Történelmünk ​központi titkai 2 csillagozás

Magyar ősvallás-őshaza: Kárpát-medence – Árpád nagykirály
Grandpierre K. Endre: Történelmünk központi titkai

Ismerjük-e ​a magyar történelmet? A köztudatban élő kép szerint igen, hiszen a hivatalos történetírás és az iskolában tanultak összhangban állnak. A közkeletű kép szerint a magyar történelem Szent Istvánnal kezdődött. Márpedig a valóságban történelmünk legmeghatározóbb, életfontosságú kérdései Szent István előtt dőltek el. Szent Istvánig Magyarország sok évezredes múltra visszatekinthető világhatalom volt; azóta Magyarország súlya lassan, de következetesen csökken, nemcsak terjedelmében, de magyarságában is. Ez a kulcsfontosságú könyv, amely 1996-ban tíz füzetben látott napvilágot, és amely most először kerül könyvalakban az olvasóközönség elé, alaposan kiegészítve és javítva, az első, amelyik átfogó képet ad a magyar történelem olyan központi kérdéseiről, amelyek felvetése is a közelmúltig tabunak számított. Ez a könyv minden magyar nyelven megjelent mű között a legfőbb szellemi erőforrás a magyarság teljes szellemi épségének visszaszerzéséhez. Ha a magyarság legjobb része… (tovább)

Titokfejtő, 2011
384 oldal · ISBN: 9789637707001 · Illusztrálta: Barcsik Géza

mohapapa I>!
Grandpierre K. Endre: Történelmünk központi titkai

Grandpierre K. Endre: Történelmünk központi titkai Magyar ősvallás-őshaza: Kárpát-medence – Árpád nagykirály

Meg kell venni előbb-utóbb állandóra is.
Írtam már máshol: sajátos stílusa van Endre bácsinak. Néha mosolyogtató, néha szívszorító.

Ám az információit meg kell fontolni. Meg kellene fontolni. Mindegyikünknek, e csököttre szabott határok között.

Régen érzem: a történelem nem objektív tudomány, sokkal inkább a szubjektív előfeltevésektől függ. Viszont a tények mutatnak valamerre, kérdés, hogy milyen tényeket fogadunk el tényként.
Öngól?
Attól függ.
Attól, hogy milyen tényeket ismerünk, és milyeneket valószínűsítünk.
Nekem egyre inkább egy irányba mutatnak a messze nem prekoncepcionáis tények.