Rosie ​update (Don Tillman 2.) 140 csillagozás

Ésszerű házasság
Graeme Simsion: Rosie update

Az évtized legkülönösebb párja visszatért!

A kissé bogaras Don újabb nehézségekkel találja szemben magát, amikor feleségül veszi Rosie-t, akivel nyomban New Yorkba költöznek. Egy nap a lány bejelenti, hogy terhes, Don pedig nekilát, hogy kiderítse, miképp kell apának lenni; konzultál szakértőkkel és barátokkal, kikérdez egy terapeutát és kutat az interneten, de végül ismét sikerül magát bajba sodornia. Szerteágazó teendői közepette csak egyvalakivel nincs ideje foglalkozni, Rosie-val…

Don Tillman és A Rosie-projekt immár negyven országban hódította meg az olvasók szívét. Graeme Simsion megható és humoros regényéből film készül, amelyben Rosie szerepét az ellenállhatatlan Jennifer Lawrence játssza.

Eredeti megjelenés éve: 2014

498 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633106105 · Fordította: Sziklai István

Don Tillman · Rosie Jarman · Gene Barrow · Herceg · Motoros Jack

Bea_Könyvutca P>!

Graeme Simsion: Rosie update Ésszerű házasság

Azt gondolom, hogy méltó utódja volt ez a könyv az első résznek, majdnem olyan jó is volt, mert azzal, hogy a szereplők idegesítettek, a helyzetek néha kiakasztottak, éppenhogy elérte a célját a könyv. Sokat elmélkedtem rajta, érzelmeket váltott ki belőlem, és az nem a könyv hátránya, hogy a szereplők kicsit kiléptek önmagukból, a történet egyszerűen így alakult.
Bővebben: http://konyvutca.blogspot.hu/2016/11/graeme-simsion-ros…

ppeva P>!

Graeme Simsion: Rosie update Ésszerű házasság

Az első rész nagyon tetszett, ez sokkal kevésbé. Erőltetett volt, és sok volt benne a „jó dolgukban nyavalygás”. Nehezen hihető, hogy egy fiatal nő gyakorlati érzéke gyerek-ügyben ennyire nulla legyen – komolyan azt képzelte, hogy a kisbabát egy hetes korától kezdve simán viszi magával az egyetemre?
Olvastam az értékeléseket, és jót mosolyogtam azon, mennyire működik a híres „női szolidaritás”: a nők egy ilyen helyzetben rögtön csatasorba állnak – a férfi mögé! Nagyon sokan leszólják Rosie-t, milyen hisztis, önző alak. A könyvben nem sok jelét láttam hisztériázásnak. Az biztos, hogy nem volt felkészülve a terhességre, és nem volt felkészülve arra, hogy ő bármire is ne legyen felkészülve. Nem voltak barátai, nem volt a közelben a családja, bizonytalan volt magában is, a férjében is.
Mindenesetre egy hasonló „édes” és „kedves” Don engem már sokkal hamarabb az őrületbe kergetett volna, az állandó pontosításokkal, kiselőadásokkal, korlátozásokkal és okoskodásokkal. Igaz, hogy ő a maga módján kedves és okos, de nagy mennyiségben ez a fajta viselkedés felőrölheti az ember türelmét. Az meg, hogy Rosie „tudta, kihez ment hozzá”, nem érv, az emberek általában „tudják”, kit választanak házastársul, aztán később kiderül, hogy mégse tudták.

Graeme Simsion: Rosie update Ésszerű házasság

Az első rész jobban elvarázsolt. Itt most tudatos, maximálisan felkészült babavárással, Rosie disszertációjával, kutatásokkal találkozunk, s persze néhány félreértéssel. A repülőút szimpatikus csavart eredményezett.

meseanyu P>!

Graeme Simsion: Rosie update Ésszerű házasság

Az első rész jobb volt, viccesebb, de ez is nagyon olvasmányos, szórakoztató, csak másképpen. Amikor dúltam-fúltam, hogy Rosie mekkora egy önző hisztérika, mikor pedig az az édes Don annyira igyekszik, mondtam is a férjemnek, hogy végül is, ha haragszom, és indulatokat vált ki a könyv, az is jó, csak másképpen.

Bur3sz>!

Graeme Simsion: Rosie update Ésszerű házasság

Hosszú olvasás volt, pedig annyira nem rossz. Ám ebben az esetben is igaz, miszerint az első a jobb. Néha erőltetettnek éreztem a helyzeteket, közelről sem olyan könnyed, mint az előző rész. De az is lehet, nem jó élethelyzetben olvastam.

bokrichard>!

Graeme Simsion: Rosie update Ésszerű házasság

Az első kötettel, Don Tillmannel való megismerkedésem szerencsés véletlene után erre a könyvre, és egy új kalandra már nagyon vártam. Az újra és újra előkerülő 1. vs. 2. rész örök összehasonlító „harc” itt is elkerülhetetlen. Valóban, nem olyan jó, de hasonlóan vicces, zűrös, és sokszor komoly mondanivalóval bír, mint az előző.

Minden embernél nagyon fontos fordulópont a családalapítás, az első gyermek jövetele. Annál, aki aspergeres, ez még nagyobb konfliktusforrás. Szükségszerűen jön a karakter „fejlődése”, vele együtt az anyáé is. Nem túlzó, hogy a terhesség időszakában a hormonális változások számottevőek, de Rosieba mi a franc ütött? Ellenszenvesség a javából, de hogy felelőtlen, a magzatra is veszélyes dolgokat csinál? Don túlféltését még elviseltem, de a csajt már egyáltalán nem. A baráti kör problémáin sem tudtam igazán leakadni, sokkal jobban aggasztott a jövőbeli szülők egyre gyűlő bonyodalmai.

Érdemes elolvasni, egyáltalán nem csalódás. Kicsit rosszabb, mint a korábbi, de most is jöttek azok az érzések, amik a kezdetekkor.

PEvice>!

Graeme Simsion: Rosie update Ésszerű házasság

Nos ez egy érdekes mű volt. Valahogy lassan haladtam vele. Ennek ellenére tetszett. Hozta az első könyv színvonalát, így azt mondom akinek az első tetszett az ezt ne hagyja ki! Tillman professzort megkedveltem jó fej rendes pasi aki tényleg igyekszik a maximumot kihozni magából rugalmas volt és szerintem jól viselte a terhesség hírét. Rosiet nem értettem és nagyon nem tudtam vele együtt érzeni. Tudta kihez ment feleségül, akarva a prof tudta nélkül esett teherbe. Szerintem az ő viselkedése nagyon durva volt. Nem volt hajlandó beszélni Donnal. én a végén nagyon sajnáltam Dont. Örülök hogy minden megoldódott mert nagyon megérdemelte ez a hapsi :) Biztos vagyok benne hogy jó apa lesz belőle :)

Nita_Könyvgalaxis>!

Graeme Simsion: Rosie update Ésszerű házasság

Vannak könyvek, amelyeket inkább nem kéne folytatni.

Tudom én, ma a sorozatok a menők, meg pénz beszél, meg bevált recepten, de én akkor is azt mondom, egy írónak tudni kéne, mi az, amit lehet és érdemes folytatni, és mi az, ami jó, ahogy van. A Rosi-effektusnak nagyon jót tett volna, ha inkább önálló marad.

Ez a kötet kb. mindent lerombolt bennem, amit az első részben imádtam. Don itt már nem megmosolyogtató, hanem kimondottan irritáló, és nagyon el is vannak túlozva a tettei; Rosie nem egy kedves lázadó, hanem egy idegesítő, különcködő nőszemély, akivel a fenének se lenne kedve szóba állni. Mivel ők a főszereplőink, ezek egyenes eredményezik, hogy maga a történet is olyan, mintha amikor a hátad egy olyan része viszket, amelyet képtelen vagy elérni és megvakarni. Idegtépő.

Néha egy-egy pillanatra még felvillant az előző kötet ötletessége és bája, de sajnos csak ritkán és utána biztosan jött valami, ami agyoncsapta az egészet. Azt tudom javasolni, hogy aki csak az első részt olvasta, hogy inkább felejtse el ezt a folytatást, mintha nem is létezne. Kérhetnék esetleg egy olyan fekete lyukat, amely csak ezt a könyvet szippantja be?

Ibanez P>!

Graeme Simsion: Rosie update Ésszerű házasság

Sajnos szerintem se volt jó ez a rész. Valahogy hiányzott Don humoros oldala, a cselekedetei itt inkább voltak idegesítőek, Rosie is csak úgy elvolt magában, igazából ő se tett semmit azért, hogy felnyissa Don szemét, hogy is kellene viselkedni (főleg, hogy azért tudja, hogy Don nem sorolható a teljesen normális emberek közé, tehát ez esetben neki kellett volna finoman – vagy Don esetében talán nyílegyenesen, őszintén – megmondani, mit kellene tennie. A könyv felétől kicsit vontatottá is vált az egész. A végén lévő repülőgépes jelenet viszont tetszett (főleg, amikortól a biztonsági tiszt leül mellé :-D). Összességében azonban közepes, nem olvasnám újra.

Kovaxka P>!

Graeme Simsion: Rosie update Ésszerű házasság

Kövezzetek meg, nekem ez a rész is nagyon tetszett! Igaz, máshogy, mint az első, nem kacagtam annyit, viszont sokkal többet gondolkodtam az olvasásakor. A házasság, a gyermekvállalás, -nevelés, szülői szerepek szituációja már korántsem olyan habkönnyű, mint a párkeresésé, így nem is vártam annyi vicces szituációt. Viszonylag könnyen – bár nem minden irigykedés nélkül – felülemelkedtem azon, hogy más földrészeken egy kutatónak van normális megélhetése, sőt, a munkán felül még szabadideje, ÉLETE, baráti kapcsolatai is, annak ellenére, hogy „másképp van huzalozva”. Az is elég fura, hogy az emberek törődnek egymással, nem? Szerintem a szerző remekül alkalmazta most is az elsajátított írói technikákat, vannak gondolatai, ötletei, van humora. Az eleje nálam is döcögött kicsit, némi erőlködést éreztem a szálak összekuszálásával kapcsolatban, de aztán le sem tudtam tenni. Én olvasnám tovább a gyereksztorit is.

Trudiz>!

Pozitívan viszonyulok a dolgokhoz.

Trudiz>!

Minimalizálnod kell a stresszt.

Trudiz>!

A szerelem folytonos állapot.

Trudiz>!

A problémamegoldás az egyik erősségem.

Fire_bird >!

De arra a következtetésre jutottam, hogy fontosabb, hogy önmagam legyek, minden velem született hiányosságommal, mint hogy megkapjam azt, amire a legjobban vágyom.

Kapcsolódó szócikkek: Don Tillman
Brigitta_Báró >!

A Homo sapiensben az a nagyszerű, hogy van agyunk, ami felülírja az ösztöneinket. Már ha akarjuk.

311. oldal, 24. fejezet (Libri, 2015)

Graeme Simsion: Rosie update Ésszerű házasság

Kapcsolódó szócikkek: Don Tillman · Gene Barrow
Chi>!

– És mi van, ha tévedsz, és nincs is probléma? Talán éppen azzal okozok problémát, hogy egy képzeletbelire reagálok.

Chi>!

– Rosie a tökéletes szerelmet keresi. Idealizált valamit, amit még azelőtt elveszített, hogy megérthette volna, a szerelem sosem tökéletes.

Fire_bird >!

– (…) Végül csak befurakodtam egy
kicsit a fejedbe.
– Tévedés. Nem kicsit. Te vagy az egyetlen, akinek sikerült megértenie. Akkor kezdődött, amikor átállítottad az órát, hogy időben megsüthessem a vacsorát.
– Aznap este, amikor találkoztunk.

Kapcsolódó szócikkek: Don Tillman · Rosie Jarman

Graeme Simsion: A Rosie-következmény Észszerű gyereknevelés