Jel ​és pecsét 9 csillagozás

Graham Hancock: Jel és pecsét Graham Hancock: Jel és pecsét

EZ ​A KÖNYV PORRÁ ZÚZZA AZ ELMÚLT 3000 ÉV LEGNAGYOBB TITKAIT

Az olvasó bizonyára örömmel veszi kézbe a kötetet, amely az izgalmas és nagy sikert aratott Istenek kézjegyei után Graham Hancock második, Magyarországon megjelenő műve. Izgalmakban és fordulatokban ezúttal sem lesz hiány, hiszen a szerző nem kevesebbre vállalkozott, mint hogy felkutassa az ótestamentumi időkben elveszett legértékesebb zsidó ereklyét, a frigyládát.
Két éven át tartó intenzív kutatás során Hancock keresztül-kasul beutazta Etiópiát és Egyiptomot, de a kutatás szálai Jeruzsálembe és a franciaországi Chartres-ba is elvezették. Megszállott kutatása közben számos korábbi elméletet cáfol meg és számos új elméletet állít fel maga is, melyekre a tőle megszokott alapossággal sorakoztatja fel az érveket és bizonyítékokat. Hancockban ezúttal sem csalatkozunk – a szerző neve garancia rá, hogy az elsőtől az utolsó oldalig jól szórakozzunk, és közben rengeteget tanuljunk.

„Részben kalandregény,… (tovább)

Alexandra, Pécs
572 oldal · puhatáblás · ISBN: 9633673232 · Fordította: Cserna György

Venuszcica1981>!
Graham Hancock: Jel és pecsét

Kb 20 éve került a kezembe először Graham Hancock könyv, jó nehéz, önvédelmi fegyver. :) De ez valahogy sosem zavart, faltam az oldalakat. Olvasmányos, zseniális okfejtés, kutatás, jelen esetben a frigyláda után. Mindig szerettem az olyan könyveket, amik legendák, bibliai események/tárgyak nyomába eredtek, mint pl Noé bárkája, a kristálykoponyák, a torinói lepel, stb. Érdekes olvasmány, talán kicsit több kép, rajz jó lett volna néhány fejezet mellé.
Összességében méltatlanul mellőzött könyvnek érzem, nagyon kevés értékeléssel.

És most már azt is tudom, hogy a Nyugatinál lévő Lalibela étteremnek nem azért ez a neve, mert Lali és Béla vezetik ;-)

Arianrhod P>!
Graham Hancock: Jel és pecsét

Szerettem ezt a könyvet, és ellenállhatatlan vágyat támasztott bennem, hogy felkeressem Etiópiát. Végül sajnos nem sikerült, de Egyiptomban eljutottam néhány olyan helyre, amely e miatt az írás miatt kezdett el érdekelni.