A ​császár hagyatéka (A 39 kulcs 8.) 93 csillagozás

Gordon Korman: A császár hagyatéka

A 39 kulcs utáni hajszában csak egy dolog tartotta a lelket a tizennégy éves Amyben és öccsében, Danben: az, hogy a jó oldalon küzdenek. De amikor rádöbbennek szüleik titkára, minden összeomlik, amiben eddig hittek, és az összetartó testvérek életükben először különválnak…

Amikor Dan eltűnik az egybilliós népességű országban, Amynek nehéz döntést kell hoznia: a kulcsot keresse meg… vagy az öccsét, Dant?

Eredeti mű: Gordon Korman: The Emperor's Code

Eredeti megjelenés éve: 2010

Könyvmolyképző, Szeged, 2015
Könyvmolyképző, Szeged, 2012

Amy Cahill · Dan Cahill · császár

Kína · Peking

GytAnett P
Gordon Korman: A császár hagyatéka

Másfél évvel ezelőtt olvastam el az előző kötetet a sorozatból, féltem tőle, hogy milyen is lesz visszatérni, annak ellenére, hogy tetszett a sorozat korábban is. Elég sokat felejtettem sajnos az eltelt idő alatt, de én lepődtem meg a legjobban, hogy nagyon sok minden beugrott.
Ahhoz képest, hogy egy ifjúsági regény, nagyon izgalmas szerint. Valami mindig történik, az meg külön tetszik, hogy még az olvasónak is nyomoznia kellett olvasás közben. :) spoiler
Ez a rész nem volt annyira tanulságos olyan értelemben, hogy korábban pl. Mozartról tudhattunk meg nagyon sokat, de azért itt is nagyon sok érdekes információ szerepelt a történetben.
Furcsa volt a történet, mivel azt szoktam meg, hogy Amy és Dan mindig együtt van, itt viszont különváltak. Nem saját döntésükből ugyan, de külön utakon kellett nyomozniuk.
Elképesztően okosak ezek a gyerekek, én csak úgy pislogtam, hogy egy-egy nyomra mégis hogyan bírtak rájönni.
Természetesen felbukkant a család többi tagja is, akik szintén a 39 kulcsért küzdenek. Maradjunk annyiban, hogy a véleményem továbbra is változatlan, illetve Alastairről nem bírtam még kitalálni, hogy mit is gondolok róla. Igencsak többszínű figura. spoiler
Annak ellenére, hogy gyakorlatilag minden kötetet más író írja, nagyon jó, mindegyik a maga módján lebilincselő.
Életveszélyes történet az ifjúságnak. Kell ennél több? :) A folytatása nem is kétséges!

Black_Angel
Gordon Korman: A császár hagyatéka

Ez a könyv volt talán a legjobb..(szinte mindegyiknél így gondolom, de ez most tényleg:D)
Az egész elvarázsolt, a kínai kultúra, a fal, a kolostor, éés a Csomolungma..
Tetszett, hogy kicsit eltávolodtak egymástól, mert így rájöttek, hogy egyikük sem egy velejéig gonosz személy. És még így is.. ilyen távol egymástól, ugyanarra a dologra jöttek rá, szinte egy időben:D Ahogy egyre több dolog kiderül a családról, és erről a rejtélyről..én egyre jobban nem akarom tudni mi is lehet ez.. egyszerűen annyira (mégjobban) széthúzza a családokat, és kihozza az emberből a kegyetlenséget.
A következő részre kíváncsi leszek, nehogy kiderüljön valami Jack Sparrow kapitányról..:D

Fairy
Gordon Korman: A császár hagyatéka

Kalandokban itt sincsen hiány szerencsére.
A sok-sok titok ami fokozatosan kerül a felszínre.
Szeretem az ilyen könyveket.
Nem tetszett,hogy a testvérek külön nyomoztak,jobbak ők együtt.
A jó Nellie egyre több dolog derül ki róla kivi leszek ki is ő valójában. Bár kezd megfogalmazódni bennem pár ötlet.

anesz P
Gordon Korman: A császár hagyatéka

Kínába látogattunk ezúttal. A testvérek szétválnak, de így több helyszínt is meglátogathattak, és több szereplővel is érintkezésbe léphettek, így nem bántam. Mindjárt az elején Dan egy kínai gyárba került, ahol készülnek a magyar postások életét megkeserítő kis csomagocskák. Csak akkor lett volna hitelesebb, ha gyerekek lennének ott, nem felnőtt munkások! Nagyon vigyorogtam magamban. :-)
Aztán meglátogatták a kedvenceimet, az agyag-hadsereget, a Nagy Falat (bár itt is megemlítik azt a közkeletű tévedést, hogy ez az egyetlen emberi építmény, ami az űrből látható; pedig ez nem igaz, nem látszik. De egye fene, ezt elnézzük neki!). Még a Fecskefészekbe is bejutunk, sőt a Tiltott Városba is belátogatnak és a Mount Everest tetejét sem hagyják ki.
Mindeközben próbálják megemészteni, hogy melyik ágba is tartoznak. Többet megtudunk Jonahról és családjáról is. Megint kiderül, hogy senki nem velejéig gonosz, de a versenyszellem ugye…
Egyedül a borítóval nem vagyok kibékülve…
Viszont ha minden igaz, most jön egy kis kalózkodás!

Könyvmolyképző, Szeged, 2012
bookworm1227
Gordon Korman: A császár hagyatéka

Ez a rész nyerte el a legjobban a tetszésemet eddig.
Nagyon szerettem Kínát: a Nagy Fal, a harcművészet, a kultúra, a Csomolungma. Fura volt Amy és Dan külön, de jót tett nekik egy kis távolság. Örülök, hogy Ian megmentése által mindketten rájöttek arra, hogy attól még nem rosszak, mert Madrigálok.
Jonaht kedvelem a szörnyű beszéde ellenére.
Furcsa, hogy ez már a nyolcadik rész, gyorsan haladok a könyvekkel. De hát izgalmas és letehetetlen a sorozat.:)
Nagyon jó volt.

Adrirawia
Gordon Korman: A császár hagyatéka

Nem tudom miért, talán ez a könyv állt hozzám eddig a legközelebb. Elvarázsolt a Saolin kolostor, a harcművészet. Minden! És megint csak izgalmas történetet olvashattam, sokkal jobban izgatott, mint az előző könyv, de nem mondanám jobbnak. Ugyanolyan jó volt, ha nem jobb. Csak egy dolog bosszantott, de a végén majdnem elsírtam magam emiatt.. Az egész könyvön szinte csak azt olvastam, hogy biztos azért viselkednek így mert spoiler ahhoz a családhoz tartoznak, és biztos így viselkedik mindenki ebben a családban. Mert ezt mondják mások. Mert ezt hallják. De ez nem így van! A végén amikor rájöttek, hogy tényleg nem így van.
Attól, hogy ráragasztják erre meg arra a családra dolgokat, még nem biztos, hogy igaz lesz. (itt inkább a való világra gondolok, mintsem a könyvbéli családokra, de rájuk is illik.)
Szóóóóval… Csodás könyv volt, és végre olyan kód volt a könyvben, amit megértettem ( az oldalszámok helyetti dolgok..háát… Én nem tudtam megfejteni eddig :D)

Agatha
Gordon Korman: A császár hagyatéka

Ez is rész is elérte, hogy nyúlni akarjak a folytatásért, mert megint tudott valami újdonsággal szolgálni, ugyanis a következő kulcsot többen is más-más irányból megközelítve tudták/akarták megszerezni.
A Nagy Falon és a Csomolungmán járni nagy élmény volt.
Viszont nagyon félek attól, hogy mivel már csak 2 rész van hátra, össze fogják a végkifejletet csapni.

altagi P
Gordon Korman: A császár hagyatéka

A legeslegjobb része a sorozatnak. :) Nagyon jó volt a Nagy Fal, a Csomolungma, és a helikopter… átkozottul izgalmas volt az a rész. A sorozat borítói közül ez a legkevésbé sikerült, hiányzik belőle az a dinamika, mint amilyen a többi eddigié.
A fülszöveg, és a pillanat, amikor Dan eltűnik szintén körömrágós, függetlenül attól, hogy a jelenet elég unalmasra sikeredett. Nagyon kellett izgulni, hogy újra megtalálja egymást a testvérpár. Jonah és az apja viszont nagyon változó reakciókat vált ki az olvasóból, nem mindig illik bele a viselkedésük teljesen a Cahill-féle „etikett”-be. Nagyon reménykedtem benne, hogy Jonah kap még legalább egy kevés pozitív szerepet a sorozatban, mert szerintem az egyik legérdekesebb karakter.

H_Anita
Gordon Korman: A császár hagyatéka

Nincs túl sok minden, amit írni tudnék, hisz' változatlanul jó a sorozat összes könyve. Csak azt nem értem, hogy honnan van annyi pénzük, hogy nyaraljanak a Föld körül?

Theana
Gordon Korman: A császár hagyatéka

Hát én már nem tudom, hogyan dicsérjem a sorozatot, inkább csak azt mondom: AJÁNLOM! De nagyon is! ;)
Aki kíváncsi, mit írtam ki a könyvből:
„Madrigálok! Állnak… Minden mögött. Ők mutatják az utat. A többiek végigmennek rajta. A vég közel."
És hogy ez mennyire igaz…

Cammie

A gonosz vajon tudja magáról, hogy gonosz?

Kapcsolódó szócikkek: gonosz
Imagine

Más szemmel nézel az életre, ha a halál képébe bámultál.

Cammie

Ahogy Grace mondogatta: „Ha egyszer átvágsz, szégyelld magad! Ha kétszer, lecsaplak ezzel a macskahordozóval!”

Cammie

– Ki vagyok tiltva a Tiltott Városból. Na persze, honnan máshonnan!

Theana

(…) Az első film címe: Terminátor – Megváltás.
– Igen! végre valami jó is történik velünk – rántotta ki a fülhallgatókat Dan a szék zsebéből.
– A te hülyeségedet generációkon keresztül fogják vizsgálni a jövő tudósai – tudatta vele hűvösen Amy.

Kapcsolódó szócikkek: Amy Cahill · Dan Cahill
Cammie

– A Janusok! Azok az emberek az anyjukat is képesek lennének eladni egy festményért!

Adrirawia

– Azt tettem, ami emberileg helyes volt – nézett az öcsére komoly tekintettel.

victoria_m997

– De ki más lehetett volna…? – meregette a szemét Dan. – Csak nem ő? A kis Puki… – mutatott a császári köntösbe bújtatott kisfiúra.
Amy elfintotodott.
Pu Jinak hívták, és Kína császára volt, nem bélgáz.

Kapcsolódó szócikkek: Amy Cahill · császár · Dan Cahill · Kína
Cammie

– Tudod, Jonah – bukott ki belőle – már… ööö… két napja, négy órája és huszonegy perce, hogy…
– Nem láttad a nővéredet – fejezte be Jonah együtt érezve a fiúval.
– Nem mintha számolnám a perceket… – tette hozzá sietve.

Cammie

– Ne szellőztesd feleslegesen a szád! – tanácsolta Eisenhower. – Szükséged lesz a levegőre. Tudod, hogy hívják errefelé, ami ránk vár? Halálzóna. Nyolcezer méter magasságban átmész haldoklóba. Sejtenként nyiffansz ki.
Mindkét csemetéje ujjongani kezdett.

A 39 kulcs sorozat · Összehasonlítás