Egy ​hamis hang (A 39 kulcs 2.) 171 csillagozás

A hajsza folytatódik…
Folyik a verseny a 39 Kulcs felkutatása után, ami roppant hatalmat őriz, és a tizennégy éves Amy Cahill és öccse, Dan megdöbbenve találják magukat az élen. A kutatás Bécsbe viszi őket és náluk van Mozart egy művének kódolt kottája is, ami a második Kulcshoz vezető nyom. De egy hordányi hataloméhes rokon lohol a nyomukban és Amy és Dan nem tudhatják, hogy a diadal felé hajóznak-e vagy egyenesen a halálos csapdába.

Eredeti mű: Gordon Korman: One False Note

Eredeti megjelenés éve: 2008

Könyvmolyképző, Szeged, 2014
186 oldal · ISBN: 9789632452951 · Fordította: Farkas Orsolya
Könyvmolyképző, Szeged, 2010
186 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632452951 · Fordította: Farkas Orsolya

Amy Cahill · Dan Cahill · Wolfgang Amadeus Mozart · Grace Cahill · Irina Szpaszkij

GytAnett P
Gordon Korman: Egy hamis hang

Jó kis sorozatnak tűnik ez még mindig, pedig még van hátra 9 rész. :)
Egyetlen egy dolog miatt adok csak 4 csillagot: ebben a 185 oldalban vagy tizennyolcszor került Amy és Dan halálos csapdába, és mindig megúszták egy karcolás nélkül. Rendben, ifjúsági sorozat, de ez már idegesítő volt, hogy mindig ekkora mákjuk volt.
Fogalmam sincs, hogy az ügyvédről mit gondoljak, hogy ő most segíteni szeretne nekik, vagy éppen hátráltatni őket. Jó kérdés. Előbb vagy utóbb biztosan ki fog derülni. :)
Nagyon tetszett, hogy az egész rész gyakorlatilag Mozartról szólt. Egy csomó új dolgot megtudtam a zeneszerzőről, amiről korábban fogalmam sem volt. Ha másra nem is, erre nagyon jó ez a sorozat. :) Kíváncsi vagyok, hogy ki lesz a következő kiszemelt személy.
Ami még nagyon érdekel, hogy a könyvekben miért van az, hogy a közepe táján az oldalszámozás eltűnik, és helyettük random betűk vannak feltüntetve. Ennek is lenne valami jelentősége, amivel az olvasót vonják be az írók a nyomozásba?

Navi P
Gordon Korman: Egy hamis hang

Az első kötet után most tovább folytatódnak Amy, Dan és Nellie kalandjai. Az első kulcs elvezeti őket Bécsbe, majd Salzburgba, s végül Velencébe. Végigjárják Mozart életének néhány fontos helyszínét, közben megint le kell rázniuk az agresszív rokonokat, s még egy nyomkövetőtől is megszabadulnak. Izgalmas volt, sok új információt megtudtam az említett városokról és Mozartról.
Ezeket a kötetetket pl simán olvastatnám általános iskolásokkal. Kicsit olyan, mint a Scooby Doo és a Geronimo Stilton keveréke :)
Kíváncsi vagyok a folytatásra :)

Black_Angel
Gordon Korman: Egy hamis hang

Egyre jobban érdekel ez a családi titok, már engem is :D
Furcsa nekem még mindig, hogy minden könyvet más író írt, és ezen is érezhető volt a változás, ami nekem kicsit zavaró volt. Szerintem tök jól halad a történet. Nekem nagyon jó kikapcsolódás, hiszen pár óra alatt túl lehet rajta lenni:)

AniTiger MP
Gordon Korman: Egy hamis hang

Nem volt annyira érdekes a történet, de szerintem több vicces jelenet volt ebben a részben, mint az előzőben. Nem annyira feltűnő az íróváltás, Korman épp olyan élvezetesen ír, mint Riordan.

Bírtam, hogy a macska (Saladin) és Nellie is nagyobb részt kapott a történetben, még ha a háttérbe is húzódtak. A történet fő témája nem fogott meg (klasszikus zene, elnyomott női tehetségek, művészet), ugyanis nem vagyok kifejezetten ezeknek a rajongója, de csupán emiatt vontam le fél pontot. (Shame on me…) A Cahill gyerekek csapata, a nyomok utáni hajsza, a poénosabb hangvétel és a felnagyított mellékszálak kifejezetten tetszettek.

Kedvenc rész: Nellie zenebolti figyelemelterelő hadművelete Velencében!

Blog: http://hagyjatokolvasok.blogspot.hu/2016/03/a39kulcs-2.html

buzavirág P
Gordon Korman: Egy hamis hang

Igazi ifjúsági kalandregény, amelyben eljuthatsz a Föld különböző országaiba. Tanúja lehetsz egy testvérpár civakodásának, vicces megjegyzéseinek és jó pát történelmi személlyel, ténnyel is gazdagodhatsz. Bár az, hogy Angelina és Brad mond-e valamit egy alsó tagozatos gyereknek, abban nem vagyok olyan biztos, ezt nem éreztem idevalónak.

Lynn P
Gordon Korman: Egy hamis hang

Izgalmas annyira, mint az első rész. Az Párizsban játszódott, ez Bécsben, Salzburgban és Velencében, megint van egy csomó érdekes dolog, amit megtudtam. Szeretni fog a Wikipedia, ha egyszer lesz időm utánakeresni annak a sok dolognak, amit itt olvastam.
Tetszik, hogy eddig oylan városokban játszódott a történet, ahol én is jártam.
Jó, hogy Nellie, a nevelőnő többet szerepel, egyre szimpatikusabb. A „szerető” nagycsalád továbbra is veszélyes. Szerintem jobb volt, hogy nem akarta ebben a részben őket mindenki kinyiffantani.
Nem mondom, hogy hibátlan spoiler, de tizenévesként imádtam volna.
Mivel akkor még nem írták meg, kénytelen vagyok felnőtt fejjel pótolni az egész sorozatot.

Felixa P
Gordon Korman: Egy hamis hang

Egyre jobban érdekel ez a családi titok… Nagyon jó ötlet, hogy más-más helyszíneken játszódnak az események, ezáltal sok új információ tárul az olvasó elé. Saladin, te egyszerűen imádnivaló vagy!!! Persze, hogy beloptad magad a szívembe! ❤ :)
A humor és a nyomok utáni hajsza nagyot dobnak a történeten. Maga a zenei vonal annyira nem fogott meg. Kíváncsi vagyok a folytatásra….

nagara
Gordon Korman: Egy hamis hang

Izgalmas volt, tetszett, biztosan tovább olvasom. Különösen szerettem, hogy Mozart körül forogtak a történések, mert nagy kedvencem.

Könyvmolyképző, Szeged, 2010
186 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632452951 · Fordította: Farkas Orsolya
gab001 P
Gordon Korman: Egy hamis hang

A várakozásaimnak megfelelően ezúttal sem volt hiány kalandban. Ugyanakkor szeretem, hogy a rengeteg rejtély mellett rengeteg ismeretet is tartalmaz a könyv. Nagyon jó volt Ausztriában utazgatni a történelem nyomában. A különböző családtagok felbukkanását ezúttal is élveztem, s megint újabb összefonódásokra derült fény. A kulcs megtalálása is kellően bonyolult volt, bár olykor kicsit egyszerűnek és gyorsnak éreztem néhány döntést, de ez persze az élményből nem vett el. Biztosan követem Amy és Dan útját a továbbiakban is. Kikapcsolt.

Könyvmolyképző, Szeged, 2014
186 oldal · ISBN: 9789632452951 · Fordította: Farkas Orsolya
bookworm1227
Gordon Korman: Egy hamis hang

Féltem, hogy zavaró lesz az íróváltás, de szerencsére nem, ez a rész is nagyon jó volt.
Nem hiszem el, hogy Amy és Dan egyenesen belesétáltak egy annyira nyilvánvaló csapdába. Lehetnének kicsit körültekintőbbek. És beszerezhetnének pár harci sérülést, ha már életveszélyes helyzetekbe kerülnek. A szerencse sem tart örökké.
Az is érdekes, hogy szinte mindenki, kivéve a főszereplőket, szövetséget kötött mindenkivel, és ez néha többet árt mint segít, mert senki sem tartja be.:D
Az ügyvéd körüli rejtély nagyon kíváncsivá tett, akkor ő most jó vagy rossz?
Az is tetszett, hogy Mozartról szólt a könyv.
Jó kis sorozat.:)

rlb_32557241

– Utálom Franciaországot – morogta Hamilton Holt, egy aprócska hamburgert szorongatva óriási kezében. – Olyan, mintha az egész ország fogyókúrázna.

Első fejezet

bzsolti10

Nővére még mindig az ismertetőfüzetbe temetkezett. Egyszerre azonban elkapta Dan csuklóját, és olyan erővel szorította meg, hogy szilánkosra törhette volna a csontját.
– Dan, itt az áll, hogy itt vannak Nannerl Mozart maradványai!
Dan szeme elkerekedett.
– Kiásunk egy tetemet? Király!
– Pszt! Persze hogy nem!
– De mi van, ha Mozart tett egy kulcsot a testvérére?
Amy megrázta a fejét
– Mozart előbb halt meg, mint Nannerl. Na most, egy közsírt keresünk. Az útikönyv szerint egy olyanba temették el.
– Az mi? – kérdezte Dan. – Társasház halottaknak?
– Mutass egy kis tiszteletet! Abban a kriptában nyugszik Michael Haydn is, egy híres komponista, Mozart egyik legnagyobb támogatója.
Dan nem tudott ellenállni a kísértésnek.
– És most mit csinál… komposztálódik?

Kapcsolódó szócikkek: Amy Cahill · Dan Cahill · Wolfgang Amadeus Mozart
Melia

– Azt hiszed, hogy a Google-ban megtalálod a megoldást a világ összes problémájára?
– Nem, de Mozartot megtaláltam.

Hickory

– Grace soha nem mondta, mi melyik ághoz tartozunk. Lehet, hogy a Janushoz. Én tudok zongorázni.
– Nézz szembe vele, Amy. Nem játszol jól. És én még vonalzóval sem tudok egyenes vonalat húzni. Kábé annyira vagyunk művésziek, mint két hokikorong.

Kapcsolódó szócikkek: Amy Cahill · Dan Cahill
victoria_m997

Néha a józan, paraszti ész értékesebb az IQ-nál.

bzsolti10

-Ez Grace jól van. Világos mint a vakablak.
Nellie felbőszült.
-Mi a baj veletek, Cahilekkel? Miért kell mindennek rejtvénynek lennie? Miért nem tudtok csak úgy kiállni és kimondani amit gondoltok?
-Akkor nem harminckilenc kulcs lenne-mutatott rá Dan.-Hanem harminckilenc kijelentés.

Kapcsolódó szócikkek: Dan Cahill · Grace Cahill
Theana

Ha az ember veszít, akár csak egyszer is, a szokásává válik. És mielőtt észrevenné, vesztes lesz belőle.

58. oldal, 6. fejezet

Miketten

Nellie egy pad alá rejtette táskáikat, Saladint pedig az ülésre helyezte egy szigorú paranccsal:
– Te vagy az őrmacska. Ha bárki hozzányúl ezekhez a táskákhoz, engedd szabadon a benned lakó tigrist!

victoria_m997

Amikor az ember a csúcson van, megvan az önbizalma. Az önbizalom adja a viselkedést. És a viselkedés az, ami a csúcson tart.

Theana

– Rossz lépés, Wolfgang – mondta Dan bölcsen. – Soha ne bízz egy Cahillben!

Kapcsolódó szócikkek: Dan Cahill

A 39 kulcs sorozat · Összehasonlítás