Kriminológiai ​ismeretek, bűnözés, bűnözéskontroll 0 csillagozás

Gönczöl Katalin – Korinek László – Lévai Miklós: Kriminológiai ismeretek, bűnözés, bűnözéskontroll

A kriminológia viszonylag új tudományág, tantárgyként nemrégiben vezették be a jogi karokon és néhány főiskolán. A kötet, amelyet a szakterület legjobb ismerői írnak, foglalkozik a kriminalitás általános jellemzőivel, az egyes bűncselekménytípusokkal, a bűnelkövetők csoportjaival, a bűnözés formáival, valamint az igazságszolgáltatási rendszerrel. Kiterjedt ismeretanyaga révén fontos szerepet játszhat a nem jogi tanulmányokat folytatók, pl. szociológusok számára is. Dr. Gönczöl Katalin egyetemi tanár, az ELTE Állam- és Jogtudományi Karán a Kriminológiai Tanszék vezetője, az Állampolgári Jogok Országgyűlési Biztosa. Dr. Korinek László a Belügyi Szemle c. BM-szakfolyóirat főszerkesztője. Dr. Lévai Miklós docens a Miskolci Egyetem Jogi Karán a Kriminológiai Tanszék vezetője.

A művek szerzői: Molnár József

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Egyetemi Könyvtár