Elmesport ​egy esztendőre (Grätzer-trilógia 2.) 2 csillagozás

Grätzer György: Elmesport egy esztendőre Grätzer György: Elmesport egy esztendőre

Sokan reggeli tornával kezdik a napot. S ezt mindnyájan természetesnek vesszük, hisz kisgyermekkorunk óta állandóan beszélnek nekünk a rendszeres testedzés fontosságáról. Ugyanakkor nagyon kevesen törõdnek legemberibb szervüknek, az agyuknak fejlesztésével. S erre még sokszor büszkék is vagyunk… Rajta, agytornára, fel! Elmesport egy esztendõre. Minden hétre három észcsiszoló, az agyunkat megmozgató feladat. Ez a Grätzer-trilógia második kötete. Grätzer József, a rejtvénykirály híres SICC címû rejtvénykötete után, a fia, Grätzer György, Kanadában élõ matematikaprofesszor rejtvénykötetét forgathatjuk nagy élvezettel. Ajánljuk a könyvet mindenkinek, aki szeret érdekes, gondolkodtató feladatokat megoldani. Sok klasszikus rejtvényt tartalmaz a könyv, és köztük több olyant, amelynek a megoldása semmilyen tárgyi tudást nem igényel, csupán valamilyen szellemes ötletet. A matematika iránt érdeklõdõknek pedig különös csemegeként ajánljuk, nekik igazi ínyencséget nyújtunk át ezzel a könyvvel.

Libri, Budapest, 2012
Nyitott Könyvműhely, Budapest, 2008