Gőbl Gábor (szerk.)

Oxiológia 2 csillagozás

Gőbl Gábor (szerk.): Oxiológia

Az ​„Oxyologia” első kiadása 1979-ben jelent meg. Akkor egyedülálló volt a hazai piacon, megjelentetése egyben az új diszciplína elismerését jelentette, amelyet alátámasztott a könyv kelendősége is. Az évek során a könyvet ismételten sikerült átdolgozni, hivatalos egyetemi tankönyvvé vált, az írásmód a címben is kifejezésre jutóan fonetizálódott.
Visszatekintve tisztelettel kell emlékeznünk azokról a szerzőtársakról, akiktől búcsút kényszerültünk venni. Mindenekelőtt Gábor Aurélról, akinek a könyv indításában meghatározó szerepe volt, bár megjelenését már nem érhette meg. Utóbb hagyott el bennünket Kósa István, Cselkó László, Felkai Tamás, akik Gábor Auréllal együtt annak a nagy mentőorvos-generációnak tagjai voltak, akik nélkül az Oxiológia népszerű sorozata nem születhetett volna meg. Emlékük nyomán kettős kötelességünk egyfelől a munka folytatása, másfelől a munka minőségének őrzése.
Új szerzőtársunk Somogyvári Zsolt, a korszerű prehospitális neonatologiai ellátás… (tovább)

Medicina, Budapest, 2006
Medicina, Budapest, 2001

Ashni>!
Gőbl Gábor (szerk.): Oxiológia

Ez a könyv a most kapható legösszetettebb, sok témát átfogó komplex oxyológia könyv. Elsősorban orvosoknak és mentőtiszteknek készült, de szakápolók és nem sürgősségi orvostannal foglalkozó orvosok is nagy hasznát vehetik. Egy két témakör hiányzik, és mivel a gyógyszerelés olyan sebességgel változik én nem írnék beleilyesmit, de mindezeket leszámítva hiánypótló kötet. Hamarosan érkezik a következő kiadása várom mi fog változni benne.