Árpád-házi ​Szent Erzsébet 1 csillagozás

Golarits István – Prokopp Mária: Árpád-házi Szent Erzsébet

Amikor az első Szent Erzsébet-szobrot fényképeztem egy Luzern közeli faluban, nem gondoltam volna, hogy a képekből az évek során egy nagyobb gyűjtemény alakul ki, melynek egy részét e könyv is tartalmazza.
Talán érthető a szülőföldjéről külföldre került ember lelkesedése, ha váratlanul egy ugyanabból a hazából sok száz évvel ezelőtt messze idegenbe került szent alakját pillantja meg. S ő nem más, mint a kiváló erényei alapján világszerte nagy tiszteletnek örvendő Árpád-házi Szent Erzsébet.

Tertia, 2003
196 oldal · keménytáblás · ISBN: 9639387045 · Fordította: Golarits Gyöngyi, Domokos György, Lumsdenné Horváth Gabriella, George Seel

Szent_Habakuk IP>!
Golarits István – Prokopp Mária: Árpád-házi Szent Erzsébet

Kereken 100 csodálatos Árpád-házi Szent Erzsébet ábrázolás a világ minden tájáról: dómok üvegablakairól, szobrok, híres festmények, stb. A szöveges részben nemcsak Erzsébet életrajzát olvashatjuk, hanem részletes ismertetőt is minden egyes ábrázolásról.

Czakó István: A Jelenések Könyve az egri Bazilikában
Tiszai István (szerk.): Bank- és tőzsdei szakkifejezések öt nyelven
Marosi László: Az én Budapestem / Mein Budapest / The Budapest I Love / Il mio Budapest / Мой Будапешт
Tandi Lajos (szerk.): A képíró
Babits Mihály (szerk.): Erato
Pup Norbert (szerk.): Visegrád
Bakcsy József (szerk.): Ötnyelvű menedzserszótár / Manager dizionario di cinque lingue / Wörterbuch für Manager in fünf Sprachen / Manager dictionary in five languages / Dictionnaire de manager en cinque langues
Kotnyek István: Zala varázsa
Joan Villar – Anna Maria Corredor: Guia de la Catedral de Girona