Gluténmentes ​konyha olasz módra 2 csillagozás

Receptgyűjtemény gluténérzékenyeknek
Gluténmentes konyha olasz módra

Mi az a gluténérzékenység, hogyan diagnosztizálható, és hogyan éljünk együtt ezzel az ételintoleranciával, ami egyre elterjedtebb? Ezekre a kérdésekre kapunk választ a könyvből.
Ezenkívül a kötet nagy részét egy receptgyűjtemény alkotja, amely segíti a betegeket, hogy biztonságosan és egészségesen táplálkozzanak, anélkül, hogy a hagyományos gasztronómiai élvezetekről le kellene mondaniuk.
Ennek során újraértékelhetik azokat az élelmiszereket, amelyek gluténmentesek (rizs, kukorica, hajdina stb.), és a diétában is engedélyezettek

Sziget, Budapest, 2014

PTJulia P>!

Gluténmentes konyha olasz módra Receptgyűjtemény gluténérzékenyeknek

Azok a gluténérzékenyek, akiknek a tejet is passzolni kell, inkább hagyják ki; a receptek 85%-a tartalmaz tejterméket, s a többség nem vagy nagyon nehezen helyettesíthető növényi úton. Az egy-két alaprecept jó, párat biztosan kipróbálok már.
Az olasz konyha egy általam eddig kevésbé ismert részét tárja fel ez a könyv, pastás receptek szinte nincsenek is benne, pedig vártam volna pl a gnocchi gluténmentes elkészítési módját.

Aemitta>!

Gluténmentes konyha olasz módra Receptgyűjtemény gluténérzékenyeknek

Fifikás könyv, ugyanis gluténmentes receptgyűjteményként olyan fogások leírásai is megtalálhatók benne, amihez alapból nem kell liszt (saláták, levesek, stb.).