A ​lélek halhatatlansága 4 csillagozás

Grandpierre Attila: A lélek halhatatlansága

Amikor Szent Lajos király 1253-ban elküldte Rubruk belga szerzetest Mangu nagykánhoz, Közép-Ázsia akkori uralkodójához, Mangu vitát rendeztetett, és egy félsámán udvari papját állította szembe Rubrukkal. A mongol pap azzal kezdte, hogy felajánlotta ellenfelének, válassza meg, miről vitázzanak: arról-e, miként keletkezett a világ, vagy arról, hogy milyen a lélek élete a halál után. Rubruk követi jelentésében hozzáteszi, hogy „azért akart ezekből kiindulni, mert e kérdéseket tartják ott a legfontosabbnak”. Tanulmánykötetében Grandpierre Attila kamaszoknak is érthető, elgondolkodtató, szokatlanul új gondolatmeneteket mutat be életünk két alapkérdésének meggyőző megoldására.

Barrus, Budapest, 2005

K_S_Liliána>!
Grandpierre Attila: A lélek halhatatlansága

Egy olyan világ mutatkozott meg előttem a könyv által, amire már régen vágytam. Tele vagyok hálával. Nincs olyan oldal, ahol ne húztam volna alá egy magvas, bölcs gondolatot. Kedvenc részem a Zene kozmikus varázsereje c. fejezet volt…
Nagyon sokat tanultam a könyvből, s ez számomra a legfontosabb.
Felemelő élményt nyújtott Grandpierre Attila könyve, s arra ösztönöz, hogy munkásságával még jobban megismerkedjek. Több teret az ilyen embereknek!

Daeva>!

Kicsi a bors, de erős- tartja a mondás, és ez semmire sem illik jobban, mint a lélekre. Szemmel nem is látható és így bizonyára parányinak mondható, mégis belső érzékelésünk révén képes a külvilág minden eseményét felfogni, érzékelni, átélni, értelmezni, sőt megérteni. A megértés azt jelenti, hogy képes párba állni vele, egyenrangú társként kapcsolatot teremteni vele.

.. Ha két számítógép sakkozik egymással, az győz, amelyik jobban átlátja a másik lépéseit, működését, az a magasabb szintű, amelyiknek szélesebb a látóköre, az a fejlettebb.

Az egészséges emberi szervezetben ott működik a csodaelixír, a mindent átélés, mindent felfogás, mindent megértés képessége. Ha viszont látókörünk beszűkül és az anyagiakra koncentrálódik, könnyen mattot kaphatunk a szellemiek terén. És aki szellemiek terén kap mattot, az emberségében bukik el.

A fogyasztói szemlélet materializmusa a belső világ tagadásán alapszik. Modellje, mintája a kivülről irányított ember, akit a külső érzékszervek felől érkező ingerek irányítanak.

Daeva>!

„Mágikus egy folyamat, egy cselekvés akkor, ha öntörvényű és elemi erejű.”
Öntörvényű, tehát minden külső befolyástól, manipulációtól mentes. Elemi erejű, tehát maguk a természeti erők irányítják.

Összekapcsolódva a kozmikus varázserővel rátalálunk életünk érzésközpontjára, önmagunkra, legjobb érzéseink forrására.

Énünk gyújtózsinór a kozmikus Élet szívében.

Maga a test is hangszerré válik ilyenkor jelenlétét így kinyilvánítva, lüktető erőket birtokba véve.

Az igazi léleknemesítő szerelem sokszor kozmikusan szédítő érzéseket mozgat meg bennünk.

Ha ugyanis az 1-ből az összeadás művelete révén kettő lehet, a 2-ből 3 és így tovább a végtelenségig, akkor a végtelen képzetéhez elég 2 elem: a kiinduló szám, az 1 és a kiinduló művelet, az összeadás.
(És a Teremtő gondol egyet és új szent köteléket alkot: "összeszerelem a két 1-et")

Daeva>!

Az emberiségnek hathatós erőforrásokra van szüksége a felemelkedéshez. Olyan erőforrásra van szüksége, amelyek felvillanyozzák, szemellenzőit szélesebbre nyitják és megborzongatják vele a teljes, valódi Életet.

Daeva>!

Szerencsés, ahogy a magyar nyelv párosítja a szent és sérthetetlen jelentését. E kettő szinte ugyanaz. Ami szent, azt nem szabad és nem lehet megsérteni.

Ami szent és sérthetetlen, az a világ összes létezője közül a legelső, olyan sziklaszirt, amely egyenesen az égbe ér, ahová nem érnek el a földi viszontagságok, ármányok, fordulatok, drámák romboló hatásai.