A kötet Szigetvár mezőváros 18. századi történetét mutatja be. Ez a korszak bár kevésbé ismert a város történetével foglalkozók számára, mégsem elhanyagolható, hiszen igen fontos folyamatok játszódtak le ekkor. Ebben az időszakban alakult ki és rögzült többek között a város társadalmi (etnikai, vallási) struktúrája, illetve a település szerkezete.
Egy olyan város körvonalazódik a könyv oldalain, amely a század folyamán tudatosan kívánta megvalósítani célkitűzéseit, kitartóan védelmezte pozícióit, és következetesen kívánt érvényt szerezni mindazoknak a vélt vagy valós jogosítványoknak, amelyeket magáénak érzett.
A forrásokban öntudatos helyi polgárok jelennek meg, akik szemben álltak mindazokkal, akik nem az érdekeiknek, elképzeléseiknek megfelelően jártak el.
A 18. századi események és tendenciák összefoglalásával egy fontos építőkövet kapunk Szigetvár megismeréséhez. Az igényesen feltárt török kor utáni állapotok felvázolásával egyre komplexebben és… (tovább)
Szigetvár története a 18. században 0 csillagozás
Kívánságlistára tette 1
Hasonló könyvek címkék alapján
- Hal Pál: Szigetvár 1688 és 1689-ben ·
Összehasonlítás - Vargha Károly – Kis Dániel (szerk.): Régi regék Zrínyi földjén ·
Összehasonlítás - Varga Szabolcs – Pap Norbert – Hancz Erika – Kitanics Máté: Szigetvár, 1566 ·
Összehasonlítás - Molnár Imre: Szigetvár – Vár ·
Összehasonlítás - Vas István: Szigetvár ostroma 1556-ban ·
Összehasonlítás - Molnár Imre: Szigetvár ·
Összehasonlítás - Vargha Károly (szerk.): Szigetvár és járása 30 éve ·
Összehasonlítás - Hoss József: A kaposvári plébánia története ·
Összehasonlítás - Bősze Sándor – Ravazdi László – Szita László (szerk.): Szigetvár története ·
Összehasonlítás - Bakay Péter (szerk.): A békéscsabai evangélikus gyülekezet életmódja a 18. század első felében az első anyakönyv alapján ·
Összehasonlítás