, Würtz Ádám
Móra, Budapest, 1977
162 oldal · keménytáblás · ISBN: 9631107205 · Illusztrálta: Zigány Edit, Molnár Ágnes, Supp Emilné, Réber László

Dinah>!

Grätzer József: SICC Szórakoztató időtöltések, cseles csalafintaságok

Régi nagy kedvenc, mai napig megvan.
Lesz mit előhúzni a tarsolyból, ha unatkozik a család egy esős délutánon. :)

janetonic>!

Grätzer József: SICC Szórakoztató időtöltések, cseles csalafintaságok

Nincs most kéznél, régebben olvastam, csak valahogy eszembe jutott: imádtam gyerekként, mert szerintem ezt a könyvet csak imádni lehet. Felnőttként tudtam meg, hogy a szerző Karinthy titkára voltspoiler. A könyvön ez persze nem változtat, de én csak még jobban szeretem tőle. :)

abstractelf>!

Grätzer József: SICC Szórakoztató időtöltések, cseles csalafintaságok

Én ezt úgy imádtam! És annyi mindennel játszottam is, amit ajánlott. Szerintem minden családnak ajánlott lenne ez a könyv – elég sok kompetenciát fejleszt, és remek időtöltési javaslati vannak.
Mellesleg szórakoztató olvasmányként sem utolsó.

Gelso>!

Grätzer József: SICC Szórakoztató időtöltések, cseles csalafintaságok

imádtam elmélyülni ezekben a feladatokban, nagyon sok ötletet merítettem belőle egy-egy összejövetelre, ahol gyerekek gyűltek össze (ezt akkor még jobbára őrsigyűlésnek, meg klub-délutánnak hívták); – jókat játszottunk a feladványokon vidáman törtük a fejünket…

metahari P>!

Grätzer József: SICC Szórakoztató időtöltések, cseles csalafintaságok

erősen vicces, jó szövegek és történetek, általános iskolás koromban többször is olvastam és nevettem rajta órákig. az író fantáziája lenyűgözően közel van a gyerekekéhez.

Tiger205>!

minden családba Sicc-et!
Kötelezően!
Mai napig érdekes fejtörők, rejtvények, izgalmas oldalak…

SallySlingshot>!

Gyerekkorom nagy kedvence!

zuzm>!

Grätzer József: SICC Szórakoztató időtöltések, cseles csalafintaságok

Sokáig ez volt az a fajta könyv, amit az ember(gyerek) újra és újra elővesz, és mindig tudja, hogy talál benne valami „újat”, amit vagy elfelejtett, vagy nem olvasott elég odafigyelve, vagy csak sokadszorra is jó/érdekes… És nekem valahogy nagyon sokáig „nem fogyott ki”, ezt szeredtem benne. :)

ppeva P>!

Grätzer József: SICC Szórakoztató időtöltések, cseles csalafintaságok

A hatvanas években kaptam ezt a könyvet, és rengeteget játszottunk belőle. Ez is alapkönyv, gondolkodtat, foglalkoztat. Némelyik rajzára, játékára még most is pontosan emlékszem.

Gáborr_Nagy>!

Grätzer József: SICC Szórakoztató időtöltések, cseles csalafintaságok

Gyermekkorom egyik kedvence, állandóan bújtuk a tesókkal meg a haverokkal, fejtettük a rejtvényeit, próbáltuk benne a trükköket. Igazán szórakoztató, szép emlékek fűznek a könyvhöz. Bár a nyelve már kissé régies (evet, szepi, stb.)

SÁTÍDROF

[…]Van mondat, amelyik fordítva is ugyanaz!
A sári pap írása.
Indul a kutya s a tyúk aludni.
Némedi pap ide mén.
A fasori pap papirosa fa.
Ah, tán nátha?
Goromba rab morog.
A tálamba bab, maláta.
Nálatok az az akó talán?
De ne sebesen edd!
Életem Etelé.
Te mező neveled eleven őzemet.
Kitűnő vőt rokonok orrtövön ütik.

Tarkabarka

HA RÖVID A KAROD….

1. Állj a faltól pontosan olyan messzire, hogy kinyújtott kezed középső ujja hegye éppen érintse a falat.
2. Ezután hajlítsd be a karodat, valaki pedig nyitott tenyerének az élével 10-20-szor üssön rá megfeszített karizmodra. Közben ne mozdulj el a helyedről.
3. Emeld fel újra vízszintesen a karodat, s ha nem mozdultál el a helyedről, csodálkozni fogsz: nem éred el a falat! Karod egy-két centiméterrel megrövidült!

Tízezermester

BIZTOS ELTÉVEDÉS

Bekötött szemű játszótársunkat háromszor körbe forgatjuk. Állj! – kiáltjuk, és a jó lélek azt hiszi, tudja, hol áll.
– Most indulj az ablak bal sarka felé! – vezényeljük.
És biztos, hogy mindenhova megy, csak jó helyre nem.

Tízezermester