Vörös ​kert 1. (Vörös kert 1.) 101 csillagozás

Gonzo: Vörös kert 1.

Négy lány – négy külön egyéniség. Egy iskolába járnak, egy valami összeköti őket: egy teljesen elfelejtett éjszaka. Valami szörnyű dolog történt velük, de képtelenek visszaemlékezni rá, hogy mi, csak sejtéseik vannak. Akkor derül ki az igazság, amikor megjelennek a lepkék…

Mangattack, Budapest, 2009
184 oldal · ISBN: 9789639797789 · Fordította: Nikolényi Gergely · Illusztrálta: Gonzo

Kate · Lise

Nikolett0907 P>!
Gonzo: Vörös kert 1.

„Amit meg akarsz nézni, nézd meg! Amit meg akarsz tenni, tedd meg! Ez a legfontosabb!”

Ez egy nagyon különleges, gyönyörű borítóval ékesített történet.
Nem könnyű olvasmány, és picit zavaró lehet, hogy igazából semmire sem kapunk választ, a kérdések száma pedig az oldalakéval együtt nő.
De ettől függetlenül nagyon izgalmasan van tálalva, minőségi rajzokkal ábrázolva, nagyon szépek a vonalak, aprólékosan is kidolgozottak a részletek.
És jó pár bölcsességet is tartalmaz.
Nagyon tetszik.
Kíváncsian várom a következő kötetet.

Sylvanas_Windrunner>!
Gonzo: Vörös kert 1.

Annak ellenére, hogy eddig kb. semmi nem tiszta a sztorival kapcsolatban, a maga rejtélyes módján mégis nagyon tetszik. Még bármi lehet belőle, és nagy reményeket fűzök hozzá a továbbiakban is, kár hogy csak 2 kötet van magyarul. Muszáj lesz beszereznem angolul a többit, hogy folytathassam. Remélem, hogy a horror-thriller vonal továbbra is megmarad. A négy lány közül egyenlőre Kate a legszimpatikusabb, bár valószínűleg ennek az az oka, hogy egyenlőre csak őt ismerhettük meg jobban.
A rajzok egyszerűen csodálatosak, nem hiszem, hogy láttam már ennyire kidolgozott, ennyire baromi jól kinéző képeket mangában. Azt hiszem, tényleg ez az első ilyen, amitől ennyire leesett az állam, a kinézet miatt. A fejezetek átvezető képei egyértelműen visznek mindent. A borító is csodaszép, bár ha választani kell a két kötet között, akkor a másodiké jobban megfogott. Remélem, rajzok tekintetében nem kell majd csalódnom a folytatásban sem.
Nagyon-nagyon érdekel, mire ment ki az egész próba, hogy mi nem stimmel Lise-el, illetve, hogy ki és miért spoiler, továbbá, hogy kik a nevelőtanárok pontosan. Nagyon sok a nyitott kérdés, remélem a következő kötetben kapunk néhány választ. :)
Nagyon örülök, hogy megvettem, azt hiszem, hamar neki fogok vágni a következőnek is.

schesztiஐ>!
Gonzo: Vörös kert 1.

Nagyon szépek a rajzok, de nagyon kidolgozatlan a történet, nem àll össze, ki kivel van, ki kinek a kicsodája, és egyáltalán hogy követik egymást az események. Legalább a végére tisztázódhatna pár kérdés, de csak egyre több van belőlük… ráadásul rettentő csúnyák és ijesztőek a szörnyek, akikről semmit nem tudunk, de nagyob idegesìtenek.

Aeyen>!
Gonzo: Vörös kert 1.

Kicsit zavaros volt az eleje, de a történet jó, és nagyon szép a grafikája :)

diamondfox>!
Gonzo: Vörös kert 1.

A rajzolás nagyon szép, azt imádom. Minden karakter egyszerre nőies és egyedi, ami újabb plusz pont. A kiadás is szép, nem tört, és lehet olvasni a belső szövegbuborékokat is.
Történetileg pedig egy érdekes és izgalmas harcolós, természetfeletti dolog kutatós lehetne – de eléggé kevés történt szerintem itt. Igaz, hogy a végére bedobták, hogy mi is történt, ami azért eléggé kíváncsivá tett – de hát nyilván megláttam, hogy nincs csak két rész kiadva magyarul… kár érte. Azért beszerzem a folytatást, amit tudom!

BBarb>!
Gonzo: Vörös kert 1.

Az első fejezet érdekesen indul, de később zavaros lesz a történet. A négy főszereplő mellé kapunk még egy rakat ismeretlent, így egy kicsit nekem nehéz volt megállapítani, hogy ki kicsoda. Sajnos a rajzolás se segített ebben sokat. Az első kötet kiindulásnak jó, de remélem a következő kötetben már jobban meg lesznek magyarázva a dolgok.

molybarby>!
Gonzo: Vörös kert 1.

Az egyik kedvenc mangám. Látom másoknak azért meggyűlt a bajuk vele, de nekem valamiért nagyon tetszik :D Már csak a borítót is ha nézem. Csajos, bévül mégis kapsz egy nagy adag rémisztő figurát. :)

Borbála_Hantó>!
Gonzo: Vörös kert 1.

A történet egyszerűen elképesztő, a cselekmény fordulatokban gazdag, a rajzok gyönyörűék!
Nem gondoltam volna, hogy találok még egy ilyen csodálatos mangát, mint ez!
Annak ellenére, hogy nem tudtam, mire számítsanak, nagyon kellemesen csalódtam
Hálás köszönet @schesztiஐ és remélem felkészültél a beszámolómra

BallaNóci>!
Gonzo: Vörös kert 1.

Nem tudom, nekem egészen tetszett. Az értékeléseket nézve, nagyon rosszra számítottam, de szerintem egész jó volt! A rajzok szépek, jól ki vannak dolgozva. A sztori is érdekes, bár sok minden nem derült ki, és vannak számomra elég érthetetlen dolgok is. Kíváncsi vagyok, hogy a második részből többet tudok-e meg.

Sigyn>!
Gonzo: Vörös kert 1.

Na ez már valami! Még a végén megtanulom értékelni a mangákat. Különös történet átlagos iskolás lányokkal egy kis fantáziával és zombikkal keverve. Vörös lepkék, szomjoltó citromok és járkáló halottak…hát, kíváncsi vagyok mit hoznak ki belőle.

Batus>!

Batus>!

(Kate Franz Kafka Az átváltozás című könyvét olvassa)

Gregor Samsa egy reggel úgy ébredt, hogy bogárrá változott… Hát mi mivé válunk?

"Kate Ashley melankolikus napjai"

Aby_blogja>!

Amelyik virág egy szirmát elhullatja, hamarosan el is hervad.

Aby_blogja>!

Lise, a virág szirma elhullott, és valami csendben romlásnak indult.

Szelén>!

– Biztos, hogy ezt kellett tennünk velük? Talán jobb lett volna hagyni őket meghalni…
– Az ilyesmit nem lehet összehasonlítani. A halállal mindennek vége. Nem lehet vágyakozni az élet után, és nem lehet többé bánkódni a halál miatt.

6. fejezet

BallaNóci>!

Lise: Te, láttad a Pókember című filmet? Ez a felvonó is benne van! Képzeld, a filmben teljesen szétrombolják!
Kate: A Pókembert?
Lise: Aha.

Kapcsolódó szócikkek: Kate · Lise · Pókember (Peter Parker)

Vörös kert sorozat · Összehasonlítás