A ​jóga alapjai 6 csillagozás

Godfrey Devereux: A jóga alapjai Godfrey Devereux: A jóga alapjai

A spanyolországi Ibizán működő jógamester, a Dinamikus jóga, a 15 perc jóga és a Hatha jóga sikerkönyvek szerzője megismerteti a kezdőket a jóga elméletével, testhelyzeteivel és gyakorlataival. Az alapgyakorlatokat teljes részletességgel és világos utasításokkal kísérve magyarázza el, valamennyit fekete-fehér fényképpel illusztrálva. A jóga az élet mély, hathatós megközelítési módja. Aki elkezd jógázni és rendszeresen, kitartóan gyakorol, hamarosan élvezheti a jótékony hatásokat.

Eredeti cím: Elements of Yoga

Bioenergetic, Budapest, 2013
188 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632910666 · Fordította: Szathmáry Kinga
Bioenergetic, Budapest, 2009
Bioenergetic, Budapest, 2002
190 oldal · puhatáblás · ISBN: 9639343706 · Fordította: Szathmáry Kinga

Dóradiána>!
Godfrey Devereux: A jóga alapjai

Jó felépítésű könyv, sok hasznos információval ismertetett meg.

Az első részben egy általános áttekintőt ad a szerző a jógáról, a filozófiájáról, céljáról, elméleti sajátságokról, valamint alapfogalmakról. A fogalmak, idegenszavak helyenként túl tömörek, (ahhoz képest, hogy alapokkal foglalkozó szöveg) nem mindig kellően kifejtettek és nem feltétlenül lényegre törőek. Az idézések miatt pedig olykor önismétlőnek éreztem a gondolatokat. Viszont tényleg sokrétű és széles rálátást nyújt a jóga különböző területeire.

A második rész a gyakorlathoz ad tanácsokat, figyelmeztetéseket, alappózokat és mozdulatsorokat mutat be, mind a kivitelezésüket, mind a hatásukat. A leírásokban sok az ismétlés, ugyanakkor ez hasznunkra is válhat az elsajátítás során. (A fekete-fehér fotók nem mindig elég jó minőségűek.) A mozdulatsorok szerintem kifejezetten hasznosak, a korábbi hasonló olvasmányaimban inkább különálló pózok ismertetésével találkoztam, nem gyakorlatsorokkal.

Ezen kívül érdekességeket is tartalmaz a könyv, mint pl. a jóga és a szex, a jóga és a táplálkozás.