Moszad 16 csillagozás

A titkosszolgálat története
Gordon Thomas: Moszad Gordon Thomas: Moszad Gordon Thomas: Moszad Gordon Thomas: Moszad

A ​Moszadot 1951-ben alapították, hogy elit hírszerző alakulatként támogassa Izraelt egy esetleges háború során. Félelmetes hírű ügynökcsapata felelős a kémtörténelem legkockázatosabb tetteiért, a terrorista-elhárító akciókért és jó néhány hajmeresztő gyilkosságért.

A könyvből kiderül, hogyan fosztotta meg a Moszad a CIA-t vezető titkosszolgálati pozíciójától a Vatikánban, leleplezve azokat, akik a II. János Pál pápa ellen 1981 májusában megkísérelt merénylet mögött álltak.

Hogyan használta fel a TWA 800-as járatának tragédiáját céljai érdekében, melynek következtében az FBI felbecsülhetetlen erőket mozgósított egy olyan terrorcselekmény bizonyítására, amely sohasem történt meg? Fény derül Jasszer Arafat szárnysegédjének meggyilkolására; valamint a Moszad szerepére Diana hercegnő és Dodi al-Fayed tragikus halálával kapcsolatban.

Mit tett a Moszad 2001. szeptember 11-ét követően? Mit derítettek ki az al-Kaida öngyilkos merénylőinek kiképzéséről? A Vatikáni… (tovább)

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Világsiker JLX

Felolvasta: Gépész
JLX, Budapest, 2005
408 oldal · keménytáblás · ISBN: 9633052211 · Fordította: Császár Mariann, Reichenberger Andrea
JLX, Budapest, 2000
312 oldal · keménytáblás · ISBN: 9633051398 · Fordította: Császár Mariann

Minka>!

Gordon Thomas: Moszad A titkosszolgálat története

Megérdemelné az 5 csillagot, mert érdekes olvasmány, főleg a második fele, de nem tudom elnézni Császár Mariannak, hogy az MI5-ot M-15-nek fordította és az MI6-et pedig M-16-nak. Aki ennyire gépiesen fordít, aki ennyire nincs tisztában a dolgokkal és arra sem képes, hogy utánanézzen, az fordítson gyerekkönyveket. Ezek után jogos a kérdés, hogy vajon miket írt még el, amit nem vettem észre.

SteelCurtain >!

Gordon Thomas: Moszad A titkosszolgálat története

Tíz perce írtam egy hosszú értékelést, s már az utolsó mondatoknál tartottam, amikor egy áramszünet kitörölte az egészet, nekem meg már nincs türelmem a vasárnapi ebéd után újra bekörmölni az egészet.
Így hát röviden:
A könyv szubjektív, ennek ellenére egyáltalán nem rossz. Világosan kitűnik belőle, hogy már hosszú ideje a Moszad a világ legveszélyesebb terrorszervezete.
A hitelességet alaposan rontják az olykor képtelen adatok. Kizárt például, hogy 1986-ban már létezett a Budapest Bank. Emlékeim szerint akkor még hazánkban kizárólag csak az OTP és a takarékszövetkezetek végezhettek banki tevékenységet.
Gyengeségei ellenére elolvasásra javasolt.

molnarcs>!

Gordon Thomas: Moszad A titkosszolgálat története

Nekem nem tűnt annyira hitelesnek, igazi konkrétumok nélkül.

SteelCurtain >!

Abu tökéletesen megfelelt Uzi Mahnami, egykori Moszad ügynök meghatározásának, hogy tudniillik, milyen egy jó ügynök: „Órákat töltesz vele, vagy inkább napokat, mindent megtanítasz neki, amit tudnia kell, segíted, végignézed vele a családi fényképalbumot, megtanulod a gyerekei nevét. De az ügynök nem emberi lény. Soha nem szabad így gondolnod rá. Az ügynök csak fegyver, eszköz, mint egy Kalasnyikov – ennyi, és nem több. Ha az akasztófára kell küldeni, még csak ne is gondolj rá, mint emberre. Az ügyök csak egy szám, soha nem egy személy."

Minka>!

Magyarország közismerten az orosz maffia nyugateurópai kapuja.

Kapcsolódó szócikkek: maffia · Magyarország