Reumatológia 2 csillagozás

Gömör Béla: Reumatológia

„A reumatológia a mozgásszervek belgyógyászata. Noha Magyarországon önálló osztályokon folyik a reumatológiai betegek ellátása, a reumatológia éppúgy a belgyógyászat szerves része, mint a kardiológia, a gasztroenterológia , a nefrológia stb. Annak ellenére, hogy az orvoshoz forduló betegeknél a reumatológiai tünetek a leggyakoribbak, hazánkban az általános orvosok számára ez ideig nem kezdődött meg a tárgy vizsgaköteles oktatása. A szerkesztő és a számos határterületet reprezentáló szerzőgárda az egyetemi oktatást szeretné segíteni e tömör, összefoglaló tankönyvvel, melyet közel kétszáz, köztük sok színes ábra gazdagít. A könyv e terebélyes szakterület minden részének esszenciáját tartalmazza. Úgy véljük, hogy a hallgatókon kívül az orvosok, sőt a szakorvosok számára is hasznos lehet, hiszen e szakterületről tizenkét évvel ezelőtt jelentettünk meg kézikönyvet.” Gömör Béla

Medicina, Budapest, 2001
388 oldal · keménytáblás · ISBN: 9632426762 · Illusztrálta: Varga Géza Pál
Medicina, Budapest, 1989

kivimango>!
Gömör Béla: Reumatológia

Nagyon nagyon jó könyv! A diplomamunkám miatt olvastam el és nagyon hasznosnak bizonyult. Nincs orvosi végzettségem, így fontos számomra, hogy egy könyvben a szükséges alapoktól kezdjék a dolgokat, hogy érthető legyen, ez a könyv teljesen megvalósította ezt. Nem szájba rágós, nem veszik el a bonyolult és sokszor fölösleges részletekbe, viszont nagyon alapos. A témával kapcsolatban több könyvet néztem/olvastam, de számomra ez volt a legmegfelelőbb, leghasznosabb.