Egy ​hamis hang (A 39 kulcs 2.) 296 csillagozás

A hajsza folytatódik…
Folyik a verseny a 39 Kulcs felkutatása után, ami roppant hatalmat őriz, és a tizennégy éves Amy Cahill és öccse, Dan megdöbbenve találják magukat az élen. A kutatás Bécsbe viszi őket és náluk van Mozart egy művének kódolt kottája is, ami a második Kulcshoz vezető nyom. De egy hordányi hataloméhes rokon lohol a nyomukban és Amy és Dan nem tudhatják, hogy a diadal felé hajóznak-e vagy egyenesen a halálos csapdába.

Eredeti megjelenés éve: 2008

Kiadói ajánlás: 8 éves kortól · Tagok ajánlása: 11 éves kortól

Könyvmolyképző, Szeged, 2021
184 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632452951 · Fordította: Farkas Orsolya
Könyvmolyképző, Szeged, 2016
188 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632452951 · Fordította: Farkas Orsolya
Könyvmolyképző, Szeged, 2014
186 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632452951 · Fordította: Farkas Orsolya

Dan Cahill · Amy Cahill · Wolfgang Amadeus Mozart · Nellie Gomez · Grace Cahill · Irina Szpaszkij

GytAnett>!
Gordon Korman: Egy hamis hang

Jó kis sorozatnak tűnik ez még mindig, pedig még van hátra 9 rész. :)
Egyetlen egy dolog miatt adok csak 4 csillagot: ebben a 185 oldalban vagy tizennyolcszor került Amy és Dan halálos csapdába, és mindig megúszták egy karcolás nélkül. Rendben, ifjúsági sorozat, de ez már idegesítő volt, hogy mindig ekkora mákjuk volt.
Fogalmam sincs, hogy az ügyvédről mit gondoljak, hogy ő most segíteni szeretne nekik, vagy éppen hátráltatni őket. Jó kérdés. Előbb vagy utóbb biztosan ki fog derülni. :)
Nagyon tetszett, hogy az egész rész gyakorlatilag Mozartról szólt. Egy csomó új dolgot megtudtam a zeneszerzőről, amiről korábban fogalmam sem volt. Ha másra nem is, erre nagyon jó ez a sorozat. :) Kíváncsi vagyok, hogy ki lesz a következő kiszemelt személy.
Ami még nagyon érdekel, hogy a könyvekben miért van az, hogy a közepe táján az oldalszámozás eltűnik, és helyettük random betűk vannak feltüntetve. Ennek is lenne valami jelentősége, amivel az olvasót vonják be az írók a nyomozásba?

kratas P>!
Gordon Korman: Egy hamis hang

Nagyon jó kis sorozat ez, már így a második résznél meg merem ezt előlegezni. A humor pedig itt markánsabban volt meg, mint az előző kötetben, nagyon jókat nevettem Dan kommentjein :)
És majd' elfelejtettem említeni a finoman burkolt tanító jellegű információkat a helyekről és a személyekről, akikkel a nyomozás során találkoznak a srácok. Nagyon kíváncsi vagyok, hogy mi fog ebből kikerekedni.

Navi>!
Gordon Korman: Egy hamis hang

Az első kötet után most tovább folytatódnak Amy, Dan és Nellie kalandjai. Az első kulcs elvezeti őket Bécsbe, majd Salzburgba, s végül Velencébe. Végigjárják Mozart életének néhány fontos helyszínét, közben megint le kell rázniuk az agresszív rokonokat, s még egy nyomkövetőtől is megszabadulnak. Izgalmas volt, sok új információt megtudtam az említett városokról és Mozartról.
Ezeket a kötetetket pl simán olvastatnám általános iskolásokkal. Kicsit olyan, mint a Scooby Doo és a Geronimo Stilton keveréke :)
Kíváncsi vagyok a folytatásra :)

vighagika>!
Gordon Korman: Egy hamis hang

Ahogy kinőttem az ifjúsági könyvek korszakából, elkezdtem újra a gyerekeknek való történeteket, hiszen sok év után megszületett a kisöcsém. ♥

A 39 kulcs könyvei abszolút egy olyan sorozatot alkotnak, amit nagyon tudok ajánlani minden 8-13 éves fiúnak és lánynak. Iszonyatosan menő kalandregény fiataloknak, a második részt viszont már nem Rick Riordan írta, ezért borzasztó kíváncsi voltam, mennyire lesz más a szerzői stílus, mennyire zökkent majd ki a sorozat világából egy új alkotó.

Úgy érzem, valamennyire jogos volt a félelmem, de Riordannal kapcsolatban elfogult vagyok, így gyakorlatilag az lett volna a csoda, ha Gordon Korman felér hozzá. Ezen kívül viszont a második rész méltó folytatása volt A csontlabirintusnak, újabb izgalmakkal találták szemben magukat a Cahill testvérek. Kíváncsian várom a harmadik kötetet.

Black_Angel>!
Gordon Korman: Egy hamis hang

Egyre jobban érdekel ez a családi titok, már engem is :D
Furcsa nekem még mindig, hogy minden könyvet más író írt, és ezen is érezhető volt a változás, ami nekem kicsit zavaró volt. Szerintem tök jól halad a történet. Nekem nagyon jó kikapcsolódás, hiszen pár óra alatt túl lehet rajta lenni:)

buzavirág>!
Gordon Korman: Egy hamis hang

Igazi ifjúsági kalandregény, amelyben eljuthatsz a Föld különböző országaiba. Tanúja lehetsz egy testvérpár civakodásának, vicces megjegyzéseinek és jó pát történelmi személlyel, ténnyel is gazdagodhatsz. Bár az, hogy Angelina és Brad mond-e valamit egy alsó tagozatos gyereknek, abban nem vagyok olyan biztos, ezt nem éreztem idevalónak.

AniTiger P>!
Gordon Korman: Egy hamis hang

Nem volt annyira érdekes a történet, de szerintem több vicces jelenet volt ebben a részben, mint az előzőben. Nem annyira feltűnő az íróváltás, Korman épp olyan élvezetesen ír, mint Riordan.

Bírtam, hogy a macska (Saladin) és Nellie is nagyobb részt kapott a történetben, még ha a háttérbe is húzódtak. A történet fő témája nem fogott meg (klasszikus zene, elnyomott női tehetségek, művészet), ugyanis nem vagyok kifejezetten ezeknek a rajongója, de csupán emiatt vontam le fél pontot. (Shame on me…) A Cahill gyerekek csapata, a nyomok utáni hajsza, a poénosabb hangvétel és a felnagyított mellékszálak kifejezetten tetszettek.

Kedvenc rész: Nellie zenebolti figyelemelterelő hadművelete Velencében!

Blog: http://hagyjatokolvasok.blogspot.hu/2016/03/a39kulcs-2.html

Lynn>!
Gordon Korman: Egy hamis hang

Izgalmas annyira, mint az első rész. Az Párizsban játszódott, ez Bécsben, Salzburgban és Velencében, megint van egy csomó érdekes dolog, amit megtudtam. Szeretni fog a Wikipedia, ha egyszer lesz időm utánakeresni annak a sok dolognak, amit itt olvastam.
Tetszik, hogy eddig oylan városokban játszódott a történet, ahol én is jártam.
Jó, hogy Nellie, a nevelőnő többet szerepel, egyre szimpatikusabb. A „szerető” nagycsalád továbbra is veszélyes. Szerintem jobb volt, hogy nem akarta ebben a részben őket mindenki kinyiffantani.
Nem mondom, hogy hibátlan spoiler, de tizenévesként imádtam volna.
Mivel akkor még nem írták meg, kénytelen vagyok felnőtt fejjel pótolni az egész sorozatot.

Narutofan98 P>!
Gordon Korman: Egy hamis hang

Mivel nem az én korosztályom, így inkább nem nyilatkozom róla. A végén még megköveznek. XD

LepkeLány P>!
Gordon Korman: Egy hamis hang

Robogunk tovább, a nyomok Bécsbe, majd Olaszországba vezetnek minket.
Engem nem zavart, hogy más író írta, szerintem hozta a szereplők személyiségét és megszólalásait.
A hoteles rész volt a kedvencem, meg a naplólapok elrejtése és keresése a Royal Saladinon.
Itt sem bízhattunk a rokonokban, bár Alistair bácsi azért próbálkozik jó színben feltűnni.
Az előző részben a Lucian erődben jártunk, most a Janusokkal ismerkedtünk. Tetszett a művész vonal.

Melia>!

– Azt hiszed, hogy a Google-ban megtalálod a megoldást a világ összes problémájára?
– Nem, de Mozartot megtaláltam.

rlb_32557241>!

– Utálom Franciaországot – morogta Hamilton Holt, egy aprócska hamburgert szorongatva óriási kezében. – Olyan, mintha az egész ország fogyókúrázna.

Első fejezet

bzsolti10>!

Nővére még mindig az ismertetőfüzetbe temetkezett. Egyszerre azonban elkapta Dan csuklóját, és olyan erővel szorította meg, hogy szilánkosra törhette volna a csontját.
– Dan, itt az áll, hogy itt vannak Nannerl Mozart maradványai!
Dan szeme elkerekedett.
– Kiásunk egy tetemet? Király!
– Pszt! Persze hogy nem!
– De mi van, ha Mozart tett egy kulcsot a testvérére?
Amy megrázta a fejét
– Mozart előbb halt meg, mint Nannerl. Na most, egy közsírt keresünk. Az útikönyv szerint egy olyanba temették el.
– Az mi? – kérdezte Dan. – Társasház halottaknak?
– Mutass egy kis tiszteletet! Abban a kriptában nyugszik Michael Haydn is, egy híres komponista, Mozart egyik legnagyobb támogatója.
Dan nem tudott ellenállni a kísértésnek.
– És most mit csinál… komposztálódik?

Hickory>!

– Grace soha nem mondta, mi melyik ághoz tartozunk. Lehet, hogy a Janushoz. Én tudok zongorázni.
– Nézz szembe vele, Amy. Nem játszol jól. És én még vonalzóval sem tudok egyenes vonalat húzni. Kábé annyira vagyunk művésziek, mint két hokikorong.

Kapcsolódó szócikkek: Amy Cahill · Dan Cahill
victoria_m997>!

Néha a józan, paraszti ész értékesebb az IQ-nál.

bzsolti10>!

-Ez Grace jól van. Világos mint a vakablak.
Nellie felbőszült.
-Mi a baj veletek, Cahilekkel? Miért kell mindennek rejtvénynek lennie? Miért nem tudtok csak úgy kiállni és kimondani amit gondoltok?
-Akkor nem harminckilenc kulcs lenne-mutatott rá Dan.-Hanem harminckilenc kijelentés.

Kapcsolódó szócikkek: Dan Cahill · Grace Cahill
Theana>!

Ha az ember veszít, akár csak egyszer is, a szokásává válik. És mielőtt észrevenné, vesztes lesz belőle.

58. oldal, 6. fejezet

Miketten>!

Nellie egy pad alá rejtette táskáikat, Saladint pedig az ülésre helyezte egy szigorú paranccsal:
– Te vagy az őrmacska. Ha bárki hozzányúl ezekhez a táskákhoz, engedd szabadon a benned lakó tigrist!

Theana>!

– Rossz lépés, Wolfgang – mondta Dan bölcsen. – Soha ne bízz egy Cahillben!

Kapcsolódó szócikkek: Dan Cahill
victoria_m997>!

Amikor az ember a csúcson van, megvan az önbizalma. Az önbizalom adja a viselkedést. És a viselkedés az, ami a csúcson tart.

A 39 kulcs sorozat · Összehasonlítás