Granasztói Szilvia (szerk.) · Beck Anna (szerk.)

Ünnepsoroló 8 csillagozás

Versek, dalok, játékok, jó tanácsok ünnepekre
Granasztói Szilvia – Beck Anna (szerk.): Ünnepsoroló Granasztói Szilvia – Beck Anna (szerk.): Ünnepsoroló

Ünnepelni jó dolog – tudják ezt már az óvodások, kisiskolások is. Nemcsak azért, mert az ünnepek hangulata eltér a mindennapokétól, hanem mert az ünneplésre való felkészülés is szórakoztató élmény lehet. A felkészítés azonban a pedagógusoknak nemegyszer komoly fejtörést okoz: ehhez a munkához nyújt segítséget kötetünk. Az év hónapjait sorra véve számba veszi a naptári ünnepeket és jeles napokat, s az alkalomnak megfelelően csokorba szedi a jól előadható irodalmi darabokat, amelyeket az óvónők és tanítónők beilleszthetnek az ünnepi műsorba. S hogy az ünneplés ne pusztán a kényszerűen megrendezett ünnepségekre korlátozódjon, a kötet összeállítói – T. Aszódi Éva és Granasztói Szilvia – számos játékot, foglalkoztató feladatot is kínálnak.

Móra, Budapest, 1992
124 oldal · ISBN: 9631170179 · Illusztrálta: Molnár István
Móra, Budapest, 1985
348 oldal · puhatáblás · ISBN: 9631139751 · Illusztrálta: Stuiber Zsuzsa
Móra, Budapest, 1982
348 oldal · keménytáblás · ISBN: 9631127346 · Illusztrálta: Stuiber Zsuzsa

nicosia P>!
Granasztói Szilvia – Beck Anna (szerk.): Ünnepsoroló

Granasztói Szilvia – Beck Anna (szerk.): Ünnepsoroló Versek, dalok, játékok, jó tanácsok ünnepekre

Ma már nagyon retro, de a pályám kezdetén, kezdő rendezvényszervezőként használtam. Nemrég újra fellapoztam, de szegény elég idejét múlt lett.

Gedi>!

A forradalom születésnapja

November 7-e nagy-nagy piros betűs ünnep valamennyiünknek! Ezen a napon piros zászlókat lengetnek az óvodások is.
Ez a nap is születésnap. A forradalom születésnapja. Ugyanis több mint hatvan éve épp ezen a napon győzött a forradalom abban az országban, ahonnan – tudjátok, hiszen beszéltünk róla április negyedikén – elindultak a hős szovjet katonák, és kivívták a békét.