A ​hallástól a tanulásig 1 csillagozás

Gósy Mária: A hallástól a tanulásig

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

Nikol GMK, Budapest, 2000
166 oldal · ISBN: 9638520558

adrienn_szucs>!
Gósy Mária: A hallástól a tanulásig

Gósy Mária: A hallástól a tanulásig Folyamatok, anyanyelvi fejlődés, a beszédészlelés és a beszédmegértés zavarai, vizsgálatok, esetelemzések, fejlesztési sajátosságok

Alapmű a beszédészlelés és beszédértés témaköréből, teljesen érthető nyelvezettel. Tökéletesen felépített, példákkal és vizsgálatokkal megírt mű.
Nekünk sajnos nem volt kötelező vagy ajánlott irodalom, pedig szerintem minden leendő logopédusnak meg kellene ismerkednie ezzel a könyvvel. Nagyon örülök ,hogy rátaláltam, ebben a témakörben abszolút helyre tette és elmélyítette a tudásomat.

Ninácska P>!

Ez a kötet kézikönyv, amely a szerző több, mint két évtizedes gyakorlati tapasztalatán és kutatásain alapszik. Azoknak szól, akik gyermekekkel foglalkoznak. Célja, hogy megismertessen mindazzal, ami lehetővé teszi a sikeres tanulást. Tanulást, a szónak nem csupán iskolai, hanem jóval tágabb, ismeretszerző értelmében. Korunk gyermekeinek jó része kudarcokat él át, amelyek okairól a felnőtt környezetnek rendszerint nincs tudomása. Ezek a kudarcok az évek folyamán sokszorozódhatnak, és akadályává lehetnek annak, hogy ezek a gyermekek kiegyensúlyozott, életszerető felnőttekké váljanak.
A problémák a kezdetekhez, az anyanyelv elsajátításához mutatnak vissza. Olyan rejtetten működő, a felszínen közvetlenül nem látható, nem tapasztalható folyamatok bizonytalansága vezet a gyermek szorongásához, esetleg magatartási problémájához, figyelmetlenségéhez, tanulási sikertelenségéhez, amely folyamatok ma már vizsgálhatók, ellenőrizhetők.
Ez a kézikönyv megismertet ezekkel a rejtett működésekkel, a fejlődésükkel a gyermek anyanyelv-elsajátítása során, a zavarokkal, életkori elmaradásokkal, ezek következményeivel, felismerhetőségükkel, vizsgálhatóságukkal, a javasolt fejlesztéssel. Az esetelemzések pedig jellegzetes példákat mutatnak be, amelyek segíthetnek a nehézségek és problémák felismerésében és kezelésében.
Figyeljünk a nem sikeres gyermekekre, mert az e területen jelentkező problémáikat nem „növik ki”, így azok kihathatnak egész felnőtt életükre.