Dallamok 6 csillagozás

A szépség szimfóniájából
Gonda István – Illés Csilla: Dallamok

Ez a könyv azoknak íródott, akik vallják: a minőség megelőzi a mennyiséget, a nemes küzdés a puszta eredményt, a magasztos a fényűzést. Azoknak a férfiaknak, akik rezonánsak az anyagin túlmutató, magasabb rendű értékekre. Akik kiállják bátorsági próbáikat ahhoz, hogy a szellemi nemesség fénye átsugározzék lényükön. Azoknak a hölgyeknek, akik még hiszik, hogy az angyali törékenység a tündéri szív következménye, s hogy a szerelemben történő önfeláldozás az, ami a nőt gyönyörűvé varázsolja.

Pontifex, Budapest, 2005
120 oldal · ISBN: 9632197739

Sofia3399>!
Gonda István – Illés Csilla: Dallamok

Gonda István – Illés Csilla: Dallamok A szépség szimfóniájából

Engem nagyon érdekelne mások véleménye, akik olvasták ezt a könyvet. Legszívesebben maguknak az íróknak küldenék kommentet, illetve kérdéseket, de nem találtam meg a weboldalukat (valószínűleg annyira szellemiek, hogy nincs ilyesmire szükségük!).
Sok szép és értékes gondolatot találtam ebben a könyvben, de ami az alapelvét illeti ("A nőnek a legfőbb értéke az a férfi, akibe szerelmes. A férfi legfőbb értéke Istennel való kapcsolata."), egyszerűen nem értem, hogy ezt az írók hogy képzelték el. Ha egy nő hívő, szellemi, spirituális életet él, ugyan miért kéne, hogy a férfin át jusson el Istenhez?
Az is zavar kicsit, mennyire összezagyválták a vallási elemeket, a kereszténységet a reinkarnációval… de egye fene, manapság igen divatos kiemelni minden vallásból azt, ami nekünk legjobban tetszik. Ám azt, hogy egy nő szellemi élete és hite csak egy férfin át lehet teljes, kissé degradálónak tartom.
Az az elmélet pedig, hogy a szépség belülről fakad – minden, csak nem eredeti.

fülcimpa>!

Ha az ember megélt egy fejlettségi szintet, akkor az élet tovább kormányozza újabb méltó kihívások elé.

fülcimpa>!

A gyönyörű – a testin túli finom rezgéseknél kezdődik.
A gyönyörű – a lelki összekapcsolódás képességéből fakad.

EsztA>!

Hogy egy férfi valóban értékes-e, azt nem vagyontárgyainak mennyisége mutatja meg. Még csak nem is az általa meghódított nők száma. Hanem az, hogy felesége hogyan néz ki mellette – smink és plasztikai beavatkozás nélkül.

EsztA>!

A rohanó ember sajnál időt vesztegetni bármire is. Mégis azzal áltatja magát, hogy sok mindent ismer. Semmibe sem helyezkedik mélyen bele, mert bárhol van, gondolatai akörül forognak, amiről éppen lemarad. A rohanó ember halmozni akar.

EsztA>!

A férfi rossz helyen kopogtat annál a nőnél, aki vakmerően farkasszemet tud nézni vele. Ott nem neki terem a falkavezér babérja. A nő mindig megilletődik attól a férfitól, aki igazán jelent neki valamit. Ám gépiesen közömbös tud maradni akkor, ha a férfi nem jelent kihívást.

EsztA>!

Minden emberi kapcsolat közül a párválasztás a legintenzívebb visszajelzés arról, mire értékeli a férfi és a nő magát. Ahhoz, hogy tudják, kire van szükségük, először saját lényüket szükséges a maga teljességében megismerniük – ez a hosszú távú boldogság titka.