Párkocka 12 csillagozás

Ami a csövön elfér
Göndöcs Gergely – László Pál – Marabu – Merényi Dániel – Pálinkás János – Weisz Béla: Párkocka

2010 ​elején fogant meg az alkotók fejében a gondolat, hogy tenni kellene valamit a hazai comic strip kultúra felvirágoztatásáért. Az ötletet tett követte, és hamarosan Párkocka címmel (parkocka.hu) blogot indítottak, ahol egy csíkban, néhány rajzban és némi szöveggel mondanak el egy-egy rövid történetet – többnyire a humort bevetve fegyverként.

A rajzokat a dodóiról és főleg szatirikus politikai rajzairól ismert Marabu; a néhai Kretén magazinban pályára lépő Göndöcs; a weben aktív Plá; valamint a kultikus rangra emelkedett Napirajz szerzője, Grafitember szállítja. Juan főszerkesztőként fogja össze a csapatot és afféle rezonőrként, Kim Ir Szen figurája mögé bújva kommentálja a csíkokat. A csapathoz később a rajzfilmes világból ismert Bélabátyó is csatlakozott.

Napi több ezer olvasó, a Hír24 portállal való együttműködés, illetve egy GoldenBlog 3. helyezés mutatja a kezdeményezés sikerét.

Fogadjátok örömmel az első év termését nyomtatásban is!

Szerzők:… (tovább)

Vad Virágok Könyvműhely, Újhartyán, 2011
128 oldal · ISBN: 9789639998148 · Illusztrálta: Göndöcs Gergely, Merényi Dániel, László Plá, Pálinkás János, Marabu, Weisz Béla

Emerson>!

IQ szintet lecsavarva könnyen emészthető, bár töményen fogyasztva kissé megüli a gyomrot. Éppen ezért klotyóra ideális olvasmány.

sztimi53>!

Vannak benne nagyon epic rajzok, néha röhögtem is, de nem vagyok teljesen elégedett. A kedvenceim pedig maradtak, akik voltak, a félkegyelmű kretén Göndöcs, a dodónai Marabu, és persze Merényi grafit Dániel.

Zonyika P>!

A párkocka nem ok nélkül lett az egyik kedvenc blogom és természetesen igazán szívesen olvastam újra az egészet úgy, ahogy van, a kezdetektől ’11 végéig. Háh. :')

ciemat P>!

Sajnos az ütős és tényleg színvonalasan vicces kockák elvesznek a prosztóságban.

zsoltika>!

Strandon röhögni Építők Tibin, Tóni bán, Étiennen a szélvédőn, priceless. És Kim Ir Szen is. 5/5, remélem a többi évadot is kiadják, ha lehet színesbe'.