Fekete ​hóesés 1 csillagozás

Grandpierre K. Endre: Fekete hóesés

Zrínyi Miklós, a költő 1664. november 18-án a kursaneci erdőben vesztette életét. Az akkori hivatalos álláspont szerint vadkan ölte meg, a fennmaradt beszámolók azonban különféleképpen részletezik a szerencsétlenséget. Grandpierre K. Endre regénye, amely „Az ördög apostolai” c. könyvének izgalmas folytatása, változatos írói módszerekkel nyomozza háromszáz év távolából Zrínyi halálának körülményeit. Nemcsak történelmünknek ez a három évszázados izgató rejtélye tárul fel a regényben, hanem az az egész válságos történelmi korszak is, amelynek hőse és áldozata Zrínyi Miklós, a hadvezér és a költő.

Eredeti megjelenés éve: 1970

Móra, Budapest, 1970
354 oldal · keménytáblás

pelika_Bp>!
Grandpierre K. Endre: Fekete hóesés

Grandpierre K. Endre: Fekete hóesés Nyomozás háromszáz év távolából egy történelmi gyilkosság felderítésére hiteles kordokumentumok elemzése alapján és a két Zrínyi Miklós élete

Nagyszerü nyomozás !
azért csak 4 csillag, mert Zrínyi özvegyéről szóló fejezet nem tetszett.

Inimma>!

TÖRTÉNELMÜNK IZGATÓ REJTÉLYE
MI TÖRTÉNT 1664. NOVEMBER 18-ÁN A KURSANECI ERDŐBEN?

HÁROM ÉVSZÁZADOS REJTÉLY!

Zrínyi Miklós, a költő és hadvezér, a szigetvári hős unokája, a Szigeti veszedelem és más halhatatlan művek szerzője, a XVII. század egyik legnagyobb alakja, 1664. november 18-án a kursaneci erdőben életét vesztette.

Kapcsolódó szócikkek: Zrínyi Miklós: Szigeti veszedelem