Lélek ​és Világegyetem 2 csillagozás

A lélek újjászületése
Grandpierre Atilla: Lélek és Világegyetem

Életünk ​forrása, hajtóereje, színtere és boldogsága, az emberi lélek, az elmúlt évszázadokban fokozatosan leértékelődött és háttérbe került. Az ember érzelmi lényként születik, és arra hivatott, hogy ép lélekkel élje át az életét. A mai világban azonban egyre nő az elidegenedés eredeti önmagunktól és a Természettől. Az emberiség történelmi jelentőségű eseményei ma a lélek színterén zajlanak. Minden tudás közül a legfontosabb az élnitudás. Könyvünk útikalauz az elidegenedés megértéséhez és legyőzéséhez, lelkünk teljes fényének felfedezéséhez, feltárja a lélek tiszteletének több mint 7000 éves eszmetörténetét, megvilágítva az elidegenedés legyőzéséhez vezető utat. Eközben fény derül az emberiség rendkívüli múltjára, az ősi bölcsesség, a Természet-vallás és a legújabb tudományos eredmények megdöbbentő, részletekbe menő egyezéseire. A lélek varázsereje abban rejlik, hogy életünket, ha élünk vele, valami különös többlettel ajándékozza meg, szépséggel, együttérzéssel, társakkal,… (tovább)

Titokfejtő, 2016

Araragat_Kasztór_Polüdeukész>!

Gyermekeink neveléséhez, életminőségünk javításához életfontosságú a lélek ismerete
és önazonosságunk tisztázása. A mai világ lelketlenné vált. Pedig a lélek az alap,
amire a tudás ráépül. Az elidegenedés lelki betegség, egyfajta pszichopátia, hiszen
a „pszicho” jelentése: lélek, a „patia” jelentése: betegség. Legalapvetőbb felelősségünk,
hogy lelkünk egészségét biztosítsuk. De hogyan? Legfontosabb, hogy lerázzuk
magunkról az elidegenítő tudást. A lélek valóságát nem a téves, hamis, valótlan,
hanem az igaz, a Természetnek, a valóságnak megfelelő érzéseink adják.