Örökké ​holnapig 39 csillagozás

Graeme Simsion: Örökké holnapig

Az ​ötödik X-hez közeledő Adam nem panaszkodhat. Adatbázis-fejlesztőként félállásból is ragyogóan megél, jól zongorázik, a kocsmakvízek zenei kérdéseinek fenoménja, gondoskodik az anyjáról, és viszonylagos egyetértésben él a nővel, akit húsz éve élete párjának tekint. Valami mégis hiányzik. Egy nap váratlanul üzenetet kap a múltból. Szia! – ennyi, és nem több, de Adamet egy másik idősíkba repíti… Egykori szerelme, Angelina írt neki. Vajon mennyiben lett volna más az életük, ha két évtizeddel ezelőtt nem engedik el egymást? Adam fejében kérdések cikáznak, felelevenednek benne kedvenc dalai, és a ritmusukra a szíve is lüktetni kezd. Választ küld, ami nem marad viszonzatlan…

Graeme Simsion új regénye nem kevésbé izgalmas és szokatlan, mint A Rosie-projekt. Zenemániás főhőse ezúttal popslágerek mentén gondolkodik az életről, a tét pedig nem kevesebb, mint a boldogság megtalálása. Vajon tényleg létezik második esély barátságban, szerelemben, házasságban? Vajon a sors tényleg… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2016

Libri, Budapest, 2017
368 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633109830 · Fordította: Sziklai István
Libri, Budapest, 2017
368 oldal · ISBN: 9789633104996 · Fordította: Sziklai István

meseanyu P>!
Graeme Simsion: Örökké holnapig

Az eleje kellemes, a vége szuper, de a közepe elég furi, mondhatnám azt is, hogy kissé beteg. Rosie után nem ezt vártam, meg egyébként sem szeretem az ilyen jellegű történeteket (már ami a közepét illeti). A zenék se nagyon jöttek be, de azt el kell ismerni, hogy jól ír ez a fickó, úgyhogy megértem, ha valamikor, valakinek ez nagy élmény, nekem most sajnos annyira nem.

Kovaxka P>!
Graeme Simsion: Örökké holnapig

A Rosie könyveket imádtam, a zenés téma különösen vonzott. Az ötödik X is ismert téma nálam, ezért egyértelmű volt, hogy elolvasom. Nehezen haladtam vele, igenis kevésbé volt izgalmas, érdekes és szokatlan, mint a „máshogy drótozott” professzor története. „Mi lett volna, ha…” történet, életed szerelmével hogyan alakult volna, ha húsz évvel ezelőtt merészebbek lettetek volna. Bevallom, a középrésztől engem ez már alig érdekelt. Nem igazán szimpatikusak a főszereplők, túlgondolnak mindent. A szerző pedig a cselekményt kombinálja túl, mindezt eléggé erőltetetten, zeneszámok köré fűzve. Zavart a túlságosan sok testiség, különösen amiatt, hogy az érzelmek szinte teljesen hiányoztak. Ami még jobban hiányzott, az a humor: mindössze kevés irónia maradt. A végére valamennyire helyrerázódik, de összességében felejthető.

Doxie_Mom P>!
Graeme Simsion: Örökké holnapig

Nem tagadom, a Rosie miatt kezdtem el. A hangulat nagyon el van találva, a szereplők is, ám a történet egy kicsit kacifántosra sikeredett nekem. Remekül megragadta a soha-vissza-nem-térő pillanatok lényegét, akár még tanulság is levonható. Voltak nagy életbölcsességek és jó poénok, összességében egy négyest nagyon is megérdemel. Ja, és jók a zenék még úgy is, hogy csak olvastam őket. :-)

silverlight78>!
Graeme Simsion: Örökké holnapig

A Rosie-projektben van egy ilyen mondat: „egész életemben azért kritizáltak, mert állítólag nincsenek érzelmeim”. Nos, azt hiszem, ez tökéletesen elmondható az íróról…

Unalmas, érzéketlen, érzelemmentes, úgy istenigazából sehová nem tartó történet, egyáltalán nem megismerhető és nem szerethető karakterek, és ezt a „felfűzöm az egészet zeneszámokra” dolgot… roppant erőltetetten sikerült csak (nem) megoldani.

A Rosie-projekt szórakoztató volt, a folytatása már határozottan uncsibb, ez itt pedig pont arra volt elég, hogy a jövőben ne adjak esélyt ennek a nagyon középszerű írónak.

AnitaKiara>!
Graeme Simsion: Örökké holnapig

Engem végig lekötött, pont annyit kaptam tőle, amennyit vártam. Talán az eleje volt kicsit nehézkesebb, többször nekifutottam, abbahagytam, de aztán nem bántam meg, hogy végigolvastam :)

norakch>!
Graeme Simsion: Örökké holnapig

A sztori annyira bonyolultá vált, hogy végig fenn tudta tartania érdeklődésemet a sokszor erőltetett zenei utalások ellenére. Soknak éreztem néhány helyen a szex jelenetek kifejtését is. A könyv utolsó fejezeteiben már alig hittem el, hogy a szereplők valóban tudják, hogy mi mellett döntenek, nehézkes volt követni az indítékokat és a döntéseket.
A fentiek ellenére elgondolkodtatott, de az írótól korábban olvasott Rosie-projekt sokkal jobban tetszett, így inkább azt ajánlom.

tonks>!

Mostanában inkább már csak kivettem emlékeim bankjából, mintsem betettem.

Zsuzsanna_Buday>!

Semmivel sem fog jobban fájni, ha nem sikerül, mint ha meg sem próbálod.

Ninácska P>!

Mint kiderült, pont ez volt a gond – egyben a megoldás is.

Ninácska P>!

– Szóval, akkor mi ez az egész?
– Tényleg tudni akarod?
– Tényleg tudni akarom.