Pataki ​Emma naplója 25 csillagozás

Amikor szemberohan az élet
Gombos Tünde: Pataki Emma naplója

Tényleg ​azt hitted, hogy kamasznak lenni könnyű?

Bár a tizenöt éves Pataki Emma élete igen távol áll a tökéletestől, hiszen anya nélkül kell felnőnie alkoholista apukája és nagymamája szigorú kontrollja alatt, ő mégis megpróbálja élni a tinik szokásos mindennapjait. Bulizik a barátaival, mindent megbeszél bölcs barátnőjével és még szerelmes is az elbűvölő mosolyú osztálytársába. Az eszes kaposvári lány ügyesen lavíroz az ellentmondást nem tűrő apa elvárásai és a barátok napról napra féktelenebbé váló kicsapongásai között. Az élet azonban nem tűri sokáig ezt a törékeny egyensúlyt, szemberohan Emmával, hogy minél hamarabb gördíthessen elé megoldhatatlannak tűnő nehézségeket. A méretes akadályok között botladozó lány mindinkább kétségbeesik, és kérdéses, hogy sikerülhet-e átverekednie magát az őt elgáncsolni látszó problémákon.

Vajon meg tud birkózni Emma az emberfeletti erőt kívánó kihívásokkal? Képes helytállni és felnőttként viselkedni olyan helyzetekben, amik még… (tovább)

Álomgyár, Budapest, 2017
Álomgyár, Budapest, 2017

J_K_Smith I

Gombos Tünde: Pataki Emma naplója Amikor szemberohan az élet

Arra bíztatok mindenkit, hogy akkor se tegye félre ennek a nehéz sorsú lánynak a történetét, ha soknak érzi, mert a vége kárpótol mindenért. Olvasás közben olyan emlékek törtek felszínre a fiatal koromból, amiket rég elfelejtettem. Néha jókat mosolyogtam az akkori saját hülyeségeimen.
De ne tévesszen meg senkit a mosolygásom. Emma olyan dolgokon megy keresztül, amiken senki sem szeretne.
Hihetetlen, mégis életszerű.
Tünde, köszönöm! És ne felejtsük el a napló gazdáját, akinek én, mint olvasó, szintén köszönettel tartozom.

Gombos Tünde: Pataki Emma naplója Amikor szemberohan az élet

És megtaláltam 2018 első kedvenc könyvét!
Bevallom, hogy nem tudok elfogulatlanul tekinteni erre a regényre, mert bár az írónő azt írta, hogy több mindent is megváltoztatott a történetben, az én szívem mégis szárnyra kelt, amikor kiderült, hogy hol és mikor játszódik a cselekmény. Merthogy ebben az időben, akárcsak Emma, én is a Munkácsy padlóját koptattam, én is kilencedikes voltam, éltem a tizenöt évesek világát, a parkban töltöttem a tanulás utáni szabadidők nagy részét és jártam a várost, Kaposvárt. Úgyhogy számomra ez a könyv maga volt a nagybetűs Nosztalgia.
De félre a személyes vonatkozással!
Nagyszerű könyv volt. Olvasmányos, érdekes, élettel teli. Ahogy az olvasási időm is mutatja, tényleg csak arra a pár órára tettem félre, amíg aludtam és rendet raktam magam körül, egyébiránt muszáj volt olvasnom. Már az első soraival belopta magát ez a 14 éves lány a szívembe, a Barnus iránti rajongásával, az irigylésre méltó baráti társaságával, az első szerelem semmivel sem összehasonlítható magasságaival és mélységeivel, az alkalmazkodóképességével és a V-Tech imádatával (istenem, de régen volt! :)) pedig igazi könyves barátnő vált belőle. Úgyhogy kérdéses sem volt, hogy a 2004-es évet vele fogom tölteni. Azt ugyan nem állítom, hogy a napló minden sorát élveztem, mert többször is elszorult a torkom és kinyílott az a bizonyos bicska a zsebemben, de összességében elégedetten és megnyugvással telve csuktam be a könyvet.
Gratulálok, kedves írónő, ez igazi mestermunka volt!

Gombos Tünde: Pataki Emma naplója Amikor szemberohan az élet

"Gombos Tünde első könyvével már belopta magát a szívembe, ezért nem is volt kérdés, hogy ha érkezik még több regénye, akkor én olvasni fogom.

Fogalmam sem volt róla, ki ez a Pataki Emma, és hogyan került Tünde látókörébe, de kíváncsi lettem az újabb és újabb megosztott részletek által. És végre itt volt, a kezemben tarthattam, megszagolhattam az újonnan préselt lapok mennyei illatát és csodálhattam a szépséges borítót. Most pedig a belső tartalmat is felfedezhettem és beleélhettem magam egy tizennégy éves lány mindennapjaiba.

A karakterek közül persze, hogy Emmát szerettem a legjobban, Zolikát egy kicsit megvertem volna néha, de őt is nagyon megkedveltem. A barátok közül Niki állt mindig Emma mellett, ezért nekem is ő volt szimpatikusabb, és ő tényleg igaz barátként viselkedett. Valamint Picit imádtam, ő egy igazi vajszívű mackó :)

Nagyon jó érzés volt visszarepülni a gimis évekbe (pedig még nem is olyan rég volt!) és gondtalan tininek lenni egy kicsit. Egy tininek, aki a naplóját írja, aki végtelenül szerelmes és remek barátai vannak. Mi is követtünk el balgaságokat és hibákat, szóval a könyv teljesen hiteles és életszerű az elejétől a végéig. Fiatalként nagyon naivak tudunk lenni, de a szívünk hatalmas és tele van szeretettel, mindenkinek adni akarunk, csak persze nem minden ember kér belőle. Az apró problémákat is óriásként éljük meg és kegyetlenül fáj a csalódás.

Mit is mondhatnék még a könyvről? Zseniális és lebilincselő, odaszegez a lapokhoz. Egy picit az élethez hasonlítanám, mert az élet is olyan, mint ez a könyv; lehet, hogy valamit elvesz, és kicsit összetör, de cserébe kapsz valami mást."

Bővebben a blogomon: http://konyvmaniablog.blogspot.hu/2018/02/gombos-tunde-…

Niitaa P

Gombos Tünde: Pataki Emma naplója Amikor szemberohan az élet

A teljes értékelés elérhető a blogomon:

"Pataki Emma naplója jócskán tartogatott meglepetéseket. Sokkal több volt benne, mint amit vártam. Gombos Tünde egy igazán tehetséges író, aki képes a kamaszokat érintő problémákat a megfelelő módon tálalni úgy, hogy a célközönség maga szűrheti le a konklúziót, nincsen semmi ráerőltetve, de mégis elülteti a gondolatok magját az olvasóban, s talán ezeket a tanácsokat megfogadva nem fog Emma hibáiba esni. Az írónő sokat fejlődött az elmúlt időszakban. Mesterien forgatja a szavakat, s oly módon képes belelátni egy kamasz lelkébe, ahogy arra még nem volt példa.
Nem tudom, a könyv hány százaléka lehet a valós napló, melyre Tünde építkezett, de üzenem az eredeti tulajdonosnak, hogy kitartást és fel a fejjel! Innentől kezdve már csak jobb lehet!
Pataki Emma naplóját azoknak a kamaszoknak ajánlanám, akik még nem tudják, merre tart az útjuk. A 15-17 éves korosztály számára egy igazán gazdag élményeket nyújtó olvasmány, mely hozzáad az olvasó személyiségének fejlődéséhez. "

Valeria729 P

Gombos Tünde: Pataki Emma naplója Amikor szemberohan az élet

Az írónő Szerelemtánc c. regénye nagyon magasra tette lécet. Ez a könyv számomra jóval alatta maradt. Hiába a nehéz sors, a tragédiák sora, kívülálló maradtam, egy külső szemlélő, és nem jöttek át az érzelmek. Sajnos találkoztam már hasonló sorsú fiatalokkal, de egyik sem tette túl magát ennyire egyszerűen bizonyos dolgokon. spoiler

Arcturus

Gombos Tünde: Pataki Emma naplója Amikor szemberohan az élet

Ez a könyv volt az, amit olvasás közben kétszer is majdnem falhoz vágtam. Mindkétszer akkor, amikor megláttam az „üzcsi” szót. 100%, hogy ez a történet nem történt meg valójában. Nem hiteles. Bármit is állítsanak róla. Emma közel annyi idős, mint én, vagyis 2004-ben voltam én is 14 éves. De egy 14-15 éves lány nem ennyire gyerekes gondolkodású, mint ő. Nem hiteles sem a fiatalok reakciója, életvitele, helyzetei, sem a felnőttek reakciói. Nem hiteles Emma szóhasználata sem. Egyszer választékos, egyszer ordenáré, utána meg cukcsimukcsi… ne… Nem hiteles sem az apa, sem a nagyi, sem az anya alakja, nem hiteles Zolika, Pici és Emma sem. Valószínű, hogy így reagálna bárki, ha a szüzességét erőszakkal veszik el, ahogy ő tette. Valószínű, hogy olyan módon élne a nagyi halála és az apjával történtek után, mint ahogy ő. Hát persze…

Bővebben: http://kulturpara.blog.hu/2018/03/01/egy_14_eves_lany_naploja?

BarbyMalik0112

Gombos Tünde: Pataki Emma naplója Amikor szemberohan az élet

Tünde második könyve is utat talált a szívemhez. Pataki Emma története szívez szóló és lélekig hatoló. Egy tizenéves lány története, akinek az életében egy év alatt minden megváltozik. Átérezhettük a lány fájdalmát, örömét, bánatát.

Tényleg alig lehetett letenni.

Nagyon köszönöm Tündének az élményt, amit ezzel a könyvvel adott nekem. Azoknak ajánlanám leginkább, akik egy fiatal lány életének nem éppen könnyű szakaszáról szeretne olvasni egy megható történetet, egy naplót, amely könnyeket csal a szemünkbe.

Bővebb értékelés a blogomon:

Ashley_Redwood P

Gombos Tünde: Pataki Emma naplója Amikor szemberohan az élet

"Tudnám, hogy merre jár a boldogság,
Távolabb, mint gondolnám,
Túl nehéz, de elhiszem, hogy tényleg ennyi járt."

Lehetne a regény címe Pataki Emma taplója is…
Igazából, túl sok mindent történt meg így az utolsó oldalakon, amit rám zúdított az írnő. A vége pedig…hát, nos az nekem sánta, de minden jó, ha…alapon tökéletes.
Ennek ellenére, engem megnyert. Szuper munka!
Értelmesen összeszedve, blogos bejegyzéssel, két levegővétel között, hamarosan…

KMReni P

Gombos Tünde: Pataki Emma naplója Amikor szemberohan az élet

Olvasmányos, szórakoztató könyv ami garantáltan mindenkit nosztalgiázásra késztet.
Sokféle érzelmet hozott elő belőlem ez a könyv.
Amikor elkezdtem olvasni azt éreztem, hogy újra tini vagyok, hogy a saját naplómat olvasom, csak ott nem Zolika szerepelt az áhított fiú névnél :D Élveztem is az első oldalakat, mert jó volt újra visszarepülni, akarva akaratlanul is visszagondoltam azokra az időkre, hogy akkoriban csak az foglalkoztatott, hogy látom-e, láttam-e, rám nézett-e, szeret-e.
De aztán kezdtem már unni kissé, hogy „nem szól semmiről”, hogy csak nem akar elkezdődni…..
Fura volt az apjával és nagyanyjával a kapcsolata. De amikor a nagyanyja meghalt, vagy az édesapja kórházba került sem éreztem a lesújtottságot, csak Zolikán járt az esze, hogy vele lehessen. Nekem ez olyan hihetetlen volt. Túl könnyen, túl gyorsan tette túl magát a történteken.
Hatalmas mélységeket és magasságokat jártam meg olvasás közben, de valahogy nekem valami mégis hiányzott a teljességhez.

zsanna525

Gombos Tünde: Pataki Emma naplója Amikor szemberohan az élet

Kit érdekel,hogy nem tökéletesen hiteles??? Aki a Munkácsy gimibe és a Vaszary kávézóba járt annak idején mindenképpen nosztalgiázni fog.

Sippancs P

– Egyáltalán nem szeretnék csupán a fájdalmad elfogadhatóbbik opciója lenni!
– Nem is vagy az! – sietett megnyugtatni. – Számomra a szerelem egyetlen opciója vagy!

vikcs P

Úgy látszik, fájdalom nélkül nem megy, de akkor már inkább veled fájjon, mint nélküled!

vikcs P

Az élet nem tűri sokáig, ha minden elviselhető úgy, ahogy van.

Sippancs P

Nekem határozottan ebben az életben kell a boldogság!

Sippancs P

Ha már nincs remény, akkor semmi más sincs.

Kapcsolódó szócikkek: remény
vikcs P

Sose fuss olyan szekér után, amelyik nem akar felvenni!

vikcs P

Már rájöttem, hogy vannak veszteségek, amiket egyszerre el kell fogadni, és kész!

Sippancs P

Néztem azt a lélegzetelállító arcát, olvadtam a gyönyörűséges mosolyától, aléltam a lenyűgöző magasságától, és csak csókoltam, hogy birtokolhassam, hogy ameddig lehet, az enyém legyen.

BarbyMalik0112

Kedves Naplóm!

Tegnap szilveszteréjszaka döntöttem úgy, hogy mostantól naplót fogok írni.

vikcs P

Olyan jó, hogy ő van nekem! Sokkal szebb tőle a világ!