A ​reverenda fogságában 10 csillagozás

Graham Caveney: A reverenda fogságában

Becsvágyó ministránsfiúból Kafkát idéző kamasz. Graham Caveney visszaemlékezése egy egyszerű angol tinédzser történetét meséli el a 70-80-as években: zenei megszállottságát, szerelmét a könyvek iránt, és hogy hogyan sikerül ezek révén kiszabadulnia szülővárosából.

És egy szexuális erőszak történetét.
Szülei számára a fiú taníttatása a jobb élet ígéretét jelentette, Graham azonban csapdába került: az iskolát vezető katolikus pap lett a legfőbb mentora – és egyben a szexuális bántalmazója.
A kamasz főhős szeretné megérteni, mi történt vele, és miért – ezt a küszködést rögzíti a felnőtt Caveney visszaemlékezése; ezt a célt szolgálja a történtek és fájdalmas következményeik bátor és szókimondó megfogalmazása. Stílusa lebilincselő és gyakran meglepően mulatságos.
A reverenda fogságában elképesztő, felkavaró és magával ragadó visszaemlékezés, ami a magyar olvasók körében is visszhangra talál majd.

Eredeti megjelenés éve: 2017

Alexandra, Pécs, 2020
Alexandra, Pécs, 2020
384 oldal · ISBN: 9789634477730 · Fordította: Kálmán Mihály

Szelén>!

Az emberek elvárják, hogy legyenek érzéseid, hogy kövesd a szabályokat.

Szelén>!

Ugyanakkor az olvasás volt az egyetlen dolog, ami megmaradt nekem.

Szelén>!

Mondanom sem kell, hogy a könyvekbe menekültem.

Szelén>!

A zene mindannyiunknak lehetővé teszi, hogy elmondjuk egymásnak, kik vagyunk, vagy mit gondolunk, kik akarunk lenni.

Szelén>!

Épp úgy imádjuk az elbaszott gyerekeket, mint amennyire megvetjük a felnőtteket, akikké válnak.

Szelén>!

Ahogy nagyapám mondta, a világ sokkal különösebb hely, mint amilyennek a népek mondják.

Szelén>!

Az érettségi egyszerre orvosság és méreg, átok és gyógyulás.

Szelén>!

Ha a bántalmazott hozzászokik a bántalmazáshoz – márpedig a túlélés érdekében így kell tennie –, akkor valamiképpen már nem bántalmazásként fogja majd fel.

Beriber>!

Olyan titkok őrzője lettem, amiknek az volt a céljuk, hogy megvédjem magamat a felnőttek világától, és eközben megvédjem a felnőtteket egymástól. És önmaguktól.