Göndör Ádám (szerk.) · Szobota István (szerk.)

Határtalan ​magyarok 1. – 100 jó arc, akit nem árt, ha ismersz (az első 25) 1 csillagozás

Göndör Ádám – Szobota István (szerk.): Határtalan magyarok 1. – 100 jó arc, akit nem árt, ha ismersz (az első 25)

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

Tartalomjegyzék

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Határtalan magyarok Hetek

>!
Hetek, 2016
96 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786158011822

Enciklopédia 3

Szereplők népszerűség szerint

Elie Wiesel


Várólistára tette 2

Kívánságlistára tette 4


Népszerű idézetek

Amapola P>!

Közben volt válogatott, de az 1924-es párizsi olimpiára utazó magyar csapat tagjai közott több a vezető, mint a játékos, amit nehéz természete miatt nem átall szóvá tenni — így ez csak négyszer fordul elő.

42. oldal (Guttmann Béla)

Amapola P>!

Wiesel lázasan vetette bele magát a munkába. Nem csupán a saját emlékeit vetette papírra, de számos túlélővel is beszélt. Igy született meg jiddisül A világ akkor csendben maradt című írása, amely kilencszáz oldalon taglalta a történteket. Buenos Airesben jelent meg a kötet. Elie azonban a belső késztetésnek engedve franciául elkészített egy rövidített változatot, amelyben csak a saját és családja sorsát mutatta be. A mindöszsze százhuszonhét oldalas mű lett a máig népszerű és keresett Éjszaka. 1980-ban elkészült az angol fordítás is, és a mű diadaútját és sikerét a mára többmilliós példányszám jelzi. A titok egyszerű: Elie őszintén és nagyon emberien írta le saját tragédiáját.

48. oldal (Elie Wiesel)

Kapcsolódó szócikkek: Elie Wiesel
Amapola P>!

Az Öntödénél töltött évek alatt súlyos baleset érte: egy új technológia kipróbálása során a folyékony vas a szemébe fröccsent. Kevésen múlt, hogy nem borította el egész arcát a fém, de reflexeinek köszönhetően „csak” jobb szemét vesztette el. Állítólag az öntödébe visszatérve ennyit mondott: „A fél szem oda, de az öntés sikerült.” Amikor nem sokkal később észrevette, hogy a megérdemeltnél kevesebb fizetést kapott, felmondott, az évek alatt félretett keresetéből telket vásárolt, és saját üzemet alapított.

7. oldal (Ganz Ábrahám)

Amapola P>!

2002-ben, Máramarosszigeten, gyermekkori otthonában nyitották meg az Elie Wiesel Emlékházat. Ő azonban nem feledkezett meg azokról a honfitársainkról, akik 1944-ben félmillió sorstárs mellett a magát magyarnak valló Wiesel családot is deportálták, ezért hiába számoljuk mindig a magyar Nobel-díjasok közé, Elie Wiesel 1944 óta nem tekinti magát magyarmak.

48. oldal (Elie Wiesel)

Kapcsolódó szócikkek: 1944 · Elie Wiesel · Máramarossziget
Amapola P>!

Egy ősi magyar nemesi család leszármazottjaként született, de nem áll rokonságban az Eötvös bárókkal, Józseffel és Loránddal. Ő maga felmenői közül Eötvös Jánosra volt a legbüszkébb, akit 1408-ban neveztek ki Buda első magyar bírájának. Ezt azonban a tobbségében német ajkú lakosság nem fogadta el, és a beiktatását követő harmadik napon házát megrohanták, őt magát pedig agyonütötték, testét a Dunába dobták. Talán ebből ered az tötvös több művében is megjelenő németellenesség, amit elsősorban a kor magyar arisztokráciájára jellemző, a német nyelvet a magyarral szemben előnyben részesítő közgondolkodás ostorozásával jelenített meg.

57. oldal (Eötvös Károly)


Említett könyvek


Hasonló könyvek címkék alapján

Font Márta: Az Árpád-ház évszázadai (1038–1301)
Az Osztrák-Magyar Monarchia 1. – A boldog békeidők
Mátyás Lara (szerk.): Kutyák & rokonaik
Királyok és királynők
Bernáth József: Így főz Bernáth József stílusosan, lezseren
Bernard Dumpleton – Anne Gatti – Anna Grayson – Derek Hall – Tim Healey – Tim O'Hagan – Peter Leek – John Man – Antony Mason – Geoffrey Sherlock – Keith Spence – Jill Steed: Varázslatos Föld körüli utazás
Nádasdy Ádám: Milyen nyelv a magyar?
Szécsi Noémi – Géra Eleonóra: A budapesti úrinő magánélete
Bakos Ferenc (szerk.): Idegen szavak és kifejezések szótára
Kádas Lajos: Gyümölcsök